Registracija mopeda

Vse kar se tiče mopedov
Odgovori
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Registracija mopeda

Odgovor Napisal/-a filius »

umetnik napisal/-a:o pizda pol sm zamudu ... sm mislu registrerat eno 58 letnik trojko
Včlaniš se v društvo starodobnikov, narediš homologacijo, tehničnega, potem moraš dobit potrdilo da je motor v original stanju in lahko registreraš kot starodobnika, cenovno te pride tam okol 200€, sam zdej če se splača an.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Uporabniški avatar
brejker
vplinjač
Prispevkov: 290
Pridružen: Ne Mar 27, 2011 12:16 am
Kraj: Kamnik

Rumena tablica

Odgovor Napisal/-a brejker »

Pozdravljeni.

Kakšne so možnosti, da bi lahko registreral moped z rumeno tablico.
Da bi jo dal po meri narest in rečt, da je bila na mopedu ko sem ga dobil (ista reg.št. na mopedu in prometni)

Bi to šlo?
Kolk leti?A gre potazadni?A gre do tačke?Ajkej piln?
Projekt: Tomos BT - Café racer
Starie
zobnik
Prispevkov: 163
Pridružen: Ne Sep 19, 2010 8:11 pm

Re: Registracija mopeda

Odgovor Napisal/-a Starie »

V prometni ti piše kaj je. Motorno kolo ali kolo z motorjem. Mene bolj zanima če se da motorno kolo homologirat kot kolo z motorjem (ga spraviš na 45), mišljeno za razne colibrije ki grejo tovarniško le kakih 10 km/h preveč.
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Rumena tablica

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

brejker napisal/-a:Pozdravljeni.

Kakšne so možnosti, da bi lahko registreral moped z rumeno tablico.
Da bi jo dal po meri narest in rečt, da je bila na mopedu ko sem ga dobil (ista reg.št. na mopedu in prometni)

Bi to šlo?
poneverba uradnega "dokumenta" ... ni se za špilat...
Uporabniški avatar
jerc
vplinjač
Prispevkov: 256
Pridružen: Pe Avg 09, 2013 2:14 pm
Kraj: Gorenja vas

Re: Rumena tablica

Odgovor Napisal/-a jerc »

brejker napisal/-a:Pozdravljeni.

Kakšne so možnosti, da bi lahko registreral moped z rumeno tablico.
Da bi jo dal po meri narest in rečt, da je bila na mopedu ko sem ga dobil (ista reg.št. na mopedu in prometni)

Bi to šlo?
pa itak ne bi šlo, ker ti v dokumentu piše tip vozila (kolo z motorjem oz. motorno kolo). tako da ti noben ne bi verjel, če bi mel malo tablico, notri bi pa pisalo motorno kolo.
domzi5
zažgan bat
Prispevkov: 90
Pridružen: To Feb 15, 2011 7:46 pm

Re: Registracija mopeda

Odgovor Napisal/-a domzi5 »

zanima me če je kakšna varjanta da se regisstrira tomos apn 4 z e90 mašino, verjetno pod A1, kako bi se dalo?
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: Registracija mopeda

Odgovor Napisal/-a si_me »

domzi5 napisal/-a:zanima me če je kakšna varjanta da se regisstrira tomos apn 4 z e90 mašino, verjetno pod A1, kako bi se dalo?
Okvir od 14tls ali 14V ali kaj podobnega, ki je ze v originalu motorno kolo pa bos imel veliko tablico se zmeraj pa je e90 masina predelava in imas lahko probleme.
domzi5
zažgan bat
Prispevkov: 90
Pridružen: To Feb 15, 2011 7:46 pm

Re: Registracija mopeda

Odgovor Napisal/-a domzi5 »

Če mam js 15sl geštel in gor apn mašino ki gre recimo original 45-50km/h ali lahko rečem da mi dajo pod tavelko tablico ker bom kasneje dal gor nekaj drugega
Uporabniški avatar
Žare
batzajla
Prispevkov: 34
Pridružen: Pe Jul 15, 2011 7:57 pm
Kraj: Dunaj/Jesenice

Re: Registracija mopeda

Odgovor Napisal/-a Žare »

Nisem vedel, kje bi vprašal, zato bom vprašal kar tu. Ali morda veste, kako je z izvozom Tomosa v Avstrijo? V primeru, da bi se preselil v Avstrijo, bi svojo mašino najraje odpeljal s sabo. Zanima me, če je ta ideja realna. Ali v Avstriji mopede sploh registrirajo? Prosil bi vas za konkretno mnenje in konkretne izkušnje. Moped je v Sloveniji registriran in ima vse papirje.
Hvala za odgovore in lepo pozdravljeni.
Uporabniški avatar
brrm
glava cilindra
Prispevkov: 689
Pridružen: Ne Avg 15, 2010 10:13 pm
Kraj: Rinček

Re: Registracija mopeda

Odgovor Napisal/-a brrm »

Žare napisal/-a:Nisem vedel, kje bi vprašal, zato bom vprašal kar tu. Ali morda veste, kako je z izvozom Tomosa v Avstrijo? V primeru, da bi se preselil v Avstrijo, bi svojo mašino najraje odpeljal s sabo. Zanima me, če je ta ideja realna. Ali v Avstriji mopede sploh registrirajo? Prosil bi vas za konkretno mnenje in konkretne izkušnje. Moped je v Sloveniji registriran in ima vse papirje.
Hvala za odgovore in lepo pozdravljeni.
pomoje je enako kot z uvozom avta iz tujine :)
pazi da te pazi ne zapazi ker če te pazi zapazi se pazi :D
Jani počivaj v miru!
petrolhead! :D
Odgovori