Tomos Avtomatik zadušen

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 366
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: Tomos Avtomatik zadušen

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

Njlažje je če jo očistiš z krpico namočeno v malo bencina.
Crypto
auspuh lager
Prispevkov: 22
Pridružen: So Maj 10, 2014 11:51 am

Re: Tomos Avtomatik zadušen

Odgovor Napisal/-a Crypto »

ok, hvala za vse koristne informacije Aljaž555!
Če mi zvečer ne vžge bom nekje ključ dobil ter očistil svečko.
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 366
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: Tomos Avtomatik zadušen

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

ok haha ,če pa še nebo delovalo bomo pa iskali naprej ;)
Crypto
auspuh lager
Prispevkov: 22
Pridružen: So Maj 10, 2014 11:51 am

Re: Tomos Avtomatik zadušen

Odgovor Napisal/-a Crypto »

Evo frčo spet brni :D Sem odvil svečko in je bila vsa zamaščena ter rahlo črna, sem jo spucal in spet kurblal vendar je motor samo kašljal. Ponovno sem vzel svečko ven in je bila spet zalita tako da sem jo obrisal in ponovno vžgal in voila, zakadilo se je kot pri ciganih ampak je vžgal in lepo prede ter vleče :) Aja pa pipca je odprta če je obrjena navzdol ali levo, če je obrnjena v desno je zaprta - do sedaj sem imel vedno obrnjeno navzdol (ker sem mislil da je zaprta) in ko sem jo hotel "odpret" sem jo premaknil v levo. Mi pa presenetljivo ni nikoli zalilo motorja čeprav sem imel dotok vedno odprt tudi čez noč.

Zdaj bi pa samo rad še nekako filter vstavil med pipco ter bencin da nebom imel več teh problemov z smetmi, zdaj sem probal namontirati nekaj takega:

torej poceni kitajski filter ki sem ga imel v minimototu, ampak ga nikakor nisem mogel spravit not ker je prevelik oz. predolge cevke so. Zasledil sem pa še en filter ki je pravokoten ter manjši, bi bilo kaj takega možno lažje spravit v motor?
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 366
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: Tomos Avtomatik zadušen

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

Me veseli da moped spet deluje kar se pa tiče filtra tega tadrugega sem imel in je uredu vendar ti priporočam tega http://www.trgovina.obnovi-si.si/index. ... uct_id=898 (takega imam zdaj na mopedu)sicer je malo dražji ampak ga lahko še odšraufaš in očistiš ko se zabaše.
Crypto
auspuh lager
Prispevkov: 22
Pridružen: So Maj 10, 2014 11:51 am

Re: Tomos Avtomatik zadušen

Odgovor Napisal/-a Crypto »

Aha, pa mora filter biti v stoječi poziciji v motorju ali je lahko ležeče? in ali mora biti padec do uplinjača iz pipce? Tako malo prostora imam da sploh nevem kako bi namontiral filter, razen da na vsaki strani porežem cevke na 2cm in vmes nekako "uštulim" filter.
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 366
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: Tomos Avtomatik zadušen

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

Lahko ga postaviš kakor koli(ležeče,stoječe) ker uplinjač tako ali tako srka bencin in padec iz pipice do uplinjača ni potreben samo pazi da filter prav obrneš mislim da je to na filtru označeno s puščico.
Crypto
auspuh lager
Prispevkov: 22
Pridružen: So Maj 10, 2014 11:51 am

Re: Tomos Avtomatik zadušen

Odgovor Napisal/-a Crypto »

Super, sem naročil tale dva filtra:
http://www.mopeddivision.com/right-angl ... ilter-1-4/
ker ima drugače postavljen izhod ga bom mogoče lahko kako uštulil v moped, vendar sem za vsak slučaj vzel še tega:
http://www.mopeddivision.com/3-16-1-4-v ... el-filter/
Ki naj bi bil kompaktnejši, preizskusil bom oba ko dobim pa poročam :)

Drugače pa je olje za motor tole dobro ?
https://www.petrol.si/izdelki-za-vozila ... tic-dx-iii
Danes sem ga kupil na petrolu, ker nevem kdaj je bil nazadnje menjan pa sem nekaj bral in so vsi ATF olje priporočali, je za kaj ali sem se kaj zasral?
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 366
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: Tomos Avtomatik zadušen

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

ok filtra sta vredu izgledata zelo "high tech" potem kaj poročaj kako sta se izšla

za olje v avtomatiku je pa ta petrolov uredu ga tudi sam uporabljam :D
Crypto
auspuh lager
Prispevkov: 22
Pridružen: So Maj 10, 2014 11:51 am

Re: Tomos Avtomatik zadušen

Odgovor Napisal/-a Crypto »

Ok, sem zamenjal olje ter naredil še zadnji servis tako da motor zdaj teče kot nov :)

Edina stvar ki me zaenkrat še skrbi je da ne bo prišel čez tehničnega ker gre prehitro, je možno da mi samo zaradi originalnega LASER avspuha vleče cca. 15km/h+ več ?
Odgovori