Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

Skofja_loka_fan napisal/-a:Zravo!
Imam 2 problema pri motorju apn 6 in sicer:

-motor trokira v visokih obratih,se pravi ko se zvrti prestava dokonca začne trokirati (zelo) ko pa prestavim v višjo prestavo je v nizkih obratih vse uredu,ko pa pride prestava do konca začne spet trokirati. Imam nastavljivo dizo in sem jo že poskušal nastavljati na vse načine ampak problema ne uspem rešiti.

- drugi problem je,da motor poka iz vplinjača,zadnjič mi je počilo ko sem motor ugasil in od takrat naprej občasno poka,je možno da je kriv predvžig?

Hvala za odgovore!


L.p
Za oboje je lahko kriv predvzig, poskusi ga zmanjsat. Nekaj se ti potem mora poznat. Ce bos na dobri poti se poskusi ugotovit pravilno dizo. Glej svecko, da bo prave barve.
Skofja_loka_fan
batzajla
Prispevkov: 27
Pridružen: Sr Apr 15, 2015 7:11 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Skofja_loka_fan »

prlek napisal/-a:
Skofja_loka_fan napisal/-a:Zravo!
Imam 2 problema pri motorju apn 6 in sicer:

-motor trokira v visokih obratih,se pravi ko se zvrti prestava dokonca začne trokirati (zelo) ko pa prestavim v višjo prestavo je v nizkih obratih vse uredu,ko pa pride prestava do konca začne spet trokirati. Imam nastavljivo dizo in sem jo že poskušal nastavljati na vse načine ampak problema ne uspem rešiti.

- drugi problem je,da motor poka iz vplinjača,zadnjič mi je počilo ko sem motor ugasil in od takrat naprej občasno poka,je možno da je kriv predvžig?

Hvala za odgovore!



Bom poskusil pa sporočim!

l.p in hvala!
L.p

Za oboje je lahko kriv predvzig, poskusi ga zmanjsat. Nekaj se ti potem mora poznat. Ce bos na dobri poti se poskusi ugotovit pravilno dizo. Glej svecko, da bo prave barve.
Skofja_loka_fan
batzajla
Prispevkov: 27
Pridružen: Sr Apr 15, 2015 7:11 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Skofja_loka_fan »

prlek napisal/-a:
Skofja_loka_fan napisal/-a:Zravo!
Imam 2 problema pri motorju apn 6 in sicer:

-motor trokira v visokih obratih,se pravi ko se zvrti prestava dokonca začne trokirati (zelo) ko pa prestavim v višjo prestavo je v nizkih obratih vse uredu,ko pa pride prestava do konca začne spet trokirati. Imam nastavljivo dizo in sem jo že poskušal nastavljati na vse načine ampak problema ne uspem rešiti.

- drugi problem je,da motor poka iz vplinjača,zadnjič mi je počilo ko sem motor ugasil in od takrat naprej občasno poka,je možno da je kriv predvžig?

Hvala za odgovore!


L.p
Za oboje je lahko kriv predvzig, poskusi ga zmanjsat. Nekaj se ti potem mora poznat. Ce bos na dobri poti se poskusi ugotovit pravilno dizo. Glej svecko, da bo prave barve.
Bom poskusil pa sporočim!

l.p in hvala!
gasper mahkota
vplinjač
Prispevkov: 342
Pridružen: Pe Maj 28, 2010 8:37 am
Kraj: bliZ Domžal

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a gasper mahkota »

@Skofja loka fan, men je tud pokal iz izpuha-to pomeni da ti spušča vžige, (6V 17W) če se prav spomnim sem to rešil z menjavo kondenzatorja, mogoče celo vžigalne tuljave, malo sem že pozabil kaj je bilo, ampak predužig pri meni sigurno ni bil kriv. Najprej probaj z menjavo kondenzatorja, ker je cenejši ;)
Uporabniški avatar
blazzy
kriva felna
Prispevkov: 62
Pridružen: So Jul 27, 2013 6:00 pm
Kraj: Vodice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a blazzy »

Živjo!
Jst mam pa en problem na atxu. Samo takrat ko je motor topel, ko stisnem sklopko začne navijat obrate do konca. Ko sklopko spustim normalno spelje, obrati pa padejo tudi če pritisnem tipko za izklop motorja.
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

blazzy napisal/-a:Živjo!
Jst mam pa en problem na atxu. Samo takrat ko je motor topel, ko stisnem sklopko začne navijat obrate do konca. Ko sklopko spustim normalno spelje, obrati pa padejo tudi če pritisnem tipko za izklop motorja.
Očitno, ti je odpovedal semering pri sklopki, za to ti vleče " fouš" zrak. Vzemi ven košaro sklopke ( levi navoj). Potegni ven semering in ga zamenjaj z novim. Ob tem lahko zamenjaš tudi košaro sklopke, saj ni draga.
Uporabniški avatar
blazzy
kriva felna
Prispevkov: 62
Pridružen: So Jul 27, 2013 6:00 pm
Kraj: Vodice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a blazzy »

jkanoni napisal/-a:
blazzy napisal/-a:Živjo!
Jst mam pa en problem na atxu. Samo takrat ko je motor topel, ko stisnem sklopko začne navijat obrate do konca. Ko sklopko spustim normalno spelje, obrati pa padejo tudi če pritisnem tipko za izklop motorja.
Očitno, ti je odpovedal semering pri sklopki, za to ti vleče " fouš" zrak. Vzemi ven košaro sklopke ( levi navoj). Potegni ven semering in ga zamenjaj z novim. Ob tem lahko zamenjaš tudi košaro sklopke, saj ni draga.
hvala, bomo probal
cinšpula
zariban cilinder
Prispevkov: 143
Pridružen: Ne Feb 08, 2015 4:34 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a cinšpula »

Zakaj je pri menjalni ročici ko šaltam gor je najprej nekaj lufta in šele ko čisto gor pritisnem skoci v brzino pa še to težko. Sem probal od prijatelja 6ko in prešalta takoj ko malo premakneš ročico?
Skofja_loka_fan
batzajla
Prispevkov: 27
Pridružen: Sr Apr 15, 2015 7:11 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Skofja_loka_fan »

gasper mahkota napisal/-a:@Skofja loka fan, men je tud pokal iz izpuha-to pomeni da ti spušča vžige, (6V 17W) če se prav spomnim sem to rešil z menjavo kondenzatorja, mogoče celo vžigalne tuljave, malo sem že pozabil kaj je bilo, ampak predužig pri meni sigurno ni bil kriv. Najprej probaj z menjavo kondenzatorja, ker je cenejši ;)
Zdravo!
Vzig imam jaz 12v,ker je zunanja tuljava. Zanima me ce je kondenzator za 6v in 12v enak,ker imam enega doma se od šestke in me zanima ali paše?
domzi5
zažgan bat
Prispevkov: 90
Pridružen: To Feb 15, 2011 7:46 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a domzi5 »

Mene pa zanima kako nastavit predvzig pri flexerju(brezplatinski vzig 12v80w) tisti brez pickup ssnzorja
Pa na keri crtici mora bit
Ali je potrebna menjava tuljave
Odgovori