frčo z eno prestavo

Predelave pogonske sile mopeda
Odgovori
pijemsok
zobnik
Prispevkov: 225
Pridružen: To Apr 05, 2011 3:22 pm
Kraj: okolica Ilirske Bistrice

frčo z eno prestavo

Odgovor Napisal/-a pijemsok »

živjo. zanima me če je že kdo razmišljal da bi se predelal automatika tako da bi bil kot neke vrste variomat oz. samo en prenos.. pa kaj bi rabu vse menjat da bi se dal kej tazga nardit :) ?
Uporabniški avatar
folc
auspuh
Prispevkov: 818
Pridružen: So Okt 29, 2011 7:42 pm
Kraj: okolica Idrije

Re: frčo z eno prestavo

Odgovor Napisal/-a folc »

zanimivo bi blo če bi ti to ratalo izvesti v sami mašini. da bi pač pobral vse zobnike ven, in pustil samo 2 gredi. eno na zunanji zobnik in drugo glavno. gor bi pa pač naložil variomat. samo mislim da je malo premalo placa da bi to notr zložu
dizel sploh ne! :)
Uporabniški avatar
brrm
glava cilindra
Prispevkov: 689
Pridružen: Ne Avg 15, 2010 10:13 pm
Kraj: Rinček

Re: frčo z eno prestavo

Odgovor Napisal/-a brrm »

imam neke slike, ko sem sam hotel predelat na jermen. mi je uporabnik gacoo vse izrisal ker je on hotel tudi neki takega pa mu ni uspelo.
lahko naložim slike če želiš :)
pazi da te pazi ne zapazi ker če te pazi zapazi se pazi :D
Jani počivaj v miru!
petrolhead! :D
Uporabniški avatar
cerar
Mojster
Prispevkov: 1502
Pridružen: To Sep 22, 2009 5:26 pm

Re: frčo z eno prestavo

Odgovor Napisal/-a cerar »

Naredi kot ma minimoto; sklopka na glavno gredi in salca sklopke z veriznikom, potem pa se prenos s ketno na zadnji veriznik..
Ali pa na tak nacin kot ma Ciao, je pa ze mal bol zakompliciran to.
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: frčo z eno prestavo

Odgovor Napisal/-a koroman »

obstajal je tudi avtomatik za eno brzino, mislim da se mu je reklo automatic 1. imel je le mehanizem prve prestave ampak neki adapter in manjši pogonski zobnik.

problema načeloma ni, ker takšen sistem uporablja puch v mašinah e50, vendar tukaj trpi sklopka, ki mora dlje časa zdrsavat.

sam sem tudi razmišljal v tej smeri ampak se mi ni zdelo da bi kaj ekstra pridobil, če nebi hkrati povečal premera sklopke z kar pa bi moral predelat dobesedno cel menjalnik. gre z dvema kar dobro, še preveč :D
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
pijemsok
zobnik
Prispevkov: 225
Pridružen: To Apr 05, 2011 3:22 pm
Kraj: okolica Ilirske Bistrice

Re: frčo z eno prestavo

Odgovor Napisal/-a pijemsok »

ja sej idejo sem dobil prou na minimototu... bomo vidli kako bo.. aja pa a mi lahko kdo pove kako sklopko zrihtat da bi mi v prvi brzini na višjih obratih speljal.. neke fedrce daš baje od skuterja. pa če je kdo delu a lahko prosim na zs pošlje slike :)
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: frčo z eno prestavo

Odgovor Napisal/-a koroman »

pijemsok napisal/-a:ja sej idejo sem dobil prou na minimototu... bomo vidli kako bo.. aja pa a mi lahko kdo pove kako sklopko zrihtat da bi mi v prvi brzini na višjih obratih speljal.. neke fedrce daš baje od skuterja. pa če je kdo delu a lahko prosim na zs pošlje slike :)
http://www.mopedist.si/viewtopic.php?f=14&t=15145

tako se to naredi :D če ta zanima kaj več pa mi piši na pm ;)
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
Odgovori