D6 replika

Predstavite nam svoj projekt
denso26
glava cilindra
Prispevkov: 539
Pridružen: Pe Okt 15, 2010 9:43 am
Kraj: Šentvid pri Stični

Re: D6 replika

Odgovor Napisal/-a denso26 »

multiatik napisal/-a:To so mi že rekli,da bi mogu ja :( , sem razmišljal it postopoma, da bi dobil lepo pokrivanje brzin(da ne rabiš vlečt vsako prav do konca,da ti spet pade v uporabno območje).Bomo vidli kako bo z 11st, pol pa sigurno nardim še 12st. Povprečni kot difuzorja je recimo 4,42st(od prvega avspuha pa 5,04).
S povpr. kotom difuzorja gres kamot do 5,8 stopinj. Kot konusa naj bo pa 2x vecji od povpr. kota difuzorja. Sm imel take kote na svohnejšem 50cc kot ga imaš ti, z zelo podobnimi koti in je peljalo bp.
https://t.me/pump_upp
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: D6 replika

Odgovor Napisal/-a KVAS »

denso26 napisal/-a:
multiatik napisal/-a:To so mi že rekli,da bi mogu ja :( , sem razmišljal it postopoma, da bi dobil lepo pokrivanje brzin(da ne rabiš vlečt vsako prav do konca,da ti spet pade v uporabno območje).Bomo vidli kako bo z 11st, pol pa sigurno nardim še 12st. Povprečni kot difuzorja je recimo 4,42st(od prvega avspuha pa 5,04).
S povpr. kotom difuzorja gres kamot do 5,8 stopinj. Kot konusa naj bo pa 2x vecji od povpr. kota difuzorja. Sm imel take kote na svohnejšem 50cc kot ga imaš ti, z zelo podobnimi koti in je peljalo bp.
Se strinjam
multiatik
batzajla
Prispevkov: 35
Pridružen: So Mar 21, 2015 8:28 pm

Re: D6 replika

Odgovor Napisal/-a multiatik »

Evo nekaj se spet premika.Malo smo testirali pri Ojo performance in po mojih auspuhih(prvi test še najboljši),drugi slabo, smo probali še "kopijo" auspuha d6, ki je dala najboljše rezultate.Nato sem probal sam izdelat podoben auspuh in rezultat je bil še malo boljši, koti so 2,2 ;4;5,6 -povprečje 3,78; kontra konus 12,5s. Verjetno je to posledica tega da je zaprt karter,malo tudi mogočeda je začetni fi auspuha 29mm :? ? In nikakor nismo mogli uspešno spravit vrh moči čez 12-13k obratov.Ko sem prišu domov sem vse še enkrat pregledal in ugotovil da je izpušni kot ~188˙ :x .In zdaj popravljat napake :( .
Evo se graf.
Priponke
11.jpg
D6 vs D6 copia.jpg
denso26
glava cilindra
Prispevkov: 539
Pridružen: Pe Okt 15, 2010 9:43 am
Kraj: Šentvid pri Stični

Re: D6 replika

Odgovor Napisal/-a denso26 »

29mm je mal preveč za 50cc, tudi če je širok kanal. Jst bi na tvojem mestu izpušni kanal zožal(zapolnil z nečim) zgoraj in spodaj na manjši fi. Le tako naprej!
https://t.me/pump_upp
multiatik
batzajla
Prispevkov: 35
Pridružen: So Mar 21, 2015 8:28 pm

Re: D6 replika

Odgovor Napisal/-a multiatik »

Na napakah se učim, na žalost. Ja,ampak na srečo se kanal v cilindru konča na fi 28mm in je še zgoraj malo povarjen(nižan da ni tako okroglo ~3mm).Tako da bom samo izp. kolektor spremenil( starega sem ga postružu konusno na fi29mm in pol navaril...)da bo avspuh štartal iz fi 28mm.
Ja zdaj to usklajevanje in izboljševanje je ubistvu še najtežje,prinese pa lahko opazne spremembe.
Odgovori