60ccm dirkalnika.

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
tomosatx50s
vplinjač
Prispevkov: 451
Pridružen: Če Jun 26, 2014 12:19 pm

Re: 60ccm dirkalnika.

Odgovor Napisal/-a tomosatx50s »

macula napisal/-a:Kot sem večkrat rekel komu, cene so take kot so. Za manj grem raje v fabriko delat. Pleh je še zmerno poceni, ma potem je tu argon, tig elektrode, obraba orodja, pa časa gre precej, za povrhu se pa še porežeš ob pleh, spečeš ob švas, v oko ti odnese drobce ko nepričakovano narediš luknjo v 10bar izpuh in preživiš noč na očesni v lj...
Kaj se sekiraš,eni tega pač ne razumejo.
štirka style
zariban cilinder
Prispevkov: 112
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 3:57 pm
Kraj: Idrija

Re: 60ccm dirkalnika.

Odgovor Napisal/-a štirka style »

Ja ja saj maš prav macula a bi se dalo zmenit da bi mi pa samo izracul mere?
Age is not a problem
I go forward and just sky is my limit.

https://www.youtube.com/watch?v=KxU7JdHc7yE
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: 60ccm dirkalnika.

Odgovor Napisal/-a macula »

Seveda, zs.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
tomos.
zariban cilinder
Prispevkov: 116
Pridružen: Sr Feb 25, 2015 8:17 am
Kraj: Idrija

Re: 60ccm dirkalnika.

Odgovor Napisal/-a tomos. »

Jaz bi pa lepo prosil, če mi nekdo obrazloži, kaj je koeficient pri računanju izpuha. Sem že vse preiskal, pa nič nisem našel :roll:
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: 60ccm dirkalnika.

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

tomos. napisal/-a:Jaz bi pa lepo prosil, če mi nekdo obrazloži, kaj je koeficient pri računanju izpuha. Sem že vse preiskal, pa nič nisem našel :roll:
Kateri koeficient? Najbolje, da greš za začetek prebrat Bizjanovo knjigo poglavje o izpuhu.
lp.
štirka style
zariban cilinder
Prispevkov: 112
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 3:57 pm
Kraj: Idrija

Re: 60ccm dirkalnika.

Odgovor Napisal/-a štirka style »

Ali se sme res postružit priginal šalco sklopkr pri flexerju ker mi je ži prej pri obratih trslo noge...
Age is not a problem
I go forward and just sky is my limit.

https://www.youtube.com/watch?v=KxU7JdHc7yE
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: 60ccm dirkalnika.

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

štirka style napisal/-a:Ali se sme res postružit priginal šalco sklopkr pri flexerju ker mi je ži prej pri obratih trslo noge...
Tresenje sklopke je zanemarljivo proti tresenju glavne gredi!
LP
Uporabniški avatar
cerar
Mojster
Prispevkov: 1502
Pridružen: To Sep 22, 2009 5:26 pm

Re: 60ccm dirkalnika.

Odgovor Napisal/-a cerar »

lojze-si napisal/-a:
štirka style napisal/-a:Ali se sme res postružit priginal šalco sklopkr pri flexerju ker mi je ži prej pri obratih trslo noge...
Tresenje sklopke je zanemarljivo proti tresenju glavne gredi!
LP
lojze, s tem se pa sploh ne morem strinjat

Pri meni je motor res nenormalno tresel nad 10krpm (nisi mogel držat krmila), nato sem postružil košaro sklopke po vrhu in znotraj (med konicami) ter vprešal novo torno podlago za lamele. Rezultat je da motor trese še vedno trese (glavna gred), ampak 500% manj kot prej ;)

@štirka style: na tvojem mestu bi to naredil že včeraj, meni je pomagalo :D
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Uporabniški avatar
tomosjakarac
glava cilindra
Prispevkov: 695
Pridružen: Ne Jul 29, 2012 10:32 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: 60ccm dirkalnika.

Odgovor Napisal/-a tomosjakarac »

cerar napisal/-a:
lojze-si napisal/-a:
štirka style napisal/-a:Ali se sme res postružit priginal šalco sklopkr pri flexerju ker mi je ži prej pri obratih trslo noge...
Tresenje sklopke je zanemarljivo proti tresenju glavne gredi!
LP
lojze, s tem se pa sploh ne morem strinjat

Pri meni je motor res nenormalno tresel nad 10krpm (nisi mogel držat krmila), nato sem postružil košaro sklopke po vrhu in znotraj (med konicami) ter vprešal novo torno podlago za lamele. Rezultat je da motor trese še vedno trese (glavna gred), ampak 500% manj kot prej ;)

@štirka style: na tvojem mestu bi to naredil že včeraj, meni je pomagalo :D
enaka izkušnja, +1
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: 60ccm dirkalnika.

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

cerar napisal/-a:
lojze-si napisal/-a:
štirka style napisal/-a:Ali se sme res postružit priginal šalco sklopkr pri flexerju ker mi je ži prej pri obratih trslo noge...
Tresenje sklopke je zanemarljivo proti tresenju glavne gredi!
LP
lojze, s tem se pa sploh ne morem strinjat

Pri meni je motor res nenormalno tresel nad 10krpm (nisi mogel držat krmila), nato sem postružil košaro sklopke po vrhu in znotraj (med konicami) ter vprešal novo torno podlago za lamele. Rezultat je da motor trese še vedno trese (glavna gred), ampak 500% manj kot prej ;)

@štirka style: na tvojem mestu bi to naredil že včeraj, meni je pomagalo :D
No pa mi povej koliko mase gredi ni uravnotežene koliko pa sklopke, oziroma drugače, z koliko gramsko utežjo bi uravnotežil sklopko, za gred ti pa jaz povem koliko mase sploh ni mogoče uravnotežiti. Sploh pa ima vibracija gredi obratno smer vrtenja kot glavna gred in štirikratno frekvenco gredi, sklopka pa frekvenco gredi in isto smer vrtenja.
lp.
Odgovori