Router za wifi (wireless broadband router)

Vse kar vam pade na pamet
Odgovori
tomosfan
zariban cilinder
Prispevkov: 114
Pridružen: Pe Jan 20, 2012 11:32 pm
Kraj: Goriška Brda

Router za wifi (wireless broadband router)

Odgovor Napisal/-a tomosfan »

Torej doma imam to
http://www1.canyon.eu/cn07/pr_photo/CN-WF514M_2b.jpg

uporabljali smo ga zraven tega http://itm.siol.net/doc/2010/5/novi_sinope.jpg ko smo imeli siol trio
Zdaj ga nimamo več že par let.

Pa če mi lahko poveste zakaj služi ta router na prvi sliki, je to nekakšen ojačevalnik signala? In koliko je vreden? Ker najraje bi oboje prodal raje kot da vržem stran ampak jaz se na to ne spoznam in se mi ne sanja za kakšno ceno naj ga prodam.

Če kdo kaj ve bom hvaležen odgovora.
Vem da ne spada na ta forum zato sem pa dal temo pod blodnje.
Zani me pa še če ve kdo za kakšen aktiven računalniški forum ali stran/skupino na facebooku kjer bi lahko izvedel kaj več.
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: Router za wifi (wireless broadband router)

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Zakaj ti je tako težko iti na GOOGLE in napisati CANYON CN-WF514M?? :P

Torej, to je router, switch in wifi dostopna točka. Ko ga priklopiš na "internet" naredi svoje omrežje.
Stvar je kar uporabna, če veš kaj rabiš.

Je pa to bolj slaba znamka, zato tudi cena ne bo velika, ocenjujem da bi ga prodal za 20€ max 30€ ...

Tukaj lahko najdeš tudi test te naprave:
http://www.monitor.si/clanek/splet-za-vsakogar/122654/

LP
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
tomosfan
zariban cilinder
Prispevkov: 114
Pridružen: Pe Jan 20, 2012 11:32 pm
Kraj: Goriška Brda

Re: Router za wifi (wireless broadband router)

Odgovor Napisal/-a tomosfan »

Kamion napisal/-a:Zakaj ti je tako težko iti na GOOGLE in napisati CANYON CN-WF514M?? :P

Torej, to je router, switch in wifi dostopna točka. Ko ga priklopiš na "internet" naredi svoje omrežje.
Stvar je kar uporabna, če veš kaj rabiš.

Je pa to bolj slaba znamka, zato tudi cena ne bo velika, ocenjujem da bi ga prodal za 20€ max 30€ ...

Tukaj lahko najdeš tudi test te naprave:
http://www.monitor.si/clanek/splet-za-vsakogar/122654/

LP
Saj sem iskal po googlu ampak nikjer nisem našel kakšna bi bila cena kar me je tudi najbol zanimalo... ubistvu na njemu piše CANYON IEEE 802.11f MIMO nevem pa če je kej razlike...hvala za odgovor...tema se lahko izbriše
turbo nona
zariban cilinder
Prispevkov: 143
Pridružen: So Feb 05, 2011 10:57 pm

Re: Router za wifi (wireless broadband router)

Odgovor Napisal/-a turbo nona »

20€ je že nov. To je pa že kar star model routarja. Uprašanje je kako je z podporo današnjih brezžičnih omrežnih kartic. Stvar na drugem linku je pa modem, ki ga odkupiš od tvojega internetnega ponudnika (v večini primerov).
l.p
tomosfan
zariban cilinder
Prispevkov: 114
Pridružen: Pe Jan 20, 2012 11:32 pm
Kraj: Goriška Brda

Re: Router za wifi (wireless broadband router)

Odgovor Napisal/-a tomosfan »

turbo nona napisal/-a:20€ je že nov. To je pa že kar star model routarja. Uprašanje je kako je z podporo današnjih brezžičnih omrežnih kartic. Stvar na drugem linku je pa modem, ki ga odkupiš od tvojega internetnega ponudnika (v večini primerov).
l.p
ja tukaj na linku piše 70€ ampak je moj drgučen model tako da nevem bom dal na bolho pa če kdo kaj ponudi uredu drugače bo mi pa ostal doma...za modem pa vem se prodajajo po 20€ na bolhi ampak mislim da ga trenutno dobiš zastonj če vzameš siol...
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: Router za wifi (wireless broadband router)

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Če boš metal modem proč, ga js uzamem :P ;)
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
turbo nona
zariban cilinder
Prispevkov: 143
Pridružen: So Feb 05, 2011 10:57 pm

Re: Router za wifi (wireless broadband router)

Odgovor Napisal/-a turbo nona »

tomosfan napisal/-a:
turbo nona napisal/-a:20€ je že nov. To je pa že kar star model routarja. Uprašanje je kako je z podporo današnjih brezžičnih omrežnih kartic. Stvar na drugem linku je pa modem, ki ga odkupiš od tvojega internetnega ponudnika (v večini primerov).
l.p
ja tukaj na linku piše 70€ ampak je moj drgučen model tako da nevem bom dal na bolho pa če kdo kaj ponudi uredu drugače bo mi pa ostal doma...za modem pa vem se prodajajo po 20€ na bolhi ampak mislim da ga trenutno dobiš zastonj če vzameš siol...
Ja ampak ta članek na linku je bil objavljen leta 2007 :? . Takrat so routerji komaj prišli na trg... Danes pa dobiš 2x bolši router za polovično ceno ali pa še manj.
tomosfan
zariban cilinder
Prispevkov: 114
Pridružen: Pe Jan 20, 2012 11:32 pm
Kraj: Goriška Brda

Re: Router za wifi (wireless broadband router)

Odgovor Napisal/-a tomosfan »

turbo nona napisal/-a:
tomosfan napisal/-a:
turbo nona napisal/-a:20€ je že nov. To je pa že kar star model routarja. Uprašanje je kako je z podporo današnjih brezžičnih omrežnih kartic. Stvar na drugem linku je pa modem, ki ga odkupiš od tvojega internetnega ponudnika (v večini primerov).
l.p
ja tukaj na linku piše 70€ ampak je moj drgučen model tako da nevem bom dal na bolho pa če kdo kaj ponudi uredu drugače bo mi pa ostal doma...za modem pa vem se prodajajo po 20€ na bolhi ampak mislim da ga trenutno dobiš zastonj če vzameš siol...
Ja ampak ta članek na linku je bil objavljen leta 2007 :? . Takrat so routerji komaj prišli na trg... Danes pa dobiš 2x bolši router za polovično ceno ali pa še manj.
aja potem nič...
PogachnyK
vplinjač
Prispevkov: 330
Pridružen: So Avg 15, 2009 10:58 am

Re: Router za wifi (wireless broadband router)

Odgovor Napisal/-a PogachnyK »

linksys wrt54gl

Rusty but trusty
Slika
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: Router za wifi (wireless broadband router)

Odgovor Napisal/-a Kamion »

PogachnyK napisal/-a:linksys wrt54gl

Rusty but trusty
DDWRT?
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
Odgovori