Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

njuho napisal/-a:Ali je to normalno da ATX z BT cilindrom(fi 40) in vpljinačem(BING 18) ne pride v polne obrate?
Namreč ko se peljem pride kar lepo v obrate ko pa sem na mestu in navijem gas do konca pa začne prekinjat oz trokirat.
Kaj bi bil lahko vzrok?
Nevem zakaj ti je bolj pomembno, da ga na mestu navijas do konca. Veliko motorjem na mestu na koncu obratov trokira, ker pac pride do neke meje. Lahko ti je problem v elektriki ali pa pri preveliki dizi tudi trokira.
Uporabniški avatar
Wilf
zobnik
Prispevkov: 198
Pridružen: Sr Sep 04, 2013 10:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Wilf »

prlek napisal/-a:
njuho napisal/-a:Ali je to normalno da ATX z BT cilindrom(fi 40) in vpljinačem(BING 18) ne pride v polne obrate?
Namreč ko se peljem pride kar lepo v obrate ko pa sem na mestu in navijem gas do konca pa začne prekinjat oz trokirat.
Kaj bi bil lahko vzrok?
Nevem zakaj ti je bolj pomembno, da ga na mestu navijas do konca. Veliko motorjem na mestu na koncu obratov trokira, ker pac pride do neke meje. Lahko ti je problem v elektriki ali pa pri preveliki dizi tudi trokira.
filtr dej tak k bt org. pa jz bi dau še bt jou štrom ker se velik lepše zavrti
Lp
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
johnny95
kriva felna
Prispevkov: 71
Pridružen: Če Nov 21, 2013 8:14 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a johnny95 »

Zanima me, kaj je razlika med ležaji ki so oznake c3, c4, itd... nekaj sem prebral da je to oznaka za zračnost.
Vendar bi prosil za kakšen bolj strokoven nasvet.
Gas pa dovga luč!
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

Imam eno nevsecnost in bi prosil za pomoc, ce se bo nasel kdo. Iz izpuha mi mece dosti crnega nezgoretega olja. Poskusil sem skoraj vse, da bi se tega resil. Probal sem zmanjsat dizo na 85, potem zamenjal olje na polsinteticnega, poskusil z bolj toplo svecko, malo odvijal vijak za zrak, poskusal razlicne pozicije predvziga na statorski plosci, zamenjal kabelsi cok za rocnega, spihal fergazer...pa ni pomoci.
Gor imam airsal 72cc, dellorto 21 phbg ds(crni), sporten filter. Upam, da mi semeringi ne spuscajo saj so bili menjani. Prosim se za kaksen predlog.
Lp!
Uporabniški avatar
Wilf
zobnik
Prispevkov: 198
Pridružen: Sr Sep 04, 2013 10:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Wilf »

prlek napisal/-a:Imam eno nevsecnost in bi prosil za pomoc, ce se bo nasel kdo. Iz izpuha mi mece dosti crnega nezgoretega olja. Poskusil sem skoraj vse, da bi se tega resil. Probal sem zmanjsat dizo na 85, potem zamenjal olje na polsinteticnega, poskusil z bolj toplo svecko, malo odvijal vijak za zrak, poskusal razlicne pozicije predvziga na statorski plosci, zamenjal kabelsi cok za rocnega, spihal fergazer...pa ni pomoci.
Gor imam airsal 72cc, dellorto 21 phbg ds(crni), sporten filter. Upam, da mi semeringi ne spuscajo saj so bili menjani. Prosim se za kaksen predlog.
Lp!
da ni premočna mešanca oz. zanč ole
Lp
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

Wilf napisal/-a:
prlek napisal/-a:Imam eno nevsecnost in bi prosil za pomoc, ce se bo nasel kdo. Iz izpuha mi mece dosti crnega nezgoretega olja. Poskusil sem skoraj vse, da bi se tega resil. Probal sem zmanjsat dizo na 85, potem zamenjal olje na polsinteticnega, poskusil z bolj toplo svecko, malo odvijal vijak za zrak, poskusal razlicne pozicije predvziga na statorski plosci, zamenjal kabelsi cok za rocnega, spihal fergazer...pa ni pomoci.
Gor imam airsal 72cc, dellorto 21 phbg ds(crni), sporten filter. Upam, da mi semeringi ne spuscajo saj so bili menjani. Prosim se za kaksen predlog.
Lp!
da ni premočna mešanca oz. zanč ole
Lp
Mesanica je sveza in je 2.5%. Olje motul polsinteticno.
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

delaj 2% mešanico ;)
Tadi
vplinjač
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Feb 18, 2011 5:31 pm
Kraj: Sevnica

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Tadi »

johnny95 napisal/-a:Zanima me, kaj je razlika med ležaji ki so oznake c3, c4, itd... nekaj sem prebral da je to oznaka za zračnost.
Vendar bi prosil za kakšen bolj strokoven nasvet.
Drži, to je oznaka za radialno zračnost, od c3 do c5 imajo ležaji večjo zračnost od ''običajnega'' ležaja, ti ležaji pridejo prav ko delujejo pri visokih temperaturah in pri tesnem ujemu.
nej
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: To Mar 03, 2015 6:42 pm
Kraj: Litija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a nej »

Mene pa neki zanima:
Dons sm razdru zadnjo feltno pobral use šprikle dol uglavnem komplet.
Zdej me pa zanima ce je to res ful tezko centrirat nazaj use saj tko mi usi pravjo.
Kaj vi predlagate?

LP
Tomos a3 TUNING, Tomos youngst˝r
tomosatx50s
vplinjač
Prispevkov: 451
Pridružen: Če Jun 26, 2014 12:19 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosatx50s »

Ni težko .samo čas si moraš vzet.imaš na jutubu posnetek kako narediti.
Odgovori