Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
tomosatx50s
vplinjač
Prispevkov: 451
Pridružen: Če Jun 26, 2014 12:19 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosatx50s »

Mogoče ve kdo,kje bi lahko kupil gumo,ki povezuje vplinjač in koleno(dell vhst 28) notranji fi cevi mora biti 35mm?
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

tomosatx50s napisal/-a:Mogoče ve kdo,kje bi lahko kupil gumo,ki povezuje vplinjač in koleno(dell vhst 28) notranji fi cevi mora biti 35mm?
Jas sem dobil v trgovini kjer izdelujejo ali popravljajo hidravlične cevi, tudi v kaki boljši tehnični trgovini bi morali met.
tomosatx50s
vplinjač
Prispevkov: 451
Pridružen: Če Jun 26, 2014 12:19 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosatx50s »

Ok.hvala za nasvet.gledal sem jih od firme Samco(silikonska)samo je cena 35€ za meter.celega metra pa ne rabim.
15 SLC
auspuh lager
Prispevkov: 13
Pridružen: To Jan 28, 2014 9:06 pm
Kraj: Cerknica

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a 15 SLC »

Živjo. Jaz imam problem z APN 6s. Pred kratkim sem zamenjal cilinder in nov bat (meteor 38l). Gred nima nič lufta. Zamenjal sem tudi tesnila. Nekaj časa ni bilo nobenih problemov in je bil motor zelo močan. Zdaj pa ne vleče nikamor :cry: Nekaj je narobe z elektriko, vendar ne vem, kaj. Zamenjal sem že vžigalno tuljavo, kondenzator, platine pa so še dobre. Aja.. štrom je 12v50w platinski. Naštelan je prav. Obstaja možnost, da je kaj narobe z magnetom? Na visokih obratih tudi malo potrokira. Hvala in LP :D
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

Kako pa veš, da so platine res dobre? Kondenzatorji, ki se prodajajo pri nas in imajo navoj so v glavnem zanič! Zamenjaj ga s tistim, ki ga je potrebno zalotati. Če se lotiš elektrike in nisi siguren vanjo je najbolje zamenjati vse komponente, ki so na osnovni plošči, razen navitja za luč, če deluje.
15 SLC
auspuh lager
Prispevkov: 13
Pridružen: To Jan 28, 2014 9:06 pm
Kraj: Cerknica

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a 15 SLC »

evo zamenjal za tistega ki se prilota in naštelal pravilno. zdaj dela ok
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a macula »

Pozdravljeni,
vem da je bilo to že 100x vprašano in odgovorjeno.. Iščem dize za bing 18 od BT-ja. Dize so kot od delorto vplinjačev, le da je navoj z drugačnim korakom M6. Stare odgovore sem našel preko iskalnika kjer je @Pich nalimal link, ampak sedaj ne deluje več. Baje se dize kupi na puchshopu, ampak sem našel samo M4 velikost, ter dize za vplinjač Bing 19mm --> http://www.puchshop.de/catalog/bing-sec ... p-474.html
Zanima me, če kdo ve, ali ima ta vplinjač tudi velikost M6 z enakim korakom kot 18ka. Sem jim poslal mail, pa zaenkrat še ni odgovora.

Hvala za odgovore,
Lp
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Kaj pa če samo z navojnim svedrom pohodiš star navoj? Za dizo držat bo že dovolj.
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a macula »

ro-bi napisal/-a:Kaj pa če samo z navojnim svedrom pohodiš star navoj? Za dizo držat bo že dovolj.
Tega nebi delal.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

J***O rata če diza ne tesni ;)
Odgovori