Razna vprašanja o tuningu

Predelave pogonske sile mopeda
Odgovori
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

jfast napisal/-a:Sesanje skozi blok na avtomatiku.

lp in hvala že vnaprej
A si to mislil lamelo ali vrteči disk?
jfast
auspuh lager
Prispevkov: 4
Pridružen: Če Apr 17, 2014 6:21 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a jfast »

lojze-si napisal/-a:
jfast napisal/-a:Sesanje skozi blok na avtomatiku.

lp in hvala že vnaprej
A si to mislil lamelo ali vrteči disk?
Lamele pač tko kokr je na večeni krosov. Mal preučujem sam ne najdem nekej konkretnega kako je najbol to na tomosu nardit. Pač glede kanalov. Nimam pa neke res ogromne konje in obrate v glavi ampak. Ampak bol osnovno.

Zanima me če bi blo dost sesalni kanal samo zapreti zunanjo stran na cilindru in narediti luknje za sesanje skozi cilinder v blok?
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a macula »

Vzemi cilinder od a35, ima že original lamelo. Če imaš veselje predelovat, lahko malo prilagodiš ohišje oz vstop v cilinder, daš kakšen v force itd..
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
jfast
auspuh lager
Prispevkov: 4
Pridružen: Če Apr 17, 2014 6:21 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a jfast »

macula napisal/-a:Vzemi cilinder od a35, ima že original lamelo. Če imaš veselje predelovat, lahko malo prilagodiš ohišje oz vstop v cilinder, daš kakšen v force itd..
Naprimer da bi naredu drugo krivino za frgazer in bi mel v force lamele npr. Sam kok bi pa kej pridobil s tem sploh? Pa sam tko jst se to čist tko lotev kot hobi k mam avtomatika pa še dve mašine pa rad mal ustvarjam za po vasi. Za prevoz mam druge motorje.
savagex
batzajla
Prispevkov: 26
Pridružen: Ne Dec 01, 2013 8:32 am

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a savagex »

Na svoji stirki bi rad dal na vplinjac bing 12 sporten filter, bing 12 ima premer 2,5cm tam kjer vlece not zrak, filter pa ima notranji premer male luknje tudi 2,5 cm zunanje luknje kjer je prisla objemka na mini motu pa ima premer 5cm zanima me ce imate kaksno idejo kako naredim koleno in iz cesa da bom to dobil gor aja pa se to forgazar imam pod gistelom zato je koleno nujno. Pa se ena slika da vidite filter od znotraj
Slika
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a Pich »

savagex napisal/-a:Na svoji stirki bi rad dal na vplinjac bing 12 sporten filter, bing 12 ima premer 2,5cm tam kjer vlece not zrak, filter pa ima notranji premer male luknje tudi 2,5 cm zunanje luknje kjer je prisla objemka na mini motu pa ima premer 5cm zanima me ce imate kaksno idejo kako naredim koleno in iz cesa da bom to dobil gor aja pa se to forgazar imam pod gistelom zato je koleno nujno. Pa se ena slika da vidite filter od znotraj
Slika
Ne vem, zakaj bi sploh dajal športni filter na apn uplinjač. Če hočeš malenkost boljše delovanje potem odstraniš nekaj mrežice iz original filtra in daj večjo dizo, nimaš kaj čarati z nekimi športnimi filtri.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
savagex
batzajla
Prispevkov: 26
Pridružen: Ne Dec 01, 2013 8:32 am

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a savagex »

Jah sej bi dal original nazaj sm je problem k ga nimam, sm pa zastonj dubu tega pa bi probov gor spravt, zato prosm za mal pomoci, vsaj za idejo kaksno
tomosdirkač
zariban cilinder
Prispevkov: 107
Pridružen: Če Mar 24, 2011 4:29 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a tomosdirkač »

živjo. Imam eno uprašanje..
Imam srbski junior cly in me zanima če bi se mu dalo prilagodit kanale da bi dobro delovalo z izpuhom od 5ke?
Ker sedaj ne dela kot bi moglo :?

hvala in LP. !
a35
glava cilindra
Prispevkov: 579
Pridružen: Sr Sep 12, 2012 11:26 am
Kraj: ljubljana

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a a35 »

mislm da ma junoir cilinder že v osnovi kr precej večje kanale k 5ka, sam bi useen mogl špilat
Nemorem reči da nisem JUNKIE, ker sem zasvojen iz TOMOSOM <3
Če negre z majhnim, vzami VEČJE (kladivo)
alenson
zariban cilinder
Prispevkov: 115
Pridružen: Ne Feb 16, 2014 9:05 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a alenson »

jfast napisal/-a:
macula napisal/-a:Vzemi cilinder od a35, ima že original lamelo. Če imaš veselje predelovat, lahko malo prilagodiš ohišje oz vstop v cilinder, daš kakšen v force itd..
Naprimer da bi naredu drugo krivino za frgazer in bi mel v force lamele npr. Sam kok bi pa kej pridobil s tem sploh? Pa sam tko jst se to čist tko lotev kot hobi k mam avtomatika pa še dve mašine pa rad mal ustvarjam za po vasi. Za prevoz mam druge motorje.
v-force loputke so drage kot žafran. vem ko sem jih kupoval pred leti za yz85. mislim da dobiš kakšna 2 avtomatika za ceno v-force membran :) :)
Odgovori