moped uničuje svečke

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
hipoxy
auspuh lager
Prispevkov: 1
Pridružen: Po Jun 14, 2010 5:30 pm

moped uničuje svečke

Odgovor Napisal/-a hipoxy »

zdravo, imam en probelem in sicer puch maxi s mi uničuje svečke, po nekaj kilometrih se samo ugasne in ne vžge več ko daš drugo svečko spet dela nekaj km in ugasne. svečke sem imel super bosna f80, ngk b5hs, eyquen c62s vse svečke so bile nove . kaj naj storim?


lp.
franc
vplinjač
Prispevkov: 382
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: moped uničuje svečke

Odgovor Napisal/-a franc »

Daj hladnejšo svečko F100, b8hs...
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: moped uničuje svečke

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Daj sliko pokvarjene svečke gor, da vidimo , ali je prekurjena ali zalita.
Uporabniški avatar
retrotom
kriva felna
Prispevkov: 60
Pridružen: Če Maj 30, 2013 8:38 am
Kraj: Bela krajina

Re: moped uničuje svečke

Odgovor Napisal/-a retrotom »

podoben primer imam tudi jaz na ctx-u,težava zagotovo ni v svečkah ampak z elektriko. vendar še sam nevem kje :cry:
Tomos CTX 1989
drandraz
auspuh lager
Prispevkov: 14
Pridružen: Če Mar 20, 2014 7:04 am

Re: moped uničuje svečke

Odgovor Napisal/-a drandraz »

tudi meni se dogaja isto na avtomatiku, sem že zamenjal vžigalno tuljavo pa je isto, ko se motor segreje crkne in ne vžge več dokler se ne ohladi nato pa spet dela kake 2 km, se pravi ko se segreje izgubi iskro, se komu sanja zakaj
kaj bi lahko še bilo.
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: moped uničuje svečke

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Najbrž ga zaliva.
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
drandraz
auspuh lager
Prispevkov: 14
Pridružen: Če Mar 20, 2014 7:04 am

Re: moped uničuje svečke

Odgovor Napisal/-a drandraz »

a ni tko da če bi ga zalival bi svečko spucu pa bi delal, tko pa dokler se ne ohladi ne da nobene iskre pol pa.
drandraz
auspuh lager
Prispevkov: 14
Pridružen: Če Mar 20, 2014 7:04 am

Re: moped uničuje svečke

Odgovor Napisal/-a drandraz »

evo najdu napako bil je zanič kondenzator ker se je zaradi starosti posušu in tako ko se je segrel nehal delovati, sem ga zamenjal in dela tiptop.
šraufenciger
kriva felna
Prispevkov: 59
Pridružen: Če Jul 18, 2013 10:02 am

Re: moped uničuje svečke

Odgovor Napisal/-a šraufenciger »

drandraz napisal/-a:tudi meni se dogaja isto na avtomatiku, sem že zamenjal vžigalno tuljavo pa je isto, ko se motor segreje crkne in ne vžge več dokler se ne ohladi nato pa spet dela kake 2 km, se pravi ko se segreje izgubi iskro, se komu sanja zakaj
kaj bi lahko še bilo.
Če imaš platinski vžig morda nimaš pravilno naštelanega .Možnost je tudi ,da imaš pregret cilinder .
Kar se tiče elektrike pa daj poizkusno notri izpravno elektriko si jo sposodi in boš takoj videl
ali je to to .Teško j etakole pisat ker sploh ne vemo kak vžig imaš ali brezplatinski ali z platinami .
Napiši več o elktriki kaka je in kaj si menjal .Pri platinskem vžigu ko menjaš platine je priporočljivo
zamenjati tudi kondenzator .
šraufenciger
kriva felna
Prispevkov: 59
Pridružen: Če Jul 18, 2013 10:02 am

Re: moped uničuje svečke

Odgovor Napisal/-a šraufenciger »

hipoxy napisal/-a:zdravo, imam en probelem in sicer puch maxi s mi uničuje svečke, po nekaj kilometrih se samo ugasne in ne vžge več ko daš drugo svečko spet dela nekaj km in ugasne. svečke sem imel super bosna f80, ngk b5hs, eyquen c62s vse svečke so bile nove . kaj naj storim?


lp.
Malo več napiši kako elektriko imaš če je platinska je lahko težava v vžigalni tuljavi ali kondenzatorju .
najlažje je pa to narediti ,da nekje dobiš na posodo izpraven štrom ga zmontiraš in boš takoj vedel
ali je stari vžog dober ali ne .Najmanjši strošek bo če prvo zamenjaš samo kondenzator .
Odgovori