Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
petko
kriva felna
Prispevkov: 72
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 4:41 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a petko »

lojze-si napisal/-a:
jerc napisal/-a:
petko napisal/-a:Mogoče kdo ve, če je kakšna razlika med kondenzatorjem in platinami od 6V in 12V vžiga? In če jih lahko menjam s 6V na 12V vžig?
Pomojem da ni razlike :)
NI! Elektrika za luči nima veze z vžigalno tuljavo. Na magnetu samo piše moč in napetost, izmeničnega generatorja (alternatorja).
lp
Ja to vem, da elektrika za luči nima nobene veze z vžigalno tuljavo. Me je samo zanimalo, če bi lahko dal kondenzator in platine od 6V vžiga na 12V vžig.
Hvala in lp. petko
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

Kondenzator in platine lahko daš na kateri koli vžig. Lahko ga daš na 12V.
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

NI! Elektrika za luči nima veze z vžigalno tuljavo. Na magnetu samo piše moč in napetost, izmeničnega generatorja (alternatorja).
lp[/quote]


Ja to vem, da elektrika za luči nima nobene veze z vžigalno tuljavo. Me je samo zanimalo, če bi lahko dal kondenzator in platine od 6V vžiga na 12V vžig.
Hvala in lp. petko[/quote]


Kako si tumpast. Vžig ni 6v ali 12v. 6V ali 12V je generator za luč, če pa te zanima vžig pa poglej na kondenzator in če ima iste podatke kot na drugem je zamenljiv. In če bi že rad uporabljal Volte je na vžigalni tuljavi cca 15000V in ne mešaj hrušk in banan.
LP
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 366
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

Mi zna kdo povedat oznako modre barve s katero so barvali tastare avtomatike (a3).
janez.tatra
kriva felna
Prispevkov: 72
Pridružen: Po Feb 25, 2013 10:57 pm
Kraj: novo mesto-podgurje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a janez.tatra »

Aljaž555 napisal/-a:Mi zna kdo povedat oznako modre barve s katero so barvali tastare avtomatike (a3).
Mogoče E5M tako piše v prometni (metalik modra) prilepi gor kakšen primer barve da ti lažje pomagamo :)
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

janez.tatra napisal/-a:
Aljaž555 napisal/-a:Mi zna kdo povedat oznako modre barve s katero so barvali tastare avtomatike (a3).
Mogoče E5M tako piše v prometni (metalik modra) prilepi gor kakšen primer barve da ti lažje pomagamo :)
ta barva v prometni ne pomeni nič oz samo poved da je modra metalik... katera jo maš pa v 1214325 odtenkih
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosak »

enkt sm že sprašvou pa sm pozabu.. ker materjal je najboljši za izdelavo puš za nihajke motorja? :)
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

tomosak napisal/-a:enkt sm že sprašvou pa sm pozabu.. ker materjal je najboljši za izdelavo puš za nihajke motorja? :)
Upam,da ti pomaga kaj.

tomosak je napisal:zanima me kateri materjal bi bila najboljša izbira za izdelavo puš v zadnjih nihajkah ? aluminij ?


Bolje plastika, kot aluminij. Najboljši je ležajni bron ali ležajna plastika novilon.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
hunter07
auspuh lager
Prispevkov: 13
Pridružen: So Jun 08, 2013 12:35 pm
Kraj: Koper

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a hunter07 »

Odpravljam blokade na flexerju, mislim da nekje letnik 2007/08. Menjal sem izpuh, odstranil pušo v sesalnem kolenu, zračni filter,... Ostaja mi samo še elektrika, kajti motor trokira na višjih obratih. Zasledil sem, da bi moral vžig zamakniti na drugo črtico, ampak pri tem vžigu ni nobene čtrice. Sta samo dva porezkana utora, ampak na plati ni nobene črtice. Mi zna kdo pomagat?
Slika
Slika
petko
kriva felna
Prispevkov: 72
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 4:41 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a petko »

DaNiLo napisal/-a:
tomosak napisal/-a:enkt sm že sprašvou pa sm pozabu.. ker materjal je najboljši za izdelavo puš za nihajke motorja? :)
Upam,da ti pomaga kaj.

tomosak je napisal:zanima me kateri materjal bi bila najboljša izbira za izdelavo puš v zadnjih nihajkah ? aluminij ?


Bolje plastika, kot aluminij. Najboljši je ležajni bron ali ležajna plastika novilon.
Nekateri delajo puše iz medenine. Baje da so boljše kot iz plastike, naj bi zdržale več časa.
Odgovori