Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
jerjer
zariban cilinder
Prispevkov: 128
Pridružen: Po Jul 25, 2011 3:19 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jerjer »

Pozdravljeni,
zanima me, kje bi dobil kontaktno ključavnico za preprečitev zagona motorja in kam naj jo skrijem. Gre se za apn6.
Hvala in lp.
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

jerjer napisal/-a:Pozdravljeni,
zanima me, kje bi dobil kontaktno ključavnico za preprečitev zagona motorja in kam naj jo skrijem. Gre se za apn6.
Hvala in lp.
Tole mam jas, super zadeva. Črni kabel iz mašine recimo lahko precvikneš in eno stran priklopiš na en pin, drugo stran kabla pa na drugi pin.
http://www.egazz4x4.com/elektricna-nape ... kljuc.html
Priponke
stikalo-na-kljuc.jpg
stikalo-na-kljuc.jpg (8.97 KiB) Pogledano 2052 krat
Uporabniški avatar
strojnik11
zariban cilinder
Prispevkov: 102
Pridružen: Pe Apr 13, 2012 6:44 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a strojnik11 »

prlek napisal/-a:
jerjer napisal/-a:Pozdravljeni,
zanima me, kje bi dobil kontaktno ključavnico za preprečitev zagona motorja in kam naj jo skrijem. Gre se za apn6.
Hvala in lp.
Tole mam jas, super zadeva. Črni kabel iz mašine recimo lahko precvikneš in eno stran priklopiš na en pin, drugo stran kabla pa na drugi pin.
http://www.egazz4x4.com/elektricna-nape ... kljuc.html
Mam tut js tole, super zadeva!
Pa pol mors s ta drugega pina potegnt direkt na maso, drugac ne bo delalo :)

Lp
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

strojnik11 napisal/-a: Mam tut js tole, super zadeva!
Pa pol mors s ta drugega pina potegnt direkt na maso, drugac ne bo delalo :)

Lp
Ni treba iz klučavnice na maso priklapljat. Funkcijo, ki preklopi na maso za izklop ima že stikalo na belanci. In bolje je tako, saj v primeru nujnega izklopa motorja hitreje stisneš stikalo na belanci kot pa nekje na okvirju ključ obračaš.
Vsaj tako sem jas naredil na novejšem mopedu in je delovalo.
Uporabniški avatar
strojnik11
zariban cilinder
Prispevkov: 102
Pridružen: Pe Apr 13, 2012 6:44 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a strojnik11 »

prlek napisal/-a:
strojnik11 napisal/-a: Mam tut js tole, super zadeva!
Pa pol mors s ta drugega pina potegnt direkt na maso, drugac ne bo delalo :)

Lp
Ni treba iz klučavnice na maso priklapljat. Funkcijo, ki preklopi na maso za izklop ima že stikalo na belanci. In bolje je tako, saj v primeru nujnega izklopa motorja hitreje stisneš stikalo na belanci kot pa nekje na okvirju ključ obračaš.
Vsaj tako sem jas naredil na novejšem mopedu in je delovalo.
Če te prov razumem, ti gre črni kabel iz motorja direkt na ključavnico in potem iz drugega pina ključavnice na stikalo? Če bi blo tako, bi lahko ugasnil moped samo, kadar je ključavnica sklenjena in gumb pritisnjen.

Jaz mam tko, da iz mašine pride črn, nato je čokolada, kjer se razdeli, en kabel gre naprej na stikalo, drug kabel pa na ključavnico. Nato gre iz drugega pina ključavnice na maso. Pa lahko ugašam s ključem ali gumbom. :) mogoče sem te narobe razumel prej?

lp
InnerSoul
auspuh lager
Prispevkov: 17
Pridružen: Po Jun 15, 2015 7:27 pm
Kraj: Savinjska

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a InnerSoul »

hunter07 napisal/-a:Probaj odstranit termostat..
bom poskusil,ampak malo me je strah ,da bi spet kaj zaribalo...
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

@strojnik, to je odvisno od modela motorja. Jas sem mel zunanjo tuljavo in črn kabel se je razdelil mislim da na stikalo na belanci in mislim da drug na tuljavo. Poanta je v tem, če ti prekineš glavno elektriko iz mašine ti nobeno stikalo in kurbl ne bo prižgal mopeda. Kadar pa spet daš v kontakt pa seveda normalno ugašaš lahko na stikalo kot si prej.
jerjer
zariban cilinder
Prispevkov: 128
Pridružen: Po Jul 25, 2011 3:19 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jerjer »

Kam ga lahko montiram? Se mi zdi, da na APN-u ni veliko primernega prostora za montažo.
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

jerjer napisal/-a:Kam ga lahko montiram? Se mi zdi, da na APN-u ni veliko primernega prostora za montažo.
Kamor hočeš, tam ga lahko montiraš v tisto plastiko spodaj med sedežem in rezervarjem.
Uporabniški avatar
strojnik11
zariban cilinder
Prispevkov: 102
Pridružen: Pe Apr 13, 2012 6:44 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a strojnik11 »

prlek napisal/-a:@strojnik, to je odvisno od modela motorja. Jas sem mel zunanjo tuljavo in črn kabel se je razdelil mislim da na stikalo na belanci in mislim da drug na tuljavo. Poanta je v tem, če ti prekineš glavno elektriko iz mašine ti nobeno stikalo in kurbl ne bo prižgal mopeda. Kadar pa spet daš v kontakt pa seveda normalno ugašaš lahko na stikalo kot si prej.
Ja, pardon, maš prov, se strinjam. Sem pozabil doda - to sem nardil na avtomatiku, tam pa špila tko.

lp
Odgovori