Tomos ATX obnova

Predstavite nam svoj moped
Odgovori
zaziher
auspuh lager
Prispevkov: 2
Pridružen: Če Jun 04, 2015 12:19 am

Tomos ATX obnova

Odgovor Napisal/-a zaziher »

Prvič se ukvarjam s čim podobnim, tako da je vsak nasvet dobrodošel:)

Obujam (50 kubičnega) atx-a letnik okol 2000 iz okoli 5 letnega spanca. Kar se tiče pogona sem sčistil rezervoar in filter za gorivo, dal nekaj kapljic olja in parkrat zavrtil cilinder, ki vredu teče, ter natočil svežo mešanco. Dotok goriva je OK! Motor pa moram štartat na roke (se prav zalavfat, pa vrčt v 2go prestavo), moč motorja je normalna, je pa občasno moteno pospeševanje, v nevtralni prestavi motor ugasne če ni vseskozi dodan plin, enako pri nekoliko nižjih obratih v 2. prestavi (v prvo prestavo sploh nisem dal ker se mi ni zdelo smiselno zganjat divjo vožnjo).

Pogledal sem še svečko ki v primerjavi z novo zgleda kot da ima tanek sloj finega rjavega prahu čez, pa se ne očisti z drgnjenjem. Tudi ročica za gas ne deluje ravno optimalno (malo smrdi po varjanti poln gas al pa nič gasa) vendar to ni isti problem ki sem ga omenil z motenim pospeševanjem.

Nameravam še porihtat ročico za dodajanje gasa skupaj z zajlo. Zdej a je smiselno še drugo svečko kupvat?
Pa v bistvu kaj še nardit, da bo motor normalno štartal ter delal v prostem teku. In še zadnje - motor je original, edino avspuh je drugi in piči 60km/h po ravnem, če bo to lavfal skoz tehničnega?
Uporabniški avatar
jerc
vplinjač
Prispevkov: 256
Pridružen: Pe Avg 09, 2013 2:14 pm
Kraj: Gorenja vas

Re: Tomos ATX obnova

Odgovor Napisal/-a jerc »

Živjo!

To, da ti motor dela težave pri pospeševanju, da ne more držati prostega teka ipd. je po tako dolgem mirovanju sigurno razlog tudi v uplinjaču, v katerem so se skoraj sigurno nabrale kakšne usedline. Tako, da bi bilo potrebno najprej očistiti tega če se mene vpraša.

Svečka če je kavno rjave barve je najbolj super možno. Hočem reči, tako stanje svečke je najbolj zaželeno.

Skoz tehničnega bo pa pršlo čisto odvisno od tega kam daš in kdo bo tisti dan prijel tvoj moped v roke. Meni osebno je na zadnji registraciji komaj pošnofal moped, bi lahko imel predelanega vsega boga. Je pa najverjetneje odvisno od tega koliko je predelava vizualno opazna.
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Tomos ATX obnova

Odgovor Napisal/-a prlek »

Kaj ti pomaga registracija, ce te policaj ustavi in ugotovi, da moped gre prevec za predpisano kategorijo v prometni. Na koncu se lahko tisti nasrkajo kateri so te spustli skoz tehnicnega.
Uporabniški avatar
jerc
vplinjač
Prispevkov: 256
Pridružen: Pe Avg 09, 2013 2:14 pm
Kraj: Gorenja vas

Re: Tomos ATX obnova

Odgovor Napisal/-a jerc »

prlek napisal/-a:Kaj ti pomaga registracija, ce te policaj ustavi in ugotovi, da moped gre prevec za predpisano kategorijo v prometni. Na koncu se lahko tisti nasrkajo kateri so te spustli skoz tehnicnega.
heh. dober odgovor :) sploh nisem pomislil na to, ker pri meni vse kar je registriranega je tudi dejansko za na cesto v tovarniškem stanju.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5236
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos ATX obnova

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

prlek napisal/-a:Kaj ti pomaga registracija, ce te policaj ustavi in ugotovi, da moped gre prevec za predpisano kategorijo v prometni. Na koncu se lahko tisti nasrkajo kateri so te spustli skoz tehnicnega.
ma če gre 60 namesto 50 ga dobi lahko samo na radar, ni to tako očitna razlika

na tehničnem ti bojo težili zaradi avspuha ker ni original
zaziher
auspuh lager
Prispevkov: 2
Pridružen: Če Jun 04, 2015 12:19 am

Re: Tomos ATX obnova

Odgovor Napisal/-a zaziher »

Hvala za odgovore! :)

Zdej ko ma par kilometrov tudi vžge normalno. Po porihtanem gasu tud crkuje manj v nevtralnem. Potem bom spucal še uplinjač, pol pa sam še par km da se lepo uteče pa je to to po moje.

Bomo vidl kak bo s tehničnim, s policaji pa močno dvomim da bom mel probleme glede 60 km/h, verjamem pa da se lahko zgodi.
LP
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: Tomos ATX obnova

Odgovor Napisal/-a si_me »

Kako sliko nalozi ce ze predstavljas motor da vidimo tudi drugi o cem se sploh govori...
Odgovori