Katero olje tankate v vaš moped?

Vse kar se tiče mopedov
Odgovori
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Katero olje tankate v vaš moped?

Odgovor Napisal/-a tomosak »

Ga je kupil zadnjič fotr pa je reku prodajalc da manj kadi, pa je res, drugače neke razlike nism opazu razn da je dražji za ene 3-4€ :D
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Katero olje tankate v vaš moped?

Odgovor Napisal/-a macula »

Mene nekaj zanima, kdaj nastane za dvotaktnim motorjem tisti specifični vonj, ki verjamem da je vsem znan. Tankal sem kar nekaj olj v motorje od petrolovega, ttsa, motula, agipa.. pa ni nikoli dišalo za motorjem. Ko pa sem 10 let nazaj vozil karte, je bil ta vonj stalno prisoten, tudi danes ko gre kakšen poštar mimo ali kakšen avtomatik, prepoznam ta vonj. Je to mogoče od teh olj za motorke, ker tega pa nisem sam nikoli uporabljal?
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: Katero olje tankate v vaš moped?

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Poseben vonj ima stara mešanica, na Adrii Classic vsako leto diši po tem...
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Katero olje tankate v vaš moped?

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

macula napisal/-a:Mene nekaj zanima, kdaj nastane za dvotaktnim motorjem tisti specifični vonj, ki verjamem da je vsem znan. Tankal sem kar nekaj olj v motorje od petrolovega, ttsa, motula, agipa.. pa ni nikoli dišalo za motorjem. Ko pa sem 10 let nazaj vozil karte, je bil ta vonj stalno prisoten, tudi danes ko gre kakšen poštar mimo ali kakšen avtomatik, prepoznam ta vonj. Je to mogoče od teh olj za motorke, ker tega pa nisem sam nikoli uporabljal?
Podobno zadevo sem ugotavljal tudi jaz, v krose smo zmeraj točili tts in je bil tisti vonj neverjetn res, pol pa smo na vasi vsi začeli tankat tts v tomosa, apnke večina in tega vonja ni. Sedaj, ko imam doma ctxa tankam v enega shell avdance ultra 2 v drugega pa castrol a747 in ko se en čas vozim da se motor segreje pa da ga malo pritisneš pride ta vonj od šela in castrola ven, mogoče vpliva kaj nikasil na to, v apnki ko je gus cilidner nisem dobil tega vonja tak ven iz njega.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
franc
vplinjač
Prispevkov: 379
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: Katero olje tankate v vaš moped?

Odgovor Napisal/-a franc »

Pri meni je "ta vonj" samo ko je preveč olja v "motorju" (ko sestavim cilinder in z oljem namažem bat) , potem pa ga ni nikoli več zaznati. Uporabljam pa Ramda pol sintetično in sem zadovoljen.
lp
nej
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: To Mar 03, 2015 6:42 pm
Kraj: Litija

Re: Katero olje tankate v vaš moped?

Odgovor Napisal/-a nej »

jaz tankam
MOBIL 1 RACING 2T FULL SYNTHETIC
2 STROKE ENGINE OIL
Ma drugače še kdo izkušnje s tem oljem?
Jaz ga dobim za 8e 1l zato ga tut kupujem ker mi ga en zrihta :)
Redna cena je drugače 20e


LP
Tomos a3 TUNING, Tomos youngst˝r
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Katero olje tankate v vaš moped?

Odgovor Napisal/-a prlek »

Jas imam z sinteticnimi olji slabe izkusnje, ker izgorevanje ni popolno in mece nezgoreto olje v aspuh. Bolj se obnese na mocnejsih in visoko vrtecih masinah. Bivsa Tzr sem mi je vrtela vsaj 13000 rpm pa mi motula 710 ni prebavlalo.Ce je kaj drugace me naj kdo popravi. Zdaj uporabljam polsinteticno od motula in dela lepse.
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Katero olje tankate v vaš moped?

Odgovor Napisal/-a Pich »

Najboljše je ricinusovo olje.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
tomosatx50s
vplinjač
Prispevkov: 451
Pridružen: Če Jun 26, 2014 12:19 pm

Re: Katero olje tankate v vaš moped?

Odgovor Napisal/-a tomosatx50s »

Samo ricinusova mešanica naj bi se porabila v kratkem času?
a mogoče ker olje izgubi mazalne lastnosti?
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: Katero olje tankate v vaš moped?

Odgovor Napisal/-a Kamion »

A mogoče kdo ve koliko časa se lahko mešanico hrani, brez da izgubi mazalne lastnosti?
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
Odgovori