Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
Bohorc
kriva felna
Prispevkov: 61
Pridružen: To Mar 25, 2014 10:39 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Bohorc »

miha_pograjc napisal/-a:L.P.
Mam eno vprašanje, pa me zanima, kakšna je razlika med preklopno in navadno gonilko za tomos apn4. :?:
Preklopna se obrne za 180°, tako, da imaš potem obe nogi v spodnjem položaju, kot če bi imel noge na stopalkah.
ntomaz
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr Maj 28, 2014 8:05 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ntomaz »

Zdravo!
Tukaj sem na novo.
Kupil sem tomosa avtomatika a3 s pedali. Ker mi je sel na zivce zvok ko vlece luft v frgazer sem se odlocil da zamenjam gumico zadaj frgazerja in ohisja(airbox). Seveda takrat opazil da gor ni pravi frgazer. Po parih dneh se grem peljat z motorjem in motor nima nikakrsne moci. Sploh ne salta v drugo prestavo. Ce zadnjo kolo dvignes salta takoj. Sem vzel svecko ven in je vredu rjave barve kjer je iskra mejcken belo. Kaj bi lahko bil vzrok. Avspuh je sciiscen. Tudi bat sem pogledal skozi luknjo kjer je avspuh nasrafan na celunder in zgleda kul. Drugace motor lepo vzge in lavfa normalno. Ce bi bil motor pregret se mi zdi da nebi lavfu pod stangasu. Me pa tudi moti da ima ta neorginal frgazer knof za zavg ki ga sploh ne dosezes zaradi scitov ki so nasrafani gor. Tako da bi se vpras ce ima kdo original frgazer. Vsaka pomoc dobrodosla! :D
( se pa opravicujem za napake, k se mi stalno mudi) ;)
ntomaz
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr Maj 28, 2014 8:05 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ntomaz »

Resitev nasu:) bilo je frgazer airbox prevec natesno zaradi nepravega frgazerja. Sm ono gumico zareze da luft dobi in bum siba k urca sam se bol dere. Ce ima kdo frgazer za a3 avtomatka naj javi:)
arkas
zariban cilinder
Prispevkov: 149
Pridružen: Po Avg 09, 2010 5:48 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a arkas »

Prosim naj mi nekgo pomaga. Pri pri piljenju alu celindra alpino so se mi na notranji strani naredili robovi, tako da bat ne more prosto tečt po celindu ( se zatika ) . Prosim naj mi nekdo svetuje kako je najlaže te robove odstranit.
ntomaz
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr Maj 28, 2014 8:05 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ntomaz »

Novi problemi:( gre se vedno za tomos avtomatik a3 s pedali . 6 v elektrika
Problem je v elektriki. Ko je rjavi kabel pritrjen na ohisje sveti prednja luc zadnja ne. Takrat mi motor niti negre vgasnat s knofom,ko odklopim rjavo zico od pgrodja zagori zadnja luc in dela zadnja stopka. V tem primeru motor ugasne ce prtisnem tipko za ugasnat in trobko skupaj. Kje imam problem kdo mogoce ve.
blackygego
batzajla
Prispevkov: 31
Pridružen: To Maj 17, 2011 3:05 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a blackygego »

Pozdravljeni :) evo .... opet piz*arija :)) kaj bi blo tole tle krivo ? :O zagrabil pa je prvi obroček na batu :(
Slika
Slika

se splača ga brusit na 38,5 ?
HVALA.
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

se splača. Sam pol ga pravilno našteli :D
blackygego
batzajla
Prispevkov: 31
Pridružen: To Maj 17, 2011 3:05 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a blackygego »

zankrzan - drugi vžig...
Uporabniški avatar
folc
auspuh
Prispevkov: 818
Pridružen: So Okt 29, 2011 7:42 pm
Kraj: okolica Idrije

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a folc »

folc napisal/-a:prosim , če mi lohk kdo še danes če se le da, pomeri pri atx, nihajkah kok je dolžina pri pušah, s puši ured, ter koliko je dolžina notranjega distančnika
dizel sploh ne! :)
ntomaz
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr Maj 28, 2014 8:05 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ntomaz »

ntomaz napisal/-a:Novi problemi:( gre se vedno za tomos avtomatik a3 s pedali . 6 v elektrika
Problem je v elektriki. Ko je rjavi kabel pritrjen na ohisje sveti prednja luc zadnja ne. Takrat mi motor niti negre vgasnat s knofom,ko odklopim rjavo zico od pgrodja zagori zadnja luc in dela zadnja stopka. V tem primeru motor ugasne ce prtisnem tipko za ugasnat in trobko skupaj. Kje imam problem kdo mogoce ve.
Ve kdo kaj nardit
Odgovori