60ccm dirkalnika.

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: 60ccm dirkalnika.

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

štirka style napisal/-a:Ali se sme res postružit priginal šalco sklopkr pri flexerju ker mi je ži prej pri obratih trslo noge...
Po moji logiki bi jo šele z struženjem (neenakomernim odvzemanjem materiala) razbalansiral. Torej če to res deluje, potem je caka nekje drugje, štekate?
LP.
Uporabniški avatar
cerar
Mojster
Prispevkov: 1502
Pridružen: To Sep 22, 2009 5:26 pm

Re: 60ccm dirkalnika.

Odgovor Napisal/-a cerar »

Kot sem napisal, se ne mislim ponavljat..
Mi ni treba verjet na besedo, podobno je bilo zadnjič s tistim obročkom okoli APN košare.
Napišem svoje izkušnje, če jih bo kdo uporabil super, sicer mi je pa gladko vseeno in nobenemu nočem nič slabega.

Pa tale tvoja logika včasih tudi malo zataji, ker nekaj je teorija, drugo pa praksa. Pa brez zamere ;)
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: 60ccm dirkalnika.

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

cerar napisal/-a:Kot sem napisal, se ne mislim ponavljat..
Mi ni treba verjet na besedo, podobno je bilo zadnjič s tistim obročkom okoli APN košare.
Napišem svoje izkušnje, če jih bo kdo uporabil super, sicer mi je pa gladko vseeno in nobenemu nočem nič slabega.

Pa tale tvoja logika včasih tudi malo zataji, ker nekaj je teorija, drugo pa praksa. Pa brez zamere ;)
Vsaka praksa je podprta z teorijo, vprašanje je samo ali jo mi poznamo in razumemo. Drugače se pa strinjam, če nekaj deluje je sigurno v redu ni pa nujno, da je razlaga zakaj deluje v redu. Primer opazimo kamen, ki se vsako jutro navlaži. Nekdo poreče čudež kamen je dal vodo, drugi pa poreče na kamnu je kondenz iz zraka. V tem primeru vsi vemo kdo ima prav, ali pa tudi ne?? Odvisno od tega z kako velikimi budalami imamo opravka.
lp.
Uporabniški avatar
tomos.
zariban cilinder
Prispevkov: 116
Pridružen: Sr Feb 25, 2015 8:17 am
Kraj: Idrija

Re: 60ccm dirkalnika.

Odgovor Napisal/-a tomos. »

Ali je kaj narobe, če se sornik v batu vrti??
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: 60ccm dirkalnika.

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

tomos. napisal/-a:Ali je kaj narobe, če se sornik v batu vrti??
Če se samo vrti ni problem, če pa ima luft pa je problem. Recimo luft več od 0.015mm.
štirka style
zariban cilinder
Prispevkov: 112
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 3:57 pm
Kraj: Idrija

Re: 60ccm dirkalnika.

Odgovor Napisal/-a štirka style »

Noma meni se zdi da Se ne sme vrteti ker Imam občutek da potem dobi luft kar hitro
Age is not a problem
I go forward and just sky is my limit.

https://www.youtube.com/watch?v=KxU7JdHc7yE
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: 60ccm dirkalnika.

Odgovor Napisal/-a KVAS »

štirka style napisal/-a:Noma meni se zdi da Se ne sme vrteti ker Imam občutek da potem dobi luft kar hitro
Med vožnjo se ziher nebo vrtel ker je manjše trenje med ležajem in sornikom, kot med batom in sornikom, edin če je taka toleranca kokr da bi hrenovko u hodnik vrgu ;)
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: 60ccm dirkalnika.

Odgovor Napisal/-a macula »

Mene zanima zakaj imajo eni bati spodaj luknjice nekje 1mm do sornika zvrtane?
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
folc
auspuh
Prispevkov: 818
Pridružen: So Okt 29, 2011 7:42 pm
Kraj: okolica Idrije

Re: 60ccm dirkalnika.

Odgovor Napisal/-a folc »

macula napisal/-a:Mene zanima zakaj imajo eni bati spodaj luknjice nekje 1mm do sornika zvrtane?
sarkazem? Da maže, če ne bi sornik zaribov v batu, in razdružitev bi bila čista jeba
dizel sploh ne! :)
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: 60ccm dirkalnika.

Odgovor Napisal/-a macula »

Ne ni sarkazem. Ja seveda so zato da maže, ma zakaj pri enih batih so, pri drugih ne. Neglede na kvaliteto bata. Na pamet mi pade samo torna korozija, ki je na sorniku vedno opazna, pa sem mislil da kdo kaj več ve.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Odgovori