Ctx ležaji

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Ctx ležaji

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

A5f napisal/-a:
lojze-si napisal/-a:Tole vaše menjavanje ležajev in vseh semeringov mi gre rahlo na bruhanje. A ne znate nič bolj pametnega narest na motorjih kot menjat dobre ležaje za še boljše? Še nisem videl, da bi na tomosu kakšen ležaj crknil, razen na zelo starih trojkah ena serija L ležajev. Ne rečem, da bi dobil motor v katerega je prišla voda in je vse zarjaveto, ampak menjavat ležaje kar tako, zato da imaš mirno vest, lepo vas prosim.
LP
lansko leto sem menjal sosedu ležaje na glavni gredi (moped star 6let) sesulo jih je do te mere da se mašina ni sukala
pa tudi meni jih je že sesulp na glavni gredi ;)
Vsak, ki je vsaj malo strojnika bi se v takem primeru moral vprašati po vzrokih za tako hiter uničenje ležajev. Moralo je biti nekaj hudo narobe, da se je to zgodilo. Ob enem pa je treba odpraviti napako, da se to nebi ponovilo. Kot sem že prej napisal, obstaja tudi možnost, da je kakšna serija ležajev "škart". Najpogostejša napaka na ležaju je da razpade kletka, da se začne luščit tekalna površina ali pa da se začnejo drobit kroglice. Če se to zgodi prezgodaj pomeni, da je nekaj narobe z ležaji, seveda če niso prišli prej v stik z kakšno vodo (rja) ali kakšnimi abrazivnimi delci (prah, pesek, deli bata, ali ojničnega ležaja ...)
lp
Uporabniški avatar
A5f
glava cilindra
Prispevkov: 547
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 8:04 pm
Kraj: Celje

Re: Ctx ležaji

Odgovor Napisal/-a A5f »

to se je zgodilo na flexerju notri so verjetno najcenejši ležaji... je pa tak če imam narazen 15 let ali več staro mašino dam notri vedno nove ležaje in semeringe na ojnici ;)
tincek
kriva felna
Prispevkov: 51
Pridružen: Ne Okt 27, 2013 10:44 am

Re: Ctx ležaji

Odgovor Napisal/-a tincek »

Od kot vam take cene za ležaje pa semringe jaz sem kupo za e90 mašino vse fagove pa sem dau 25€ za celo mašino ;)
Uporabniški avatar
peropodgurc
auspuh
Prispevkov: 849
Pridružen: Po Jun 14, 2010 1:57 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Ctx ležaji

Odgovor Napisal/-a peropodgurc »

tincek napisal/-a:Od kot vam take cene za ležaje pa semringe jaz sem kupo za e90 mašino vse fagove pa sem dau 25€ za celo mašino ;)
Evo,da mi neboste rekli da nakladam o ceni ;)
Slika

Lp
TOMOS
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Ctx ležaji

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

peropodgurc napisal/-a:
tincek napisal/-a:Od kot vam take cene za ležaje pa semringe jaz sem kupo za e90 mašino vse fagove pa sem dau 25€ za celo mašino ;)
Evo,da mi neboste rekli da nakladam o ceni ;)
Slika

Lp
Za menjalnik ne potrebuješ C3 ležajev, pa ni mi jasno zakaj ti hoče prodati zaprte (oz. zatesnjene -RSH) ležaje, če ti potrebuješ odprte. Cene za ležaje so precej pretirane (govorim napram FAG ležajem kateri so enake kvalitete), za semeringe so normalne.
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: Ctx ležaji

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Js sem kupil komplet novih ležajev SKF C3 in semeringe od uporabnika @DMTuning za 40€. :D
FB_2011-2.jpg
LP
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
Uporabniški avatar
peropodgurc
auspuh
Prispevkov: 849
Pridružen: Po Jun 14, 2010 1:57 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Ctx ležaji

Odgovor Napisal/-a peropodgurc »

Kamion napisal/-a:Js sem kupil komplet novih ležajev SKF C3 in semeringe od uporabnika @DMTuning za 40€. :D
FB_2011-2.jpg
LP
Jst sm dal 70 al 80€.Ampk sm kupil čisto vse ležaje in semeringe...za mašino in za v kolesa->23 komadov je blo vse skup
TOMOS
Starie
zobnik
Prispevkov: 163
Pridružen: Ne Sep 19, 2010 8:11 pm

Re: Ctx ležaji

Odgovor Napisal/-a Starie »

zankrzan napisal/-a:
peropodgurc napisal/-a:
tincek napisal/-a:Od kot vam take cene za ležaje pa semringe jaz sem kupo za e90 mašino vse fagove pa sem dau 25€ za celo mašino ;)
Evo,da mi neboste rekli da nakladam o ceni ;)
Slika

Lp
Za menjalnik ne potrebuješ C3 ležajev, pa ni mi jasno zakaj ti hoče prodati zaprte (oz. zatesnjene -RSH) ležaje, če ti potrebuješ odprte. Cene za ležaje so precej pretirane (govorim napram FAG ležajem kateri so enake kvalitete), za semeringe so normalne.
Poznam kje si dal povpraševanje. Odprtih ti niso ponudili, ker so večinoma vsi zaprti. Ali 2rsh - plastika, ali pa 2z kovina. Zračnost c3 potrebuješ tam kjer se vrti nad cca 8000 vrtljaji.
Npr. običajen 6203 2rsh skf je okrog 4 eur.
nocni voznik
glava cilindra
Prispevkov: 641
Pridružen: Če Avg 18, 2011 9:23 pm
Kraj: domžale

Re: Ctx ležaji

Odgovor Napisal/-a nocni voznik »

evo jst sm dau za am6 ležaje pa dva semeringa u tinexu 38 eur (razn skf je biu kuplen drugot je biu pa 8 eur je pa 6204 tn9 c3) tko da nevem kako te za ctxa tolk pridejo
Priponke
06052014135.jpg
Uporabniški avatar
peropodgurc
auspuh
Prispevkov: 849
Pridružen: Po Jun 14, 2010 1:57 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Ctx ležaji

Odgovor Napisal/-a peropodgurc »

nocni voznik napisal/-a:evo jst sm dau za am6 ležaje pa dva semeringa u tinexu 38 eur (razn skf je biu kuplen drugot je biu pa 8 eur je pa 6204 tn9 c3) tko da nevem kako te za ctxa tolk pridejo
lej nevem.Semizdi da je blo ležajev okol 17 pa enih 5 semeringou-čisto vse sm nabavu(tud za v kolesa...)
Brez popusta in ddvja je bla cena 180€.Z popustom.okrog 80€
Če najdm račun ga prlimam tukejle...
Lp Pero
TOMOS
Odgovori