Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Zavorni sistem mora 1000% tesnit, če kje kaj spušča je to vzrok za težave ;)
Uporabniški avatar
DMTuning
Mojster
Prispevkov: 885
Pridružen: So Jul 17, 2010 12:46 pm
Kraj: Bliz KRŠKEGA

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DMTuning »

Zdravo, zanima me če mogoče ve gdo od katerih motorjev sta te 2 osi za pedala ( krubl), taspoda z manjšim zobnikom je mislim da od apn4 zgorna pa je mogoč od colibrija ( 2/3 brzine mogoč),. nism pa sigurn,. bi lepo prosiu če gdo ve da napiše :)

Slika
:)
drandraz
auspuh lager
Prispevkov: 14
Pridružen: Če Mar 20, 2014 7:04 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a drandraz »

jkanoni napisal/-a:
drandraz napisal/-a:lp eno vprašanje men pa na avtomatiku zdej ko je zunaj bolj vroče po nekem času motor ugasne(morda se pregreje) in potem ga ne morem več vžgat dokler se ne ohladi cca 5min. a to lahko kako rešim. lansko poletje sem imel podobno težavo ampak ko sem zamenjalč kondenzator je bilo ok zdaj pa spet dvomim da bi spet biu kondenzator.
100% vžigalna tuljava ( cinšpula)
- čeprov je bila tudi vžigalna tuljava zamenjana lani? a nebi potem bilo tako da sploh nebi vžgal niti hladen.
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

Hladen vedno vžge, ko pa se tuljava segreje zaradi indukcije pa začne prebijati. Kakšno tuljavo imaš gor? Watt yong?
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

jkanoni napisal/-a:Hladen vedno vžge, ko pa se tuljava segreje zaradi indukcije pa začne prebijati. Kakšno tuljavo imaš gor? Watt yong?
z vd 40 jo napricaj
tomos 4 life
cinšpula
zariban cilinder
Prispevkov: 143
Pridružen: Ne Feb 08, 2015 4:34 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a cinšpula »

Kako se fiksira pušo v gred?? Gre za piaggio ciao
Uporabniški avatar
blazzy
kriva felna
Prispevkov: 62
Pridružen: So Jul 27, 2013 6:00 pm
Kraj: Vodice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a blazzy »

Wilf napisal/-a:
aljo69 napisal/-a:
blazzy napisal/-a:Živjo. Jst mam pa na flexerju en problem. Ko naredim prib. 100m vožnje mi moped zamori. Diza je prave velikosti ker je že prej z njo deloval zelo dobro. Uplinjač je očiščen in pa zračni filter tudi.
to da je prej deloval dobro z njo ni nobeno merilo ... indikator je barva svečke ... in nastavitve motorja se lahko spremenijo glede na temparature in vlago v zraku, nadmorsko višino ...
za org. flexerja tole s svečo nebo res. pr men je blo skoz normalno pol pa svečka kr naenkrat bela rata. uredu je blo z 65 dizo da se je prou poštrihala ampak seveda je zalival. čez en cajt se je spet kontra pofarbala . tko da če je org. 51 dizo notr če maš pa avspuh drug pa dej 53 seveda če je filtr org.
Lp
Vseno hvhvala za odgovore, čeprav sm zrihtu že preden ste odgovoril. Flexer drugače ni original, ampak je predelan. Več o njem tudi pri temi moj moped-flexer 25
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

Kako pase pvl elektrika na apn? Je treba kaj predelat, prilagodit? In kako se nastavlja predvzig, ce se ve kdo povedat.
Lp!
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

prlek napisal/-a:Kako pase pvl elektrika na apn? Je treba kaj predelat, prilagodit? In kako se nastavlja predvzig, ce se ve kdo povedat.
Lp!
PVL paše direkt na apn-E90 bloke. Predvžig nastaviš tako, da poravnaš črtici na statorju in rotorju.

viewtopic.php?f=63&t=1549
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

Hvala danilo.
Kako pa je z ugasanjem motorja? Moras kaj zvezat, da ga ugasnes na tisto obicno stikalo na belanci?
Odgovori