APN6 uplinjač

Predelave pogonske sile mopeda
theterlikar123
batzajla
Prispevkov: 31
Pridružen: Po Maj 12, 2014 2:16 pm

Re: APN6 uplinjač

Odgovor Napisal/-a theterlikar123 »

Bigbore napisal/-a:Probavas;). Vrti vijake malo levo malo desno.. ce zariba ves da si nekaj naredil narobe.
Za zacetek bo navadni sha 16 za org. 65cc cilinder dovolj. Cez uplinjac das bgm-jev super tanki filter. Vzami se nek sportni izpuh, kak techno krul se solidno ujame. Potem pa kupis se set diz in tukaj se zacne parti :)
aha... samo nekki še... kje lahko v sloveniji dobim ta filter?, a obstaja kaka bolj poceni verzija avspuha ki bi biw kompatibilen z tem "setup-am"?, in
zakaj moram uzet set diz in ali so te uredu : SET SESALNIH ŠOB M5 DELL'ORTO FI75/78/80/82/85/88/90/92/95/98
PS: a pašejo vsi delorto uplinjači na 6-ko... merim pa na tega: UPLINJAČ DELLORTO 16-16 SHA
theterlikar123
batzajla
Prispevkov: 31
Pridružen: Po Maj 12, 2014 2:16 pm

Re: APN6 uplinjač

Odgovor Napisal/-a theterlikar123 »

Oprostite mi, ker sem tako tečen, ma samo še neki me zanima... Če jaz ne bi zdaj dal gor tega 65cc cilindra, koliko bi mi cca. potegnla 6ka z Delortto SHA 14 R ali Delortto SHA 16-16, 5 brzino in avspuhom MF power ali Izpuh Laser Resonanca APN Crome Top ali Lipnikom.
Uporabniški avatar
rocky
auspuh lager
Prispevkov: 18
Pridružen: Po Sep 26, 2011 6:49 pm

Re: APN6 uplinjač

Odgovor Napisal/-a rocky »

theterlikar123 napisal/-a:Oprostite mi, ker sem tako tečen, ma samo še neki me zanima... Če jaz ne bi zdaj dal gor tega 65cc cilindra, koliko bi mi cca. potegnla 6ka z Delortto SHA 14 R ali Delortto SHA 16-16, 5 brzino in avspuhom MF power ali Izpuh Laser Resonanca APN Crome Top ali Lipnikom.
Naj ti odgovorim na vprašanje iz prejšnjega posta: ne noben od naštetih ne direkt paše na apn, potrebno je narediti stransko koleno, če ne znaš narediti sam poglej po bolhi ali kje sigurno kdo prodaja. Set diz(sesalnih šob) moraš kupiti da nastaviš uplinjač, moraš pa vedet približno z kako dizo bo lepo deloval in potem kupiš temu primeren razpon diz, je pa dobro imeti set doma.
Na tvojem mestu bi tudi pilil kanale saj bo izkoristek dosti večji in efektiven. Če hočeš da motor bolj potegne (boljši pospeški) daš odspredaj manjši zobnik in odzadaj večjega in obratno če hočeš višjo hitrost.
Glede izpuhov je mf power narejen za visoke obrate, je pa več modelov teh mf-jev ampak je tistih nizkih bolj malo. Laser in lipnik sta za nižje obrate, priporočam ti lipnika.

Lp.
theterlikar123
batzajla
Prispevkov: 31
Pridružen: Po Maj 12, 2014 2:16 pm

Re: APN6 uplinjač

Odgovor Napisal/-a theterlikar123 »

rocky napisal/-a:
theterlikar123 napisal/-a:Oprostite mi, ker sem tako tečen, ma samo še neki me zanima... Če jaz ne bi zdaj dal gor tega 65cc cilindra, koliko bi mi cca. potegnla 6ka z Delortto SHA 14 R ali Delortto SHA 16-16, 5 brzino in avspuhom MF power ali Izpuh Laser Resonanca APN Crome Top ali Lipnikom.
Naj ti odgovorim na vprašanje iz prejšnjega posta: ne noben od naštetih ne direkt paše na apn, potrebno je narediti stransko koleno, če ne znaš narediti sam poglej po bolhi ali kje sigurno kdo prodaja. Set diz(sesalnih šob) moraš kupiti da nastaviš uplinjač, moraš pa vedet približno z kako dizo bo lepo deloval in potem kupiš temu primeren razpon diz, je pa dobro imeti set doma.
Na tvojem mestu bi tudi pilil kanale saj bo izkoristek dosti večji in efektiven. Če hočeš da motor bolj potegne (boljši pospeški) daš odspredaj manjši zobnik in odzadaj večjega in obratno če hočeš višjo hitrost.
Glede izpuhov je mf power narejen za visoke obrate, je pa več modelov teh mf-jev ampak je tistih nizkih bolj malo. Laser in lipnik sta za nižje obrate, priporočam ti lipnika.

Lp.
aha... hvala za pomoč... zdej pa še zadnje 2 uprašanji... kakšna je razlika med delorto sha 14 r in delorto sha 16/16... katerega se mi bolj splača kupit za original apn6 cilinder??? in pa kakšna je najbolj primerna velikost dize za original apn6 cilinder in enega od teh dveh frgazerju???
PS: rocky sm ti še neki na zs poslu
Uporabniški avatar
rocky
auspuh lager
Prispevkov: 18
Pridružen: Po Sep 26, 2011 6:49 pm

Re: APN6 uplinjač

Odgovor Napisal/-a rocky »

Svetujem ti da kupiš bing 13, katerega je imela v originalu 14m ali pa bing 12 povrtan na fi14, vendar more biti povrtan in spuliran pravilno.

Lp.
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: APN6 uplinjač

Odgovor Napisal/-a Pich »

Na vprašanje kakšna diza je najbolj primerna se ne da odgovoriti, ker je diza v soodvisnosti s filtrom, ki ga boš uporabil. Drugače pa ja bing 13, 70 diza, brez filtra.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
theterlikar123
batzajla
Prispevkov: 31
Pridružen: Po Maj 12, 2014 2:16 pm

Re: APN6 uplinjač

Odgovor Napisal/-a theterlikar123 »

Bom kar vzel dellorto sha 15/15... uporabil pa bi Športni zračni filter RMS fi38 (to mi je en svetoval)... a mi lahko poveste kakšna diza bi bla najbolj primerna (originalna diza od sha 15/15 je 68)??
theterlikar123
batzajla
Prispevkov: 31
Pridružen: Po Maj 12, 2014 2:16 pm

Re: APN6 uplinjač

Odgovor Napisal/-a theterlikar123 »

tincek
kriva felna
Prispevkov: 51
Pridružen: Ne Okt 27, 2013 10:44 am

Re: APN6 uplinjač

Odgovor Napisal/-a tincek »

ta filter na dellorto 16 ne paše ker ima uplinjač fi 58mm ta filter pa malo majn kot 40mm
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: APN6 uplinjač

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

Odgovori