Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Cime
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: Po Nov 25, 2013 6:20 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Cime »

Imam še eno uprašanje danes sem poizkušal nastavit elektriko brez kajlice samo da zategnem kolikor morem in nikakor nisem mogel ulovit da bi dalo iskro priblizno 1,5mm pred ZTM zdaj pa me zanima kako naj postavim magnet da bi lahko nekako ujeu
Lp Cime
iskrademon
auspuh
Prispevkov: 908
Pridružen: To Nov 01, 2011 6:06 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a iskrademon »

Mam problem. Zanima me če kdo ve koliko olja gre v mz etz 250. Motor nima šipke za olje. Na internetu sm našo da bi naj noter šlo 900 ccm. To mogoče pomeni 9 dl?
Uporabniški avatar
Bohorc
kriva felna
Prispevkov: 61
Pridružen: To Mar 25, 2014 10:39 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Bohorc »

Cime napisal/-a:Imam še eno uprašanje danes sem poizkušal nastavit elektriko brez kajlice samo da zategnem kolikor morem in nikakor nisem mogel ulovit da bi dalo iskro priblizno 1,5mm pred ZTM zdaj pa me zanima kako naj postavim magnet da bi lahko nekako ujeu
Lp Cime
Jaz sem ti kak post nazaj napisal svoj nasvet iz lastnih izkušenj, ki pa si ga očitno ignoriral... Pa SREČNO naprej :evil:
Cime
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: Po Nov 25, 2013 6:20 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Cime »

Bohorc napisal/-a:
Cime napisal/-a:Imam še eno uprašanje danes sem poizkušal nastavit elektriko brez kajlice samo da zategnem kolikor morem in nikakor nisem mogel ulovit da bi dalo iskro priblizno 1,5mm pred ZTM zdaj pa me zanima kako naj postavim magnet da bi lahko nekako ujeu
Lp Cime
Jaz sem ti kak post nazaj napisal svoj nasvet iz lastnih izkušenj, ki pa si ga očitno ignoriral... Pa SREČNO naprej :evil:
Se opravičujem vendar sem najprej probal brez vrtanja v gred ker jo nočem uničit.

Imam pa še eno vprašanje in sicer motor zdaj užge lepo ko se grem peljat od začetka vleče super vendar se po kakšnem kilometru in pol cilinder tako segreje da ko ga ugasnem ne vžge več dokler se ne shladi. Ko sem odvil svečko je taka črna in suha. Zdaj me pa zanima če je tukaj kriva samo elektrika ali je lahko se kaj drugega narobe :)
savagex
batzajla
Prispevkov: 26
Pridružen: Ne Dec 01, 2013 8:32 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a savagex »

Lepo pozdravljeni

Jaz imam pa vprasanje glede avtomatika, lezaj, ki se vrti v eno smer se mi je razdrl. Odlocu sem se da razdrem in ga zamenjam. Odstranu sem sklopko, sedaj pa imam problem odstrant lezaj oziroma ohisje iz šalčke sklopke, notri vidim da je puša, pa me zanima če se to stouče ven al kako?
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

iskrademon napisal/-a:Mam problem. Zanima me če kdo ve koliko olja gre v mz etz 250. Motor nima šipke za olje. Na internetu sm našo da bi naj noter šlo 900 ccm. To mogoče pomeni 9 dl?
Pretvorbe v osmem razredu osnovne šole vidim da ti niso šle prav dobro;) 1 liter je enako 10^3 (1000 cm3) kubičnih centimetrov. se pravi je 900 ccm enako 0,9 litra oziroma 9 dl ;)
Uporabniški avatar
the štirka man
kriva felna
Prispevkov: 57
Pridružen: Pe Feb 22, 2013 8:11 pm
Kraj: cerknica
Kontakt:

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a the štirka man »

Pozdravljeni . Pred krarkim sem kupil atxa z bt cilindrom ter bing 18 in mam en problem.ko se motor segreje ga zelo težko vžgem ter pod štantgasom mi hoče ugasnt.za odgovore se zahvaljujem že u naprej. Lp jan
Four wheels move the body. Two wheels move the soul.
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Nastavi minimum ko je motor topel.
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
Cime
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: Po Nov 25, 2013 6:20 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Cime »

Imam eno uprašanje kaj je narobe s sklopko kajti če pri automatiku tavrtim kolo nazaj hoče motor kar vzgat (v rikverc). Sem pa dal dol sklopko s in so lamele cele vendar je tist alumini al iz koga je poškodovan. je lahko narobe kej zarat tizga da mi kr prime sklopko :D
Gumex
auspuh lager
Prispevkov: 10
Pridružen: To Jun 10, 2014 8:01 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Gumex »

Gumex napisal/-a:Torej po tem ko sem sestavil APN mašino, vse deluje, le menjalnik me zaje**va. In sicer lahko navzgor normalno prestavljam, navzdol pa zelo težko, oziroma v "ler" gre normalno v nižjo prestavo pa ne. Kje bi bil problem? Je premalo ali preveč podložen menjalik?
^Sedaj sem še enkrat podrl in na novo sestavil, podložil tako da gred nima nič lufta, zobniki pa se normalno vrtijo tudi vsak posebej, a imam še vedno isti problem?

Kje je možnost da sem še kaj sfalil?
Odgovori