Tomos avtomatik a3 predvžig

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 366
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Tomos avtomatik a3 predvžig

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

Pozdravljeni zanima me kako nastaviti predvžig na avtomatiku z brezplatinsko elektriko oz. Kdaj veš da je pravilno nastavljen. Vem da gre za neko prekrivanje črtic kaj več pa ne.
frčoman
zobnik
Prispevkov: 202
Pridružen: Sr Okt 12, 2011 9:42 pm
Kraj: Knežak

Re: Tomos avtomatik a3 predvžig

Odgovor Napisal/-a frčoman »

vse piše v tehničem arhivu :)
frčo is the best :D
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 366
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: Tomos avtomatik a3 predvžig

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

Ja samo kakor vem piše samo za platinskega in ne brezplatinskega
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Tomos avtomatik a3 predvžig

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

zdaj spet odvisno kak je ta brezplatinski štrom ... na 12v 80W imaš na plati na levi strani kjer je odrezan krog črtico .... druga črtica je na magnetu (zunanja stran, vgravirano kot bi biu varjen) ... in ko se ti dve črtici prekrižata da iskro .. potem moreš pa še samo naštelat tako, da se ti dve črtici prekrižata ko je bat 1-1.5mm pred vrhom... in to je vsa umetnost ... jaz sm pred leti tako naštelu sicer mogoče ni najbolj enostavn način... ampak če nimaš črtic na bloku se moreš pač drugače orientirat ...

sem mel pa to elektriko
Fotografija0233.jpg
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 366
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: Tomos avtomatik a3 predvžig

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

Predvidevam da misliš črtico na plati tam kjer je tista luknja da ploščo priviješ na motor ker imam tudi 12v 80w štrom samo da ima drugačno navitje vendar imam problem.Če nastavim da je bat 1.5mm od zmt črtici na magnetu in plošči ne morem prekrižati ker tam kjer bi se križala ni navojev da bo privil plato na motor ker se navoji tam kjer se križata ne ujamejo z luknjami.
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Tomos avtomatik a3 predvžig

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

Aljaž555 napisal/-a:Predvidevam da misliš črtico na plati tam kjer je tista luknja da ploščo priviješ na motor ker imam tudi 12v 80w štrom samo da ima drugačno navitje vendar imam problem.Če nastavim da je bat 1.5mm od zmt črtici na magnetu in plošči ne morem prekrižati ker tam kjer bi se križala ni navojev da bo privil plato na motor ker se navoji tam kjer se križata ne ujamejo z luknjami.
sem mel isti problem ja ... samo meni se je pokrižala ena lukna ... drugo sm pa enostavno zvrtal v plato :) sj možno da je še kaka druga pozicija ki bi bla ustrezna ma se mi ni dalo zafrkavat pa iskat pa sem zvrtal lukno v plato ...
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 366
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: Tomos avtomatik a3 predvžig

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

Ja haha v nobeno smer kakor sm jo zavrtel ni šlo pa sem luknje ki so bile že narejene samo podaljšal pa je.Hvala za pomoč :D
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 366
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: Tomos avtomatik a3 predvžig

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

Ja tako glede elektrike imam nov problem plato sem nastavil tako da da iskro točno 1,5mm pred zmt vendar motor ne potegne nikamor kot bi imel še zmeraj napačen predvžig plato sem poskušal dati tudi v druge pozicije vendar še vedno ne deluje da bi izključil možnost da morda nebi potegnil zaradi kaj drugega sem namontiral staro elektriko in z staro deluje odlično takoj ko pa montiram staro pa spet ista zgodba.

Ali rabim imeti kak regulator napetosti ali z novo elektriko potrebuje drugo svečko?? skratka bi rabil pomoč.


Elektrika pa je točno tale:
Priponke
301458_477359935630589_1374967861_n (640 x 480)-500x500.jpg
Odgovori