Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
tomos12345
zobnik
Prispevkov: 229
Pridružen: Pe Mar 30, 2012 4:15 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomos12345 »

Lep podrav!
mene pa zanima kaj je narobe pri yamahi tzr da ko je mrzla mašina je kot da sklopka ne prime vredo
pri menjavi cukne motor. ko pa se zagreje pa če stojim na mestu motor malo vleče naprej...
to dela odkar sem dal menjat lamele fedre in tiste plošče vmes...
Uporabniški avatar
tomosjakarac
glava cilindra
Prispevkov: 695
Pridružen: Ne Jul 29, 2012 10:32 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosjakarac »

petko napisal/-a:Hvala za odgovore. :D
Svečka je ngk b6hs, predvžig sem nastavil 1,4mm pred zgornjo mrtvo točko, sem pa meril s pomočnim merilom tako da ni tako natančno nastavljen kot če bi ga nastavil z urico, notranji premer stingerja je 16mm, bat je od elko konig vendar more bit star okoli 10-15let tako da bi moralo bit prej preveč kot premalo tolerance.
-predvžig bo uredu
-svečko imaš zelo toplo....vzemi raje b8hs oz. b9hs,
-stinger za 50cc je nekje 14-15mm...
-glede bata ti pa priporočam, da zmeriš toleranco...če ima motor preveliko toleranco ne gre kot bi moral oz. ne dela optimalno...

te stvari zrihtaj pa bo zapelo optimalno ;)
petko
kriva felna
Prispevkov: 72
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 4:41 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a petko »

Bom zaenkrat poskušal z drugo svečko. In hvala za nasvete. :D
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosak »

tomosak napisal/-a:obupan do amena.. ne vem več kaj muči moj motor.. :? :(
namreč obični atx gor pa bt cilinder z bing-om 18(od slc-ja) in ne vžge pa če skačem po gedorah. Probal sem kurblat (ceu dan), rinli, vlekli nič od nič. Neverjetno.. Iskro daje zelo dobro, (0,8 predvžiga) svečka pa tut postane mokra ko 2x zakurblaš. Semeringa sta oba nova(pri magnetu in pri šalčki sklopke), tesnila prav tako, svečke sm ene 4 preizkusu tud iz preje vžganih motorjev (segrete) nikol nč. nič od nič.. sploh ne vem kaj je še lahko. Prebija tudi nikjer uglavnem res nevem. največ kar je blo k smo vlekli do konca je samo mal prdel pa še to samo kakšne 2sekunde pa spet nič pa spet mal..
Preje pa pospravim vse zaključim pa za hec zakurblam, in kašlja vsakič bolj.. pol pa vžge pa do konca nabije obrate pa drži dokler nisem z roko pokril filtra da je crklno. potem pa spet nič pa nič.. pa sm že mislu da bo kej..
tako da lepo prosim vse za pomoč, če je imel kdo podoben problem, kaj bi lahko še bilo.. ker takega primera pa še ne res neverjetno :(
končn smo ta jajca usposobl in ugotovl da je biu ferg težava.. smo dal gor druzga in je užgal takoj na porivaje samo za naštelat bi biu.. kaj bi blo pol stem lahko narobe ? ni mi pa jasno zakaj učasih useka čez ferg mešanca? pa poč zravn..? kaj je to problem..?
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Uporabniški avatar
glavca1
zažgan bat
Prispevkov: 93
Pridružen: To Jun 04, 2013 11:59 am
Kraj: Dolenjska

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a glavca1 »

tomosak napisal/-a:
tomosak napisal/-a:obupan do amena.. ne vem več kaj muči moj motor.. :? :(
namreč obični atx gor pa bt cilinder z bing-om 18(od slc-ja) in ne vžge pa če skačem po gedorah. Probal sem kurblat (ceu dan), rinli, vlekli nič od nič. Neverjetno.. Iskro daje zelo dobro, (0,8 predvžiga) svečka pa tut postane mokra ko 2x zakurblaš. Semeringa sta oba nova(pri magnetu in pri šalčki sklopke), tesnila prav tako, svečke sm ene 4 preizkusu tud iz preje vžganih motorjev (segrete) nikol nč. nič od nič.. sploh ne vem kaj je še lahko. Prebija tudi nikjer uglavnem res nevem. največ kar je blo k smo vlekli do konca je samo mal prdel pa še to samo kakšne 2sekunde pa spet nič pa spet mal..
Preje pa pospravim vse zaključim pa za hec zakurblam, in kašlja vsakič bolj.. pol pa vžge pa do konca nabije obrate pa drži dokler nisem z roko pokril filtra da je crklno. potem pa spet nič pa nič.. pa sm že mislu da bo kej..
tako da lepo prosim vse za pomoč, če je imel kdo podoben problem, kaj bi lahko še bilo.. ker takega primera pa še ne res neverjetno :(
končn smo ta jajca usposobl in ugotovl da je biu ferg težava.. smo dal gor druzga in je užgal takoj na porivaje samo za naštelat bi biu.. kaj bi blo pol stem lahko narobe ? ni mi pa jasno zakaj učasih useka čez ferg mešanca? pa poč zravn..? kaj je to problem..?
A v tanku je bencin? Drugače pa je meni iz apn-a pokalo in sekalo čez izpuh ker magnet ni bil na svoji pravilni poziciji (odlomil sem kajlo na gredi)- malo sem falil ko sem sestavljal
_____________Tomos AlPiNo 2009_____________
->če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosak »

glavca1 napisal/-a:
tomosak napisal/-a:
tomosak napisal/-a:obupan do amena.. ne vem več kaj muči moj motor.. :? :(
namreč obični atx gor pa bt cilinder z bing-om 18(od slc-ja) in ne vžge pa če skačem po gedorah. Probal sem kurblat (ceu dan), rinli, vlekli nič od nič. Neverjetno.. Iskro daje zelo dobro, (0,8 predvžiga) svečka pa tut postane mokra ko 2x zakurblaš. Semeringa sta oba nova(pri magnetu in pri šalčki sklopke), tesnila prav tako, svečke sm ene 4 preizkusu tud iz preje vžganih motorjev (segrete) nikol nč. nič od nič.. sploh ne vem kaj je še lahko. Prebija tudi nikjer uglavnem res nevem. največ kar je blo k smo vlekli do konca je samo mal prdel pa še to samo kakšne 2sekunde pa spet nič pa spet mal..
Preje pa pospravim vse zaključim pa za hec zakurblam, in kašlja vsakič bolj.. pol pa vžge pa do konca nabije obrate pa drži dokler nisem z roko pokril filtra da je crklno. potem pa spet nič pa nič.. pa sm že mislu da bo kej..
tako da lepo prosim vse za pomoč, če je imel kdo podoben problem, kaj bi lahko še bilo.. ker takega primera pa še ne res neverjetno :(
končn smo ta jajca usposobl in ugotovl da je biu ferg težava.. smo dal gor druzga in je užgal takoj na porivaje samo za naštelat bi biu.. kaj bi blo pol stem lahko narobe ? ni mi pa jasno zakaj učasih useka čez ferg mešanca? pa poč zravn..? kaj je to problem..?
A v tanku je bencin? Drugače pa je meni iz apn-a pokalo in sekalo čez izpuh ker magnet ni bil na svoji pravilni poziciji (odlomil sem kajlo na gredi)- malo sem falil ko sem sestavljal
bencin je v tanku.. ja če čez auspuh seka vem da je predvžig narobe nastavljen samo če pa čez ferg pa nevem kaj je problem..
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

tomosak napisal/-a:
bencin je v tanku.. ja če čez auspuh seka vem da je predvžig narobe nastavljen samo če pa čez ferg pa nevem kaj je problem..
isto je če čez ferg useka kriv predvžig
meni je na apn6 lamo z bing 18 tko usekalo da je vrglo mrežco z vezicami zataknjeno za filter zraka dol
kriv pa je bil magnet ker je imel uničen utor za kajlo
Tad3j
auspuh lager
Prispevkov: 24
Pridružen: Ne Jun 09, 2013 7:25 pm
Kraj: Hočko Pohorje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Tad3j »

Zdravo mene pa samo zanima če gdo ve od katerega motora je ta cilinder:
Slika
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Pich »

automatic_7 napisal/-a:
tomosak napisal/-a:
bencin je v tanku.. ja če čez auspuh seka vem da je predvžig narobe nastavljen samo če pa čez ferg pa nevem kaj je problem..
isto je če čez ferg useka kriv predvžig
meni je na apn6 lamo z bing 18 tko usekalo da je vrglo mrežco z vezicami zataknjeno za filter zraka dol
kriv pa je bil magnet ker je imel uničen utor za kajlo
Motor ponavadi seka zaradi nenastavljenega uplinjača, prav kot bi kihal. Predvžig nima dosti veze s tem. Če je predvžig napačen motor enostavno ne gre tako kot bi moral iti. Ali pa seka non stop, ne samo vsake toliko.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

Tad3j napisal/-a:Zdravo mene pa samo zanima če gdo ve od katerega motora je ta cilinder:
Slika
Minareli corsa corta
http://www.motocross50.it/supportotecnico.html
to je najcenejša in najenostavnejša predelava tomosa v d6, ki resnično gre.
Odgovori