Razna vprašanja o tuningu

Predelave pogonske sile mopeda
Odgovori
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

tomosatx50s napisal/-a:In so jih dali potem izdelat?Kar sem prebiral forum so imeli namen jih dat u Italijo vlivat.
Še ne vem, bom preveril.
Tomos DMP
kriva felna
Prispevkov: 56
Pridružen: To Mar 15, 2011 6:06 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a Tomos DMP »

tomosatx50s napisal/-a:In so jih dali potem izdelat?Kar sem prebiral forum so imeli namen jih dat u Italijo vlivat.
http://www.bolha.com/storitve/grafika-t ... ++tiskanje+ evo en link od 3d tiskanja če te mogoče zanima...lahko pa tudi kontakteraš uporabnika @Rexi ki se prav tako ukvarja s 3d tiskanjem ;)
mamut007
auspuh lager
Prispevkov: 9
Pridružen: To Feb 03, 2015 9:32 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a mamut007 »

tomosatx50s napisal/-a:Varovalke sornika si pravilno vstavil?
Ja, varovalke sem vstavil tako kot treba
mamut007
auspuh lager
Prispevkov: 9
Pridružen: To Feb 03, 2015 9:32 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a mamut007 »

Sedaj sem se peljal kakšna dva kilometra in ko se zagreje ta zvok izgini če pa ponovno vžgem ko je hladen pa je spet enako.... ve kdo mogoče kaj bi lahko blo ? Lp
tomosatx50s
vplinjač
Prispevkov: 451
Pridružen: Če Jun 26, 2014 12:19 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a tomosatx50s »

Bat je isti(mera)?ni mi jasno,če si vse naredil prav kot praviš zakaj bi ti rožljalo v cilindru.Ker sem imel že primer ko sem enemu možakarju popravljal motor(menjava gredi) so "majstri"montirali bat 38mm v 38.5 cilinder.
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a prlek »

mamut007 napisal/-a:Sedaj sem se peljal kakšna dva kilometra in ko se zagreje ta zvok izgini če pa ponovno vžgem ko je hladen pa je spet enako.... ve kdo mogoče kaj bi lahko blo ? Lp
Tako kot sem ti ze rekel. To pomoje dela druga toleranca med cilindrom in batom. Ko je cilinder vroc se razteza in ko je hladen se skrci. To so stotinke. Scasoma bo to zginlo ko se bo bat utekel
mamut007
auspuh lager
Prispevkov: 9
Pridružen: To Feb 03, 2015 9:32 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a mamut007 »

prlek napisal/-a:
mamut007 napisal/-a:Sedaj sem se peljal kakšna dva kilometra in ko se zagreje ta zvok izgini če pa ponovno vžgem ko je hladen pa je spet enako.... ve kdo mogoče kaj bi lahko blo ? Lp
Tako kot sem ti ze rekel. To pomoje dela druga toleranca med cilindrom in batom. Ko je cilinder vroc se razteza in ko je hladen se skrci. To so stotinke. Scasoma bo to zginlo ko se bo bat utekel
Pomoje bo to to, kaj drugega skoraj ne more biti :) hvala še enkrat.. lp
mamut007
auspuh lager
Prispevkov: 9
Pridružen: To Feb 03, 2015 9:32 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a mamut007 »

tomosatx50s napisal/-a:Bat je isti(mera)?ni mi jasno,če si vse naredil prav kot praviš zakaj bi ti rožljalo v cilindru.Ker sem imel že primer ko sem enemu možakarju popravljal motor(menjava gredi) so "majstri"montirali bat 38mm v 38.5 cilinder.
Ja bat je isti...verjetno se mora samo uteči... :) je to sploh vžgalo če so dali 38mm bat v 38.5 cilinder ? :lol:
tomosatx50s
vplinjač
Prispevkov: 451
Pridružen: Če Jun 26, 2014 12:19 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a tomosatx50s »

Neboš verjel začuda je.tud obrate je (beri:počasi razvilo) moči za se pelat pa ni blo.isti primer sem videl ko sem pred kratkim kupil avtomatic a3,cilinder fi38,5,bat 38. :D dobiš vse sorte mehanikov dandanes ;)
mamut007
auspuh lager
Prispevkov: 9
Pridružen: To Feb 03, 2015 9:32 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a mamut007 »

tomosatx50s napisal/-a:Neboš verjel začuda je.tud obrate je (beri:počasi razvilo) moči za se pelat pa ni blo.isti primer sem videl ko sem pred kratkim kupil avtomatic a3,cilinder fi38,5,bat 38. :D dobiš vse sorte mehanikov dandanes ;)
Dobro da niso v 38mm cilinder šli z macolo nabijat 38,5mm bat :lol:
Odgovori