Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Daj gor kapico, ki ima notri upor ali svečko z oznako "R" (resistor) nekje v imenu. Zna rešit problem. Ne smeš pa dat oboje upor mora biti samo en v liniji.
andro9814
batzajla
Prispevkov: 31
Pridružen: Če Jul 24, 2014 9:04 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a andro9814 »

Ok bom poskusil.
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

andro9814 napisal/-a:Imam vprašanje glede kolesarskega števca ki bi ga uporabljal na apn 6. Ampak imam problem, da se mi števec vedno resetera. Včasih takoj ko prižgem motor, včasih po 100m... Nekaj časa pa mi je deloval normalno :). Z števcem ni nobene napake saj na kolesu deluje normalno.
lp
Kabel od števca mora biti čim bol proč od kabla za svečko, ali vžigalne tuljave pa tudi kabel za ugašanje motorja moti, motilni signal lahko pride tudi po zajli, če je blizu vžigalnega kabla ali tuljave.
franc
vplinjač
Prispevkov: 381
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a franc »

Posebej ozemlji luč, ima bedasto izvedeno, da je masa prek nosilca pa ko dobi luft "preskoči" iskra in zmeša števec (to je delalo meni na apn4) . V glavnem poskrbi da bo napeljava dobro ozemljena (dobri kontakti) pa mora delat.
lp
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Jaz pa imam to težavo z tistimi digitalnimi temperatur števci, ko vžgem moped se pojavi 888 pol pa včasih vmes pokaže temperaturo, zgleda da ga moti nekaj.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Jaz sem imel digitalno uro in pri meni je bil problem to da je imela baterija slab stik in zato je ura utripala...
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
andro9814
batzajla
Prispevkov: 31
Pridružen: Če Jul 24, 2014 9:04 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a andro9814 »

Zanima me kako zveš koliko veliko dizo imaš in če bi motor veliko bol pil če bi dal dizo 70?
danielt
batzajla
Prispevkov: 27
Pridružen: So Jul 05, 2014 4:08 pm
Kraj: goriška

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a danielt »

jkanoni napisal/-a:
nokia3 napisal/-a:a če ti apn- ka cvili a je to normalno al ne? :)
Cvili ti ležaj pri sklopki. Verjetno odvisno od obratov.
Kateri je ta ležaj ki ponavadi cvili??
Tud meni je to začelo delat in bi ga rad zamenju...
Cvilt je pa zacelo ko sm dal konus v auspuh .... oz odkar gre mašina v višje obrate..
lp
Uporabniški avatar
pingo94
auspuh lager
Prispevkov: 5
Pridružen: Ne Mar 07, 2010 12:21 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a pingo94 »

Stvar je sledeča ... atx-a nisem laufal kake pol leta zdaj pa ni iskre in sicer vžig je nastavljen, platine tudi, nova svečka, premeril sem in je tok vsepovsod tudi pri kablu ki gre v cinšpulo iskre pa ni ... pa sem probal cinšpulo na drugem mopedu in dela normalno s to novo svečko ... zaj pa kaj bi lahko blo narobe ?
Uporabniški avatar
the štirka man
kriva felna
Prispevkov: 57
Pridružen: Pe Feb 22, 2013 8:11 pm
Kraj: cerknica
Kontakt:

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a the štirka man »

živjo. jst mam pa atxa z bt cilindrom pa bi kupil nek športn izpuh pa me zanima kaj bi bilo bolje da kupim za atxa al bt-ja pa če imata enako izpeljane nosilce za izpuh.
lp jan
Four wheels move the body. Two wheels move the soul.
Odgovori