Tomos classic TT '99

Predstavite nam svoj moped
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: Tomos classic TT '99

Odgovor Napisal/-a si_me »

Fikic napisal/-a:Vsaka ti čast da si tole tako porihtal .Mislim da nas ni dosti takih da bi totako v nulo zrihtali ampak res v nulo . Ljudje pa brezveze da prodaš kr ti bo ziher žal saj so redki poleg tega pa če ga uničiijo ga je škdoda saj ga niščeki ga ni skup delalne zna cenit ! Ljudje bi lahko pokazali več tega ampak niti nočejo spodbujat da bi delali tako kot ti . res čestitke !
Hvala :D
No no pretiravati pa spet ni treba :D Tudi tukaj na forumu je dosti zbirateljev in restavratorjev, ki imajo več kot odlično restavrirane motorje, od teh jih veliko tudi ne objavlja in mislim, da se jim bom tudi jaz počasi pridružil in bom prenehal z objavljanjem svojih motorjev...
Se pa popolnoma strinjam da nekdo, ki motorja ni skup delal in mu posvetil toliko časa ga ne ceni toliko, ker ko toliko časa preživiš z motorčkom, se z njim poistovetiš in ga malo drugače ceniš, kot nekdo, ki ga je preprosto kupil...
Prodajal ga nebom, ker se dobro zavedam, da ko ga bom prodal, nebom nikoli več imel takega...
Uporabniški avatar
jerc
vplinjač
Prispevkov: 256
Pridružen: Pe Avg 09, 2013 2:14 pm
Kraj: Gorenja vas

Re: Tomos classic TT '99

Odgovor Napisal/-a jerc »

si_me napisal/-a:
Fikic napisal/-a:Vsaka ti čast da si tole tako porihtal .Mislim da nas ni dosti takih da bi totako v nulo zrihtali ampak res v nulo . Ljudje pa brezveze da prodaš kr ti bo ziher žal saj so redki poleg tega pa če ga uničiijo ga je škdoda saj ga niščeki ga ni skup delalne zna cenit ! Ljudje bi lahko pokazali več tega ampak niti nočejo spodbujat da bi delali tako kot ti . res čestitke !
Hvala :D
No no pretiravati pa spet ni treba :D Tudi tukaj na forumu je dosti zbirateljev in restavratorjev, ki imajo več kot odlično restavrirane motorje, od teh jih veliko tudi ne objavlja in mislim, da se jim bom tudi jaz počasi pridružil in bom prenehal z objavljanjem svojih motorjev...
Se pa popolnoma strinjam da nekdo, ki motorja ni skup delal in mu posvetil toliko časa ga ne ceni toliko, ker ko toliko časa preživiš z motorčkom, se z njim poistovetiš in ga malo drugače ceniš, kot nekdo, ki ga je preprosto kupil...
Prodajal ga nebom, ker se dobro zavedam, da ko ga bom prodal, nebom nikoli več imel takega...
zakaj bi nehal? da bomo drugi si med seboj kazali samo še APN-e, ATX-e in pa frčake? :D
mufija
auspuh lager
Prispevkov: 1
Pridružen: To Maj 19, 2015 6:41 am

Re: Tomos classic TT '99

Odgovor Napisal/-a mufija »

Pozdravljen!
Imam enak moped Classic tt, letnik 99. Rezervoarju je barva odstopila in sem ga kar kromiral. Zdaj pa iščem nove te 4 plastične pokrove ki pridejo na okvir po dva na vsaki strani. A te lahko prosim za pomoč?
Rabim : pokrove, luč s števcem..
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: Tomos classic TT '99

Odgovor Napisal/-a si_me »

mufija napisal/-a:Pozdravljen!
Imam enak moped Classic tt, letnik 99. Rezervoarju je barva odstopila in sem ga kar kromiral. Zdaj pa iščem nove te 4 plastične pokrove ki pridejo na okvir po dva na vsaki strani. A te lahko prosim za pomoč?
Rabim : pokrove, luč s števcem..
Zdravo

Hja originalne luči pa praktično ni nikjer več mogoče dobiti, ker so jih leta 2009 prenehali izdelovati in na Tomosu pa nimajo niti vzorca več. Je bilo pa na tem motorju nekaj vec izpeljank z razlicnimi prednjimi lucmi (prototipi).

Stare luci se neda popravit al je premocno poskodovana? Drugace pa ce mogoce zaslediš v kakšnih oglasih v tujini za kakšno rabljeno luč, kjer so izvažali novejšo izpeljanko a3 z tako lučjo..
Drugače če ti negre hudo za originalnost se dobi tale nova luč s halogensko žarnico, ki je na novejših classic xl mopedih mislim da ima tudi luknjo 40mm za stevec kot ta.
Glede plastik pa imas zs.
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: Tomos classic TT '99

Odgovor Napisal/-a si_me »

Imas pa izjemno redek primerek in lahko recemo, da je zaradi svoje redkosti kljub temu da se ni starodobnik zelo zanimiv motor. Tako da je lepo videti, da se taksna zadeva ohrani in obnovi.
Odgovori