moped 25 km/h

Vse kar se tiče mopedov
Odgovori
Uporabniški avatar
Radič123
batzajla
Prispevkov: 47
Pridružen: Ne Maj 31, 2015 11:39 pm

moped 25 km/h

Odgovor Napisal/-a Radič123 »

Pozdravljeni

Nameravam si kupit nekega mopeda ali skuterja ki bi šel 25 km/h, da nebi rabil narediti izpita ker se mi ne splača naredit izpita samo za eno leto..in sicer me zanima kaj in kako bi se uredilo če bi naprimer kupil skuterja za katerega potrebuješ registracijo.. kako bi ga lahko preuredil da bi biu legalno na cesti. Blokado na 25km/h se da kolikor vem z menjavo elektrike.. zanima pa me če je potrebno in če se da kje urediti papirje ali karkoli potrebujež da če te policaj ustavi da imaš dokaz da ti gre moped 25km/h ?

hvala lp
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: moped 25 km/h

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

Radič123 napisal/-a:Pozdravljeni

Nameravam si kupit nekega mopeda ali skuterja ki bi šel 25 km/h, da nebi rabil narediti izpita ker se mi ne splača naredit izpita samo za eno leto..in sicer me zanima kaj in kako bi se uredilo če bi naprimer kupil skuterja za katerega potrebuješ registracijo.. kako bi ga lahko preuredil da bi biu legalno na cesti. Blokado na 25km/h se da kolikor vem z menjavo elektrike.. zanima pa me če je potrebno in če se da kje urediti papirje ali karkoli potrebujež da če te policaj ustavi da imaš dokaz da ti gre moped 25km/h ?

hvala lp
nebo šlo...
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: moped 25 km/h

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Najprej ga zadušiš, in nato moraš narediti homologacijo in imeti homologacijski kartonček vedno pri sebi.
Homologacija stane od 200€ naprej.

Naredi izpit za 125 in ne bo ti žal ;) ker je izpit za 125 enako drag kot 50, tako da plačaš enako, dobiš pa AM in A1 kategorijo.

LP M
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
Uporabniški avatar
Radič123
batzajla
Prispevkov: 47
Pridružen: Ne Maj 31, 2015 11:39 pm

Re: moped 25 km/h

Odgovor Napisal/-a Radič123 »

Potem pa škoda..vrjetno je potem bol pocen verzija da se kupi že original zablokiran motor na 25km/h, za 125ccm pa nebi šel delat izpita kr grem za 1 leto delat izpit za avto..
Odgovori