Tomos Avtomatik zadušen

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Crypto
auspuh lager
Prispevkov: 22
Pridružen: So Maj 10, 2014 11:51 am

Tomos Avtomatik zadušen

Odgovor Napisal/-a Crypto »

Torej po parih urcah vožnje (s počitkom recimo vsako uro), se mi je avtomatik a35 zadušil in ne potegne več nikamor - peljal se je 10km/h ob delnem gasu - ker če navijem gas mi mašina crkne. Motor se mi prižge in deluje samo ob rahlem stisku gasa, če ga spustim oz. navijem motor takoj crkne. Ko smo ga naložili v avto (je ležal) ter odpeljali nazaj domov sem ga spet vžgal in je deloval spet na polno brez dušenja oz. kakršnih koli težav dokler nisem spustil gasa nakar ga je spet zmanjkalo popolnoma.

Zdaj v mislih imam da so v tank prišle smeti in jih je potegnilo naprej v fergazer kjer preprečijo dotok goriva in zaradi tega motor ne dobi zadostne količine bencina.
Je ta teorija možna ? ter je fergazer enostavno razstaviti, spucati, sestaviti ali je bolje če ga peljem mehaniku?
Zaenkrat svečke oziroma ostalega nisem gledal nič ker je že noč in se bom problemu lahko bolj posvetil jutri, imate kakšno idejo kaj bi bilo pametno naredit ? Drugače je motor odlično ohranjen in vžiga brez zauga vedno v prvo.
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: Tomos Avtomatik zadušen

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Diza se ti je zamašila.
(To govorim za ENCARWI uplinjač) na strani kjer je kurbel daj dol stranski pokrov, nato boš videl na vplinjaču medeninast vijak, odvij ga. Na njemu je diza, spodnji del vijaka se odvije in ko imaš dva kosa le spihaj z zrakom in nazaj sestavi.
Meni deluje.

Če se bo to še ponavljalo pa namontiraj filter med vplinjač in tank.
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 366
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: Tomos Avtomatik zadušen

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

Mislim da ima a35 dellorto v tem primeru ga odmontiraj ter dol vzemi spodnjo črno plastiko odšraufaj dizo jo spihaj in sestavi nazaj.Lahko pa odšraufaš pipico za bencin in pogledaš če je zabasana.Priporočam tudi nakup filtra za pencin ga daš med pipico in uplinjač kake 2 eura je ;)
Crypto
auspuh lager
Prispevkov: 22
Pridružen: So Maj 10, 2014 11:51 am

Re: Tomos Avtomatik zadušen

Odgovor Napisal/-a Crypto »

Super hvala!
Drugače pa če zaprem bencin (torej tisti vijak obrnem navzdol) mi motor vžge pod delnim gasom in mi dela dokler držim malenkost gasa - prav tako kot če je odprt. Je to normalno ali nebi smelo prepuščati bencina če je pipca zaprta?

Aja dizo spiham s kompresorjem ali bo dovolj če spiham z usti ?
ter moram na kaj paziti ko razstavljam/sestavljam uplinjač ?
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 366
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: Tomos Avtomatik zadušen

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

Če je pipica zaprta nebi smel puščat lahko da imaš potem pokvarjeno ali pa ti takrat še kuri bencin ki je v cevki. Dizo lahko spihaš z usti mislim da s kompresorjem ni potrebno kar se pa tiče sestavljanja uplinjača pa samo pazi da ga daš skupaj točno tako kot si ga razstavil in da neboš pretegnil kakšnih navojev predvidevam pa da imaš dellorto in ne Bing ,če imaš Bing encarwi pa dizo samo odšravfaš in ni potrebe po snemanju uplinjača.
Crypto
auspuh lager
Prispevkov: 22
Pridružen: So Maj 10, 2014 11:51 am

Re: Tomos Avtomatik zadušen

Odgovor Napisal/-a Crypto »

Super, hvala za pomoč. Poročam če mi uspe :)

Drugače pa je potrebno odstraniti samo glavno dizo (tavečo) ter jo spihati ali tudi drugo ? pa potem ko jo ponovno privijačim nazaj jo je potrebno privijačiti do konca (torej dokler ne gre več) ali pustim kaj "lufta" ?
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 366
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: Tomos Avtomatik zadušen

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

Če imaš encawija očistiš samo tisti medeninasti vijak pri dellortu pa samo tisto ki je pod črnim pokrovom je kot majhen medeninast vijak potem pa jo nazaj prišraufaš (nesme biti lufta) samo spet paziš da ne pretegneš navoja.
Crypto
auspuh lager
Prispevkov: 22
Pridružen: So Maj 10, 2014 11:51 am

Re: Tomos Avtomatik zadušen

Odgovor Napisal/-a Crypto »

Evo sem opral dizo, ter cel uplinjač ter poizskusil namintirati še filter vendar je tako malo prostora da ga nisem mogel not spravit (vzel sem ga iz minimoto motorja) tako da sem potem spet nazaj dal in je brez filtra.
No zgodba pa se ne konča tukaj, kolega je prižgal čok/zaug (nevem zakaj), ko je bil uplinjač razdrt in ko smo vse skupaj sestavili motor niti prdne ne.
Če sem dal poln gas je 1x zakašljal potem pa konec pa sem lahko obračal pipco v vse strani.

Zdaj kaj je motor zazaugalo, zalilo ali kaj podobnega ? Navoje smo vse dovolj pritrdili.

Aja pa če je motor zazaugan kaj sploh narediti ? nazadnje sem počakal cca. 12 ur in ga naslednje jutro vžgal in je pri vžigu počilo in mi vrglo dušilec iz auspuha (ja, danes sem ga našel na travi :lol: ).
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 366
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: Tomos Avtomatik zadušen

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

To da poka iz izpuha je možno da elektrika ni pravilno naštelana to se je zgodilo pri meni če ga je pa zalilo pa odvij svečko un poglej čeje mokra ampak glede na to da poka iz izpuha je ponavadi krivec elektrika.
Crypto
auspuh lager
Prispevkov: 22
Pridružen: So Maj 10, 2014 11:51 am

Re: Tomos Avtomatik zadušen

Odgovor Napisal/-a Crypto »

Nene, sva se narobe razumela. Takrat ko sem zazaugau motor sem ga pustil pri miru do naslednjega jutra, ko sem ga takrat prižgal je samo enkrat počilo v avspuhu ter mi vrglo dušilec ven ampak je lepo lavfalo naprej, od takrat mi motor vedno vžge v prvo ampak ne uporabljam več zauga za vžig ko ni potrebno saj mi v 99% vžge brez.

Bom do večera počakal in ga potem spet poizkusil vžgat, če zalije svečko jo je treba nujno odšraufat ter spucat ali se sama posuši ?
Nimam takega "globinskega" ključa prave velikosti zato je tudi nisem mogel odstraniti ter pogledati.
Odgovori