Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
tomosjakarac
glava cilindra
Prispevkov: 695
Pridružen: Ne Jul 29, 2012 10:32 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosjakarac »

InnerSoul napisal/-a:
tomosjakarac napisal/-a:
InnerSoul napisal/-a:Pravkar sem dal nov bat in cilinder na svojo yamaho dt50 sedaj pa me zanima,ali je treba kaj ''ufurat'' ta nov kit? Nek sem bral da kao ni treba,nekater pa pravijo da ga prvih 100km naj nebi tišal čez 50km/h...mi lahko kdo svetuje okol tega?
Kako jaz delam:
Parkrat ga segrejem na delavno temperaturo, potem pa prevozim recimo 10-20km brez hudega tiščanja (3% mišela). Potem pa normalno naprej.

kaj si mislil z 3% mišela? 3% mešanico?
ja 3% mešanica sem mislil...se opravičujem...
Skofja_loka_fan
batzajla
Prispevkov: 27
Pridružen: Sr Apr 15, 2015 7:11 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Skofja_loka_fan »

Pozdravljeni!
Imam en problem pri apnju in sicer ce v prostem teku drzim gas dokonca ga najprej lepo da v obrate ampak kar spusti in spet navije v obrate in spusti tako da nevem kaj bi to lahko bilo ker imam nastavljivo dizo in sem probal vrteti medtem ko se tiscal dokonca gas ampak se zmeraj nedela. Mislite da bi bila lahko kriva igla v vplinjacu? Tudi med voznjo ko zvrti prestavo moras takoj prestavit drugace ga kar morit zacne,ce kdo ve kaj je naj mi prosim pomagal

Lp
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosak »

kaj bi lahko bilo na a3-ju da topel laufa super in lepo vžiga, ko pa se segreje pa crkne in ne vžge nikakor več? Je možno da je pregret cilinder? kr pomoje je to če segret ugasne in ne vžge več..? Je pa drugi frčo, ni isti k sm zadnjič sprašvou :D
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Uporabniški avatar
strojnik11
zariban cilinder
Prispevkov: 102
Pridružen: Pe Apr 13, 2012 6:44 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a strojnik11 »

tomosak napisal/-a:kaj bi lahko bilo na a3-ju da topel laufa super in lepo vžiga, ko pa se segreje pa crkne in ne vžge nikakor več? Je možno da je pregret cilinder? kr pomoje je to če segret ugasne in ne vžge več..? Je pa drugi frčo, ni isti k sm zadnjič sprašvou :D
Men je tko delu, ko sm meu zjahan strom. Sm zamenu cinspulo, platine in kondenzator pa je slo k urca ;)
Uporabniški avatar
Wilf
zobnik
Prispevkov: 198
Pridružen: Sr Sep 04, 2013 10:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Wilf »

strojnik11 napisal/-a:
tomosak napisal/-a:kaj bi lahko bilo na a3-ju da topel laufa super in lepo vžiga, ko pa se segreje pa crkne in ne vžge nikakor več? Je možno da je pregret cilinder? kr pomoje je to če segret ugasne in ne vžge več..? Je pa drugi frčo, ni isti k sm zadnjič sprašvou :D
Men je tko delu, ko sm meu zjahan strom. Sm zamenu cinspulo, platine in kondenzator pa je slo k urca ;)
cinšpula začne prebijat ko se zgreje in je užge
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Uporabniški avatar
strojnik11
zariban cilinder
Prispevkov: 102
Pridružen: Pe Apr 13, 2012 6:44 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a strojnik11 »

Eno vprašanje..Js mam geštel od a3 pa me zanima, če se da gor obesit mašino od a35? če pašejo luknje za šravfe pa, če bo pasu dellorto pod geštel (ne bom mel stranskega kolena) in če se da zamenjat airbox s tistim, ki paše na dellorto? oz. kako bi se dalo rešit ta problem?

hvala lepa in lp
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

strojnik11 napisal/-a:Eno vprašanje..Js mam geštel od a3 pa me zanima, če se da gor obesit mašino od a35? če pašejo luknje za šravfe pa, če bo pasu dellorto pod geštel (ne bom mel stranskega kolena) in če se da zamenjat airbox s tistim, ki paše na dellorto? oz. kako bi se dalo rešit ta problem?

hvala lepa in lp
mašina paše gor bp, fergazerja pa men ni uspelo dobit gor z ravnim kolenom (zadeval ob rušt) je pa res da sm sam imel airsal cilinder in dell'orto 15, ki pa sta načeloma ista ampak mi ni uspelo ... mogoče če bi postavil vplinjač rahlo pod kotom nagnjen na desno vendar se tega nisem spomnil takrat ko sm to delal tako da sem uporabil stransko koleno domaće izdelave ..
Uporabniški avatar
strojnik11
zariban cilinder
Prispevkov: 102
Pridružen: Pe Apr 13, 2012 6:44 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a strojnik11 »

aljo69 napisal/-a:
strojnik11 napisal/-a:Eno vprašanje..Js mam geštel od a3 pa me zanima, če se da gor obesit mašino od a35? če pašejo luknje za šravfe pa, če bo pasu dellorto pod geštel (ne bom mel stranskega kolena) in če se da zamenjat airbox s tistim, ki paše na dellorto? oz. kako bi se dalo rešit ta problem?

hvala lepa in lp
mašina paše gor bp, fergazerja pa men ni uspelo dobit gor z ravnim kolenom (zadeval ob rušt) je pa res da sm sam imel airsal cilinder in dell'orto 15, ki pa sta načeloma ista ampak mi ni uspelo ... mogoče če bi postavil vplinjač rahlo pod kotom nagnjen na desno vendar se tega nisem spomnil takrat ko sm to delal tako da sem uporabil stransko koleno domaće izdelave ..
hvala za hiter odgovor. kako si pa rešu z ariboxom? al si dal samo tisti plasticni pokrovcek gor?
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosak »

Wilf napisal/-a:
strojnik11 napisal/-a:
tomosak napisal/-a:kaj bi lahko bilo na a3-ju da topel laufa super in lepo vžiga, ko pa se segreje pa crkne in ne vžge nikakor več? Je možno da je pregret cilinder? kr pomoje je to če segret ugasne in ne vžge več..? Je pa drugi frčo, ni isti k sm zadnjič sprašvou :D
Men je tko delu, ko sm meu zjahan strom. Sm zamenu cinspulo, platine in kondenzator pa je slo k urca ;)
cinšpula začne prebijat ko se zgreje in je užge
ok hvala vama, upam da bo laufal k zamenjam :D
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

zanima me kako naj nastavim sklopko? sedaj ko držim sklopko mi malo drsi in ne morem lepo prestaviti v ler.
Če krono zategnem za en utor več mi lepo prime ampak mi zdrsava med vožnjo.
Če pa krono odšravfam za en utor majn pa mi kuplunga sploh ne prime zadosti.

lp.tomostuner
tomos 4 life
Odgovori