Razna vprašanja o tuningu

Predelave pogonske sile mopeda
Odgovori
tomosatx50s
vplinjač
Prispevkov: 451
Pridružen: Če Jun 26, 2014 12:19 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a tomosatx50s »

prlek napisal/-a:
Pich napisal/-a:Tak menjalnik bi bil vsekakor boljši od originala, ma to je spet za stroje ki se vrtijo visoko. Prlekova štirka bi s takim cilindrom z lahkoto dosegla hitrost preko 100 kmh, ampak to je traktor, ki ima zelo široko območje uporabnih vrtljajev. Šeststopenjski menjalnik pa je namenjen motorjem z ozkim območjem delovanja.
Torej je to slabo, ce ima siroko obmocje delovanja za sest stopenjski menjalnik. Jas sem pa mislil, da ce ima toliko moci, da mi peto lepo povlece, da bi tudi kaj iz seste iztisnil. Kako pa bi bilo potem v praksi z predlogom, ki ga je postavil @tomosatx50s?
Saj ti je že napisal v istem postu kot si ga sedaj objavil :)
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a Pich »

Ma ni slabo, je samo brez potrebe. 6-stopenjski menjalnik pride v poštev na mašinah, ki na navadnem 5-stopenjskem menjalniku ne morejo izkoristi svoje moči, ker so padci vrtljajev med menjavanjem navzgor za njihovo ozko območje delovanja preveliki in se mašina zato težko pobira. Ti pa s tem cilindrom nimaš takih težav, še zdaleč ne. Tebi prestave lepo pobira, probleme imaš samo z zunanjimi prenosi. Kolikor vem je Prlekija bolj ali manj ravninska dežela, zato ti priporočam, da daš predelati sprednji verižnik 16 zob od pony exspresa, da bo pasal na 4-ko. Moči ima ta cilinder dovolj, da ti zvrti take prenose, verižnik pa tudi gre na knap gor.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
frčoo69
auspuh lager
Prispevkov: 4
Pridružen: To Mar 31, 2015 5:01 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a frčoo69 »

LP ! Imam eno vprašanje... Kupil sem flexerja, letnik 2012 in na njem odstranil puši iz kolena, menjal uplinjač na 14-12 (diza 56), zamenjal originalen bat z tistim, ki ima sesalne luknje, odstranil podložko iz glave ter iz izpuha odstranil katalizator in prevrtal dušilec, prav tako sem prestavil elektriko... Po teh predelavah, mi moped pride do max. 30-33km/h in začne trokirat, sploh ga ne spusti dalje!?? Kaj bi bil vzrok ? Hvala ! :)
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

predvžig ... pa izpuh menjaj z kromiranim a3... to razno vrtanje in to je bol tko ker še vedno je tanko koleno
frčoo69
auspuh lager
Prispevkov: 4
Pridružen: To Mar 31, 2015 5:01 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a frčoo69 »

aljo69 napisal/-a:predvžig ... pa izpuh menjaj z kromiranim a3... to razno vrtanje in to je bol tko ker še vedno je tanko koleno
Sem probal z laserjem, ki je enak kot od avtomatika, mpak je vse enako, razlika je le da se hitrost poveča na max. 36 km/h merjeno z gps-om... Glede predvžiga.. Na bloku sta dve črtici, v katero smer premaknem levo ali desno ? Ker mi vsak pove drugače, pa tudi probal sem že v obe smeri in se ne spremeni nič.. :)
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

frčoo69 napisal/-a:
aljo69 napisal/-a:predvžig ... pa izpuh menjaj z kromiranim a3... to razno vrtanje in to je bol tko ker še vedno je tanko koleno
Sem probal z laserjem, ki je enak kot od avtomatika, mpak je vse enako, razlika je le da se hitrost poveča na max. 36 km/h merjeno z gps-om... Glede predvžiga.. Na bloku sta dve črtici, v katero smer premaknem levo ali desno ? Ker mi vsak pove drugače, pa tudi probal sem že v obe smeri in se ne spremeni nič.. :)
viewtopic.php?f=65&t=345 tukaj maš vse ;)
frčoo69
auspuh lager
Prispevkov: 4
Pridružen: To Mar 31, 2015 5:01 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a frčoo69 »

aljo69 napisal/-a:
frčoo69 napisal/-a:
aljo69 napisal/-a:predvžig ... pa izpuh menjaj z kromiranim a3... to razno vrtanje in to je bol tko ker še vedno je tanko koleno
Sem probal z laserjem, ki je enak kot od avtomatika, mpak je vse enako, razlika je le da se hitrost poveča na max. 36 km/h merjeno z gps-om... Glede predvžiga.. Na bloku sta dve črtici, v katero smer premaknem levo ali desno ? Ker mi vsak pove drugače, pa tudi probal sem že v obe smeri in se ne spremeni nič.. :)
viewtopic.php?f=65&t=345 tukaj maš vse ;)
Hvala, torej potem še mi ostane samo da menjam vžigalno tuljavo ? :)
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

kateri izpuh je najbolj primeren za lamota z dellorto 17.5
tomos 4 life
Tadi
vplinjač
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Feb 18, 2011 5:31 pm
Kraj: Sevnica

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a Tadi »

Jaz sem mel bt lipnika in je špilalo v redu, pravijo da je izpuh od sl-15 še boljši.
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

delam en projekt pa bo spredaj 16 zadaj pa 14 col kolo.sedaj pa me zanima kakšen zobnik naj dam zadaj da bo vlekel in imel končno takšno kot z 18 col kolesom ? spredaj pa imam 13 zobnik.
tomos 4 life
Odgovori