Razna vprašanja o tuningu

Predelave pogonske sile mopeda
Odgovori
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a prlek »

Pozdrav! Mogoče kdo ve kako je kaj z izpuhi na puchshopu? Glede na to, da imajo puchi na levi strani izpuh imajo potem vsi izpuhi tam v desno zavito koleno? Želel bi kaj montirat na tomosa pa sem malo v dvomih, da nebo šlo brez razenja, zvijanja in varjenja. Prosim za kak nasvet.
Lep pozdrav!
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a Pich »

Govorimo o tomosu z dvema pretočnima kanaloma, klasičnim batnim sesanjem in hodom od kosilnice. Idealen blowdown za tomosa je 10,3mm začenjši s senior cilindrom in navzgor. Torej, če vzamemo senior cilinder, ga lahko samo podlagamo, da pridemo na višje kote odprtja pretoka in izpuha, in ni več potrebno spreminjati blowdowna. Kreidler van veen s klasičnim sesanjem je deloval na 195° izpuha in 133° pretoka. Je pa imel v primerjavi s tomosom krajši hod in deljene pretočne kanale. Medtem ko je zadnji dirkalni kreidler z rotodiskom in 22 km moči deloval na 193° izpuha in 128° pretoka. ( informacije iz kreidler foruma ).
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
petko
kriva felna
Prispevkov: 72
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 4:41 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a petko »

Bom za začetek naredil izpuh 190 pretoke 130 in vsis nekje 165. Pretočnih nebom tikal si bom pomagal samo s podlaganjem cilindra.... Hvala za nasvete. Lp. Petko :D
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a Pich »

petko napisal/-a:Bom za začetek naredil izpuh 190 pretoke 130 in vsis nekje 165. Pretočnih nebom tikal si bom pomagal samo s podlaganjem cilindra.... Hvala za nasvete. Lp. Petko :D
Samo malenkost potegni izpušni kanal proti glavi. Samo toliko, da dobiš s podlaganjem izpušni kot 190° in pretok 128°.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Šubler
batzajla
Prispevkov: 30
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:43 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a Šubler »

Zanima me kakšen užig, bi lahko uporabil na APN mašini piljeni na kote 190-130, zdaj imam org 6v pa ne dohaja.


Hvala
denso26
glava cilindra
Prispevkov: 539
Pridružen: Pe Okt 15, 2010 9:43 am
Kraj: Šentvid pri Stični

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a denso26 »

Šubler napisal/-a:Zanima me kakšen užig, bi lahko uporabil na APN mašini piljeni na kote 190-130, zdaj imam org 6v pa ne dohaja.


Hvala
Za na take kote je skoraj nujno dat innerrotor vžig(PVL, HPI, Selettra ipd.)
https://t.me/pump_upp
Šubler
batzajla
Prispevkov: 30
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:43 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a Šubler »

Zanima me če paše selletra za piaggio agregate na Tomos, in kaj bi bilo potrebno predelat oz. dodelat da bi.

Hvala
denso26
glava cilindra
Prispevkov: 539
Pridružen: Pe Okt 15, 2010 9:43 am
Kraj: Šentvid pri Stični

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a denso26 »

Šubler napisal/-a:Zanima me če paše selletra za piaggio agregate na Tomos, in kaj bi bilo potrebno predelat oz. dodelat da bi.

Hvala
Jst sm jo meu na tomos gredi, moras samo naredit eno plato da navitje podlozis pa bo. Je pa vols ce dobis kaksen pvl,hpi
https://t.me/pump_upp
Šubler
batzajla
Prispevkov: 30
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:43 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a Šubler »

Ponudba je taka:

Kompletna samo z skurnjenim statorjem ( enkrat dela enkrat ne) za 80e
strmec
zariban cilinder
Prispevkov: 110
Pridružen: Po Dec 09, 2013 8:01 pm
Kontakt:

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a strmec »

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo rožnato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!
Odgovori