Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a macula »

Poračunaj še kompresijsko razmerje. Pomerit moraš en kup stvari pa poračunat, ampak bolje kot na slepo imet preveliko.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

Sem resil problem. Problem je bil v salcki uplinjaca. Imam dellorto phbg crnega in sem si nabavil neko drugo salcko, ki ni original in je prozorna. Fora je v tem, da je spodnji vijak na salcki za hitre menjave dize bil prevec privijacen k dizi. In zato ko je diza v visokih obratih sesala najvec goriva, je potem goriva primanjkovalo, saj je diza hitreje pila gorivo kot je gorivo uspelo pritekati zraven. Jutri dodam kaksno sliko ker je tezko razlozit.
Uporabniški avatar
matic123
zažgan bat
Prispevkov: 98
Pridružen: So Mar 05, 2011 5:57 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a matic123 »

A mogoce kdo ve dolžino izpušnega kanala pri bt-ju, al pa ma cilinder pri roki pa bi lahko pomeril?
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a macula »

Na pamet 55mm
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
Wilf
zobnik
Prispevkov: 198
Pridružen: Sr Sep 04, 2013 10:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Wilf »

k ste imel glih temo od cinglanja. a3 jka je kolegu cinglala pa nismo mogl pogruntat zakaj. use je blo org. z dellorto frgazrjam. puša brez lufta . pol smo pa bat pa cilinder menal pa je blo Uredu. cinglat je začel že zlo zgodej. pa noč ni blo prou nekej obrabljeno :) motor je delou normalno... a mogoče kdo ve zakaj ? :D
Lp :P
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

namen imam razdret mašino od apn4 in sicer zato ker se težko prestavlja če ga imaš v brzini ga lahko daš v ler samo če se malo zapelješ, pa tudi prestavlja se ne lepo da moraš večkrat butnit ročko gor da prestavi v višjo.

se pravi zanima me zakaj to dela in kako odpraviti?
tomos 4 life
Tadi
vplinjač
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Feb 18, 2011 5:31 pm
Kraj: Sevnica

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Tadi »

Menjalnik nimaš dovolj podložen, dodaj nekaj podložk da na roko ne boš čutil premikanja levo/desno
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

to je treba celo mašino razdret ane.
tomos 4 life
Uporabniški avatar
smrekca
zariban cilinder
Prispevkov: 133
Pridružen: Če Okt 09, 2014 6:56 pm
Kraj: Smast

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a smrekca »

tomostuner napisal/-a:to je treba celo mašino razdret ane.
Da celo mašino je treba podret, saj drugače ne moreš podložiti menjalnika.
TOMOS
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 366
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

k ste imel glih temo od cinglanja. a3 jka je kolegu cinglala pa nismo mogl pogruntat zakaj. use je blo org. z dellorto frgazrjam. puša brez lufta . pol smo pa bat pa cilinder menal pa je blo Uredu. cinglat je začel že zlo zgodej. pa noč ni blo prou nekej obrabljeno :) motor je delou normalno... a mogoče kdo ve zakaj ? :D
Lp :P
To je kot je bilo že napisano zato ker se batni obročki slabo uležejo v cilinder sem imel na a3ju isti problem zamenjal obročke je normalno delalo(sicer prej ko je cingljalo je tudi delalo normalno smo sem se bal da ga bo enkrat zagrabilo pa sem raje premenju) :D
Odgovori