apn-junior projekt

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
gasper mahkota
vplinjač
Prispevkov: 342
Pridružen: Pe Maj 28, 2010 8:37 am
Kraj: bliZ Domžal

Re: apn-junior projekt

Odgovor Napisal/-a gasper mahkota »

Verjetno je BE ležaj zaribu oz. nekaj na spodnjem bolcnu.
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: apn-junior projekt

Odgovor Napisal/-a macula »

ne, mislil sem na preveliko zračnost med batom in cilindrom, to lahko povzroči da se krilo bata nasloni na spodnji del vsisnega kanala, samo ker vidim ulon je moralo biti prej nekaj drugega.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
maticj80
zobnik
Prispevkov: 179
Pridružen: Po Okt 07, 2013 9:15 pm
Kraj: trebnje

Re: apn-junior projekt

Odgovor Napisal/-a maticj80 »

dones mi je končno uspelo raztavit mašino. imel sem namreč probleme z magnetom, nikakor ga nisem spravu z gredi. uniču sem dva "abcigerja" doma narejena in skoraj magnet, danes mi je prjatu posodu originalen "abciger". magnet nisva mogla odšponat na noben drug način, kakor na kompresorsko pištolo, z največjo prestavo.

no ko sem raztavu motor, sm opazu da je levi blok za na odpad! zlomilo mi je blok pri zobniku za kurbel, karter pa je čisto udrt in uničen, blajerca je nardila svoje.

še en posnetek vožnje, predn se mi je zlomilo blajerco. mal je blo peska čez ovink...
na motorčki sm po posnetku nastaviu še predvžig, tako da je res šeu tko k treba. mogoče je biu tudi to vzrok za zlom...
https://www.youtube.com/watch?v=Hgdc9mBMuVM
Priponke
23022014738.jpg
bil sem normalen, dokler se nisem usedel na motor :P
maticj80
zobnik
Prispevkov: 179
Pridružen: Po Okt 07, 2013 9:15 pm
Kraj: trebnje

Re: apn-junior projekt

Odgovor Napisal/-a maticj80 »

po dougem cajtu spet en post. motor že nekej časa laufa, z novo original ckr blajerco, popravu sm mu tut kanale da bi se še bol vrtu, a se žau pri velikih obratih začne forgazer zejbavat, ker je replika, tko da ga bom zdej zamenau z original dellorto-tam, konec tega meseca naročim še pvl štorm, da bo tko kot treba.

https://www.youtube.com/watch?v=4mxZOuU ... e=youtu.be

na posnetku se dobro slišita oba moja auspuha, en brez dušilca, ker je se odlomil :D

lp.
bil sem normalen, dokler se nisem usedel na motor :P
maticj80
zobnik
Prispevkov: 179
Pridružen: Po Okt 07, 2013 9:15 pm
Kraj: trebnje

Re: apn-junior projekt

Odgovor Napisal/-a maticj80 »

no po dougem času spet mau obnavlam temo.
motor sem na navo sestavu, cilinder junior sem dau brusit na 39, ker je bul že precej "znucan" ter kupiu nou bat meteor. slediu je večje forgazer oko pwk 24mm. motorju sem privoščiu tudi nou po merah izpuh ter glavo z squish uloškom katero mi je izdelau uporabnik @cerar. na ebayu sem kupiu tudi štrom za ktm sx50 kateri mi najverjetneje nadela, zato sem trenutno na platinskem 6v. z ebaya čakam tudi še obratomer in pa števec za hitrost. naredu sem tudi clip-one. motor je ulaufan in na grobo nastaulen, manjkata mu še fina nastaviteu forgazerja. motor ima končno hitrost 110km/h z 13/34 prenosi, ter pospeške boljše od mz-ja etz 125. video sledi tekom tedna ko še na fino nastavim forgazer.

kupim pa tudi pvl elektriko če ma kdo ugodno...
bil sem normalen, dokler se nisem usedel na motor :P
maticj80
zobnik
Prispevkov: 179
Pridružen: Po Okt 07, 2013 9:15 pm
Kraj: trebnje

Re: apn-junior projekt

Odgovor Napisal/-a maticj80 »

še par slik:
Priponke
20150224_085035.jpg
20150226_123200.jpg
20150226_115924.jpg
20150226_102322.jpg
20150219_115917.jpg
20150216_123342.jpg
bil sem normalen, dokler se nisem usedel na motor :P
Odgovori