Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
tomos<3
vplinjač
Prispevkov: 429
Pridružen: Če Dec 03, 2009 5:58 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomos<3 »

Mam en problem in sicer z apn mašino. Mašina lepo laufa, kadar je v leru in v prestavi ( stisnjena sklopka), ko pa hočem speljati pa kar naenkrat začne tulit. To se je začelo dogajati, ko sem menjal lamele na sklopki. Ve gdo v čem je štos ? :D
Slika
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

tomos<3 napisal/-a:Mam en problem in sicer z apn mašino. Mašina lepo laufa, kadar je v leru in v prestavi ( stisnjena sklopka), ko pa hočem speljati pa kar naenkrat začne tulit. To se je začelo dogajati, ko sem menjal lamele na sklopki. Ve gdo v čem je štos ? :D
Kaj pa ko se zapelješ je tudi tak tuleč zvok ?
Jaz sem tudi menjal lamele in ko pospešujem sklopka oddaja tak zvok zanimiv, pa dela lepo mehko, 4 fedre pa 3 cele lamele so not, sosed ima še orginal SLa nikol razdren in sklopka tudi spuša tak zvok iz sebe.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
tomos<3
vplinjač
Prispevkov: 429
Pridružen: Če Dec 03, 2009 5:58 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomos<3 »

Takrat, ko speljem oziroma pospesujem zacne tulit, tak da masine sploh ne cujes ko laufa :D . Mogoce ves, kaj bi bilo narobe ?
Slika
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

tomos<3 napisal/-a:Takrat, ko speljem oziroma pospesujem zacne tulit, tak da masine sploh ne cujes ko laufa :D . Mogoce ves, kaj bi bilo narobe ?
Tak močno sicer meni ni tulila, meni je čez čas ta zvok pojenjal, ne čisto. Kaj pa če ti ležaj tuli tam v pokrovu not ?
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
tomos12345
zobnik
Prispevkov: 229
Pridružen: Pe Mar 30, 2012 4:15 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomos12345 »

ali je vredu če je takšna svečka ? :D
Lp.
Priponke
unnamed[1] (3).jpg
Uporabniški avatar
4kar
kriva felna
Prispevkov: 57
Pridružen: So Dec 15, 2012 12:39 pm
Kraj: blizu litije

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a 4kar »

Zdravo
zanima me če kdo ve kako bi odpravil naslednjo težavo namreč, ko se vozim z višjimi obrati "tačeke" zelo tresejo (tiste za noge) in je skoraj nemogoče imeti noge gor. Takrat prestavim noge na umesno plastiko. Vesel bi bil vsakega odgovora. motor je tomos apn 6s l. 93 :)
lp Jan
občudovalec tomosov
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

4kar napisal/-a:Zdravo
zanima me če kdo ve kako bi odpravil naslednjo težavo namreč, ko se vozim z višjimi obrati "tačeke" zelo tresejo (tiste za noge) in je skoraj nemogoče imeti noge gor. Takrat prestavim noge na umesno plastiko. Vesel bi bil vsakega odgovora. motor je tomos apn 6s l. 93 :)
lp Jan
Glavna gred ima " luft".
Uporabniški avatar
nograjac
auspuh lager
Prispevkov: 20
Pridružen: So Sep 01, 2012 6:16 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a nograjac »

zdravo fantje! :)
imam doma atxa z bt cilindrom, ki se mi je pregrel :cry: in zdej nevem kaj nej naredim, kaj mi priporočate, da dam gor kakšnega lamota pa prisilno hlajenje ali nej kupim cilinder na frčomoto, ki je neka mešanica med bt in junior cilindrom? al pa pride mogoče u poštev brušenje? motor pa rabim bolj za klance, torej moč, ga ne mislim šparat ;) zato rabim nasvet nekoga ki ima več izkušenj s temi cilindri :) hvala in lp
Uporabniški avatar
Jabux
vplinjač
Prispevkov: 356
Pridružen: Po Mar 05, 2012 10:59 am
Kraj: Ljubljana

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Jabux »

nograjac napisal/-a:zdravo fantje! :)
imam doma atxa z bt cilindrom, ki se mi je pregrel :cry: in zdej nevem kaj nej naredim, kaj mi priporočate, da dam gor kakšnega lamota pa prisilno hlajenje ali nej kupim cilinder na ..., ki je neka mešanica med bt in junior cilindrom? al pa pride mogoče u poštev brušenje? motor pa rabim bolj za klance, torej moč, ga ne mislim šparat ;) zato rabim nasvet nekoga ki ima več izkušenj s temi cilindri :) hvala in lp
Potem je najbolj, da namontiraš lamota pa ga spraviš pod prisilca in boš imel mir ;)
Uporabniški avatar
nograjac
auspuh lager
Prispevkov: 20
Pridružen: So Sep 01, 2012 6:16 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a nograjac »

Jabux napisal/-a:
nograjac napisal/-a:zdravo fantje! :)
imam doma atxa z bt cilindrom, ki se mi je pregrel :cry: in zdej nevem kaj nej naredim, kaj mi priporočate, da dam gor kakšnega lamota pa prisilno hlajenje ali nej kupim cilinder na ..., ki je neka mešanica med bt in junior cilindrom? al pa pride mogoče u poštev brušenje? motor pa rabim bolj za klance, torej moč, ga ne mislim šparat ;) zato rabim nasvet nekoga ki ima več izkušenj s temi cilindri :) hvala in lp
Potem je najbolj, da namontiraš lamota pa ga spraviš pod prisilca in boš imel mir ;)
se mi zdi da bom kr kaj takšnega naredu ja... pa a bo pol zgubu na moči al ne?
Odgovori