Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a macula »

spodnji obroček odstrani in boš imel mir. res da je to bolj za hitrovrteče mašine ampak bolje kot da prestavljaš stičišče. Mogoče boš zgubil tisti procent moči (ali pridobil, saj nikoli ne veš), boš pa sigurno malo pridobil na mazanju, ker se ti malo (ali spet kontra, preveč) olja zadržuje v utoru obročka in maš zagotovljen film.

Sam ne komplicirat.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Tadi
vplinjač
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Feb 18, 2011 5:31 pm
Kraj: Sevnica

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Tadi »

Zdravo! Imam bloke z uničenim navojem za stojne vijake cilindra, pa me zanima, če bi bilo dobro da bi stojne vijake zalepil noter, al bi bilo bolje popravit navoje s helicoilom? Lepilo me skrbi predvsem zaradi temperature, ne vem namreč koliko se bloki segrejejo.
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Pich »

Tadi napisal/-a:Zdravo! Imam bloke z uničenim navojem za stojne vijake cilindra, pa me zanima, če bi bilo dobro da bi stojne vijake zalepil noter, al bi bilo bolje popravit navoje s helicoilom? Lepilo me skrbi predvsem zaradi temperature, ne vem namreč koliko se bloki segrejejo.
Najprej ureži navoj M8 in daj tudi temu primerne stojne vijake. Ga ni lepila na tem svetu, ki bi držal stojni vijak na svojem mestu. Pa tudi če bi bilo, kaj bi naredil potem, ko bi požrl še zgornji navoj? Vložke daj samo v primeru, če se ne da več vrezati navoja M8.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
kumr
zobnik
Prispevkov: 182
Pridružen: Če Apr 29, 2010 12:21 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a kumr »

macula napisal/-a:spodnji obroček odstrani in boš imel mir. res da je to bolj za hitrovrteče mašine ampak bolje kot da prestavljaš stičišče. Mogoče boš zgubil tisti procent moči (ali pridobil, saj nikoli ne veš), boš pa sigurno malo pridobil na mazanju, ker se ti malo (ali spet kontra, preveč) olja zadržuje v utoru obročka in maš zagotovljen film.

Sam ne komplicirat.
Bom probu danes kej spackat..pomoje bo potrebno nizanje glave..kaj mislis?
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a macula »

Kaj ma tukaj veze nizanje glave?
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
kumr
zobnik
Prispevkov: 182
Pridružen: Če Apr 29, 2010 12:21 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a kumr »

Na en obrocek mi motor tut uzge ne ker nima kompresije..
Uporabniški avatar
Wilf
zobnik
Prispevkov: 198
Pridružen: Sr Sep 04, 2013 10:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Wilf »

pru pomer kompresijo predn kj zajebeš .. drgač pa nej bi se stičišče dau premaknt . eni mojstri to znajo
Lp
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

A mogoče kdo ve, kako je sestavljen Sl filter, nikjer ne najdem nič uporabnega, al pa če komu leži kje se priporočam :D
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
folc
auspuh
Prispevkov: 818
Pridružen: So Okt 29, 2011 7:42 pm
Kraj: okolica Idrije

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a folc »

Ima kdo mogoce podatke kako predelati original menjalnik na 6 prestav, ter ce ima kdo tocne mere za izdelavo gredi menjalnika. Je tudi v tehnicnem arhivu, vendar bi rad lepse ce ima kdo. Zanima me se materijal in obdelava
dizel sploh ne! :)
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a macula »

DaNiLo napisal/-a:A mogoče kdo ve, kako je sestavljen Sl filter, nikjer ne najdem nič uporabnega, al pa če komu leži kje se priporočam :D
a ni en načrt v tehničnem arhivu?
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Odgovori