Tomos BT-pocket rocket

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: Tomos BT-pocket rocket

Odgovor Napisal/-a KVAS »

matic123 napisal/-a:
macula napisal/-a:Pa si porihtal uni vijak ki ga ni bilo zraven vplinjaca. Ce ga nisi, ti tam vlece zrak.
Ja tisto sem porihtal.
Bom povedal celo zgodbo da bojo tudi drugi vedeli zakaj se gre. Torej dellorta sem naročil iz cilinder.si, dobil sem ga po kakih treh tednih, ampak ni imel vijaka za prosti tek, kontaktiral sem prodajalca in naknadno mi je poslal vijak , nanj sem čakal 2 tedna, samo je bil napačen, spet sem kontaktiral prodajalca in spet po kake 2 tednih so mi poslali drug pravi vijak, ki je sedaj tudi na motorju.. Vsa zadeva mi je usela kar nekaj časa in živcev.. Nov dellorto sem kupil ravno iz razloga da bi deloval bp tako da se mi je zdelo prav zamalo saj niti slučajno ni poceni in bi lahko poskrbeli da bi bil kompleten..
Ma ta fergazer mogoče vhod za olje. Če ga ima ga zapri, jaz ga najraje zalotam.
Uporabniški avatar
matic123
zažgan bat
Prispevkov: 98
Pridružen: So Mar 05, 2011 5:57 pm

Re: Tomos BT-pocket rocket

Odgovor Napisal/-a matic123 »

Ne nima vhoda za olje..
Uporabniški avatar
matic123
zažgan bat
Prispevkov: 98
Pridružen: So Mar 05, 2011 5:57 pm

Re: Tomos BT-pocket rocket

Odgovor Napisal/-a matic123 »

No da malo obrišem prah z teme :D
Torej na začetku motorja nisem in nisem nikakor mogel nastaviti, nakoncu mi je uspelo tako, da sem najprej namestil filter za zrak, povečal sem predužig, po kar nekaj igranja pa mi je uspelo nastavit tudi vplinjač.
Slika

Zamenu sem tudi originalno cev za hidrauliko za pleteno.
Slika

Z motorčkom sem pokuril kake dva tanka, nato pa se mi je zataknil v prvi prestavi in ni hotel ven, na forumu ste mi rekli da so najbrž šle menjalne vilice.. Mašino sem celo spet razkopal in ugotovil sem da se mi je snela zavorna vzmet , ki se je nato zataknila pod prestavnim avtomatom, nič se se ni zlomilo, avtomat pa tudi prestavlja normalno tako da sem samo zavorno vzmet namestil nazaj.

Drugače pa na ojnici ni nobenega lufta, zamenjal pa bom igličast ležaj sklopke ker je fuč in pa ležaj iglični ležaj na ojnici(pod batom, na sorniku), ki je tudi bol bogi.

Med vožnjo nisem imel nobenih problemov z sklopko, ko sem mašino odprl sem opazil da so lamele na sklopki že fajn znucane in pa šalca cela zrajsana..Torej zanima me kako bi porihtal šalco da bi več zdržala, slišal sem da se, da zavarit obroček na šalčko. Kaj pa če bi šalco zamenjal z novejšim tipom šalce tistim, ki že ima "obroček", a bi potem moral dati še 4 lamelno sklopko namesto stare trilamelne?
Slika
Slika
petko
kriva felna
Prispevkov: 72
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 4:41 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos BT-pocket rocket

Odgovor Napisal/-a petko »

Jaz sem zamenjal staro šalico z novejšim tipom (tisim ki ima obroček). Zamenjat sem moral tudi semering saj ima novejša šalica večji premer tam pri glavni gredi. Med vožnjo deluje normalno, majhne probleme imam samo ko želim sklopko vzeti iz šalice. "uhca" ki so na lamelah sklopke so ravna niso zvita. Sklopko sem pustil staro 3 lamelno.
denso26
glava cilindra
Prispevkov: 539
Pridružen: Pe Okt 15, 2010 9:43 am
Kraj: Šentvid pri Stični

Re: Tomos BT-pocket rocket

Odgovor Napisal/-a denso26 »

Meni osebno je najboljša 3 lamelna z navarjenim ojačitvenim obročkom. Sem imel tudi novejšo 4lamelno šalco in mi jo je vseeno zvijalo, čez čas ni bila več okrogla, to pa se je dogajalo na obratih 11k+.
https://t.me/pump_upp
Uporabniški avatar
tomosjakarac
glava cilindra
Prispevkov: 695
Pridružen: Ne Jul 29, 2012 10:32 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos BT-pocket rocket

Odgovor Napisal/-a tomosjakarac »

sam imam 4lamelno sklopko, s šalco, ki ima ojačitveni obroč po celotni širini....tako ne more ne potrganih jezičkov zmetat po mašini in tudi do deformacij ne prihaja, mašina se vrti do 13krpm....
Tomos DMP
kriva felna
Prispevkov: 56
Pridružen: To Mar 15, 2011 6:06 pm

Re: Tomos BT-pocket rocket

Odgovor Napisal/-a Tomos DMP »

Primer šalce sklopke pri CTX-u...obroček je zdrejan na debelino 0.8mm in je s spodnje strani pripikan. Obroček je biu narejen zaradi dodatne ojačitve in varnosti, da nebi polomljeni delci lamele prišli v menjalnik.
10906093_957768314251264_916494513430904388_n.jpg
Uporabniški avatar
cerar
Mojster
Prispevkov: 1502
Pridružen: To Sep 22, 2009 5:26 pm

Re: Tomos BT-pocket rocket

Odgovor Napisal/-a cerar »

Tomos DMP napisal/-a:Primer šalce sklopke pri CTX-u...obroček je zdrejan na debelino 0.8mm in je s spodnje strani pripikan. Obroček je biu narejen zaradi dodatne ojačitve in varnosti, da nebi polomljeni delci lamele prišli v menjalnik.
10906093_957768314251264_916494513430904388_n.jpg
postružen je iz brezšivne cevi, tko da bi tole moralo večno špilat :)
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Tomos BT-pocket rocket

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Tudi meni špila takale novejša šalica z obročem na ctxu pa na repliki moji.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
denso26
glava cilindra
Prispevkov: 539
Pridružen: Pe Okt 15, 2010 9:43 am
Kraj: Šentvid pri Stični

Re: Tomos BT-pocket rocket

Odgovor Napisal/-a denso26 »

Dela tudi tanova šalca samo je skoraj nujno dat tako pušo okrog da ne deformira šalce, meni jo je zmer deformiralo potem je biu pa f*k tisto sklopko ven dobit :D
https://t.me/pump_upp
Odgovori