Bt elektrika problem

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
pom
zariban cilinder
Prispevkov: 121
Pridružen: Ne Feb 19, 2012 5:23 pm

Bt elektrika problem

Odgovor Napisal/-a pom »

Na motorju imam BT elektriko, ki pa ne deluje pravilno. Sprva motor ni hotel priti na obrate ko pa sem snel rumeno žico pa je delal normalno vendar niso delovale luči. Najprej sem mislil da je kriv regulator napetosti ampak tudi po menjavi motor ni delal normalno. Po mnogih pregledih elektrike in poslušanja sem prišel do tega, da če dam mel elektriko in regulatorjem napetosti avtomobilsko žarnico (okoli 45W) motor deluje normalno (sepravi v regulator napetosti pride preveč toka). Ko sem izmeril koliko voltov mi da elektrika mi je pokazalo 73V, kar se mi zdi malo veliko.
Kaj je napaka da mi elektrika da preveč moči?
Ali se da to kako odpraviti?
Uporabniški avatar
jerc
vplinjač
Prispevkov: 256
Pridružen: Pe Avg 09, 2013 2:14 pm
Kraj: Gorenja vas

Re: Bt elektrika problem

Odgovor Napisal/-a jerc »

čist tk...iz preprostga vidika...ker se res ne spoznam na BT-elektriko.
Je možno, da imaš napačno/napačne tuljave? Načeloma ti sprememba magnetnega polja skozi tuljavo da napetost na izhodih tuljave. Se pravi če bi imel napačno tuljavo dobiš preveč/premalo napetosti...nvem...samo misel :)
Ali pa če imaš nekako turbo namagneten magnet :D
pom
zariban cilinder
Prispevkov: 121
Pridružen: Ne Feb 19, 2012 5:23 pm

Re: Bt elektrika problem

Odgovor Napisal/-a pom »

Ali je kakšna možnost da dam umes kakšen upor ali pa da dam dva regulatorja napetosti.
trunkelj123
auspuh lager
Prispevkov: 18
Pridružen: Sr Jan 16, 2013 8:16 pm

Re: Bt elektrika problem

Odgovor Napisal/-a trunkelj123 »

Poglej če ti kje ne prebija ali imaš kaj u stiku ko daš gas se motor zavrti napetost in tok zrasteta in magnetne silnice se uspostavijo ...posledica magnetno polje se upira in rezultat ti je jasen.Poglej šaltar in vso napeljavo najraje tam pri balanci kaki kabel umes pride pa naredi cviko
Use je vredu samo da so hlapi bencina sveži.....upam da nisem edini .....
Odgovori