tomos avtomatik/a5 projekt

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
Uporabniški avatar
brejker
vplinjač
Prispevkov: 290
Pridružen: Ne Mar 27, 2011 12:16 am
Kraj: Kamnik

Re: tomos avtomatik/a5 projekt

Odgovor Napisal/-a brejker »

Lepa igra!

2X lepše se sveti kot rjavo jeklo :) Sedaj ga spusti še skozi polir krtače :twisted:
Kolk leti?A gre potazadni?A gre do tačke?Ajkej piln?
Projekt: Tomos BT - Café racer
Uporabniški avatar
puch/tomos
zažgan bat
Prispevkov: 75
Pridružen: Ne Nov 03, 2013 11:12 am
Kraj: Brežice

Re: tomos avtomatik/a5 projekt

Odgovor Napisal/-a puch/tomos »

ni co2 TIg je :P
ja stanje je tako da nevem kak postopek poliranja nebo možen ker se tu pa tam pojai rahel rob..(ker je pigano an roke in se pač zgodi)
tako da trak odpade ker bi lahko prebil material.. zato sem spoliral samo z *vertnico* (nevem kako se reče)
notri se ne vidim je pa vseeno vredu :P
pošljem kako sliko....
Uporabniški avatar
puch/tomos
zažgan bat
Prispevkov: 75
Pridružen: Ne Nov 03, 2013 11:12 am
Kraj: Brežice

Re: tomos avtomatik/a5 projekt

Odgovor Napisal/-a puch/tomos »

zdravo..
mam čas pa sem se lotil *konstruirat* koleno
zanima me če je koleno na sliki primerno? to vprašam zato ker je tako zavito.. ker je tako najlažje *ulovit* avspuh.. zanima me če bojo plini vseeno lepo stekli.(kolena so od znotraj gladka)
fi izpušnega kanala je 27mm ki gre potem prko reducirja na cev z notranjim premerom 30mm +-1mm
dodana je še slika nedokončanega izpuha in dušilca...

hvala za pomoč

LP.
Priponke
slika kolena
slika kolena
izpuh brez kolena
izpuh brez kolena
*volna* v dučilcu
*volna* v dučilcu
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: tomos avtomatik/a5 projekt

Odgovor Napisal/-a KVAS »

Da plini nebi stekli zarad tega ker je zavit ni bojazni. Malo bolj me skrbi dolžina, kok pa imaš skupno dolžino krivine? Prvi de na izpuhu je že krivina al difuzor? Reducir ni najbolša varianta, ker imaš vmes konus, potem pa spet ravno krivino, bolša bi bila cela pod kotom.
Uporabniški avatar
puch/tomos
zažgan bat
Prispevkov: 75
Pridružen: Ne Nov 03, 2013 11:12 am
Kraj: Brežice

Re: tomos avtomatik/a5 projekt

Odgovor Napisal/-a puch/tomos »

KVAS napisal/-a:Da plini nebi stekli zarad tega ker je zavit ni bojazni. Malo bolj me skrbi dolžina, kok pa imaš skupno dolžino krivine? Prvi de na izpuhu je že krivina al difuzor? Reducir ni najbolša varianta, ker imaš vmes konus, potem pa spet ravno krivino, bolša bi bila cela pod kotom.

ja koleno je staro pozabu sem povedat da reducirja nebo.. ker mam novo prirobnico in cev z notranjim fijem 30 tako da tega prehoda nebo.
koleno se pa nadaljuje v cev, cev pa pride na difuzor oz na ta del izpuha ki je viden.
čeprav na risbi ki je v exhaust calculatorju pride na izpuh še en del ki ga bom nadolestil z cevjo zato ker je bilo z *konusom* malega fija problem pri piganju.. pa sploh zato ker je zelo rahel konus sem se odločil da ga nebo...
230 naj bi bil še header ki ga nebo to sem hotu povedat oz bo cev notranji fi 30mm.
tako da bo koleno plus cev cca 200mm pa pride to vs eskupaj na izpuh.. izpuh je pa narejen brez tega headerja tako da nebi smelo bit problema?

hvala,

Lp.
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: tomos avtomatik/a5 projekt

Odgovor Napisal/-a KVAS »

puch/tomos napisal/-a:
KVAS napisal/-a:Da plini nebi stekli zarad tega ker je zavit ni bojazni. Malo bolj me skrbi dolžina, kok pa imaš skupno dolžino krivine? Prvi de na izpuhu je že krivina al difuzor? Reducir ni najbolša varianta, ker imaš vmes konus, potem pa spet ravno krivino, bolša bi bila cela pod kotom.

ja koleno je staro pozabu sem povedat da reducirja nebo.. ker mam novo prirobnico in cev z notranjim fijem 30 tako da tega prehoda nebo.
koleno se pa nadaljuje v cev, cev pa pride na difuzor oz na ta del izpuha ki je viden.
čeprav na risbi ki je v exhaust calculatorju pride na izpuh še en del ki ga bom nadolestil z cevjo zato ker je bilo z *konusom* malega fija problem pri piganju.. pa sploh zato ker je zelo rahel konus sem se odločil da ga nebo...
230 naj bi bil še header ki ga nebo to sem hotu povedat oz bo cev notranji fi 30mm.
tako da bo koleno plus cev cca 200mm pa pride to vs eskupaj na izpuh.. izpuh je pa narejen brez tega headerja tako da nebi smelo bit problema?

hvala,

Lp.
Aha razumem zdaj. Tako kratka krivina kot jo imaš ti bo delala zelo visoko, od oka rečeno bo tam okoli 9krpm začela delat spet odvisno od večih dejavnikov (debelino kolena vidim da je kar debela, dolžina izpušnega kanala...). Govorim za kot ki si ga napisal=195°. Bodi pozoren, da bosta krivina in resonanca delala en za drugim, zdi se mi da bi potreboval krajšo resonanco. Govorim po občutku, za kakšne obrate si pa predpostavu izpuh?
Uporabniški avatar
puch/tomos
zažgan bat
Prispevkov: 75
Pridružen: Ne Nov 03, 2013 11:12 am
Kraj: Brežice

Re: tomos avtomatik/a5 projekt

Odgovor Napisal/-a puch/tomos »

glej težko ti veliko povek ker o tuningu nimam tolko pojma.. zdej 9000 obratov je malo visoko se mi zdi.. a praviš da bi probal naredit kak drugače? sepravi krivino iz koncev cevi da bi blo bolj ravno ..? ker z koleni se lepo ulovi, pa notranjost nima stopnic( ker pri rezanju cevi nastanejo)
niti nevem kako mora krivina delovat z izpuhom.. :P
če pa tako kot je ni vredu bom pa pač delal iz koncev cevi..
hvala za razumevanje glede mojega neznanja :P

Lp.
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: tomos avtomatik/a5 projekt

Odgovor Napisal/-a KVAS »

puch/tomos napisal/-a:glej težko ti veliko povek ker o tuningu nimam tolko pojma.. zdej 9000 obratov je malo visoko se mi zdi.. a praviš da bi probal naredit kak drugače? sepravi krivino iz koncev cevi da bi blo bolj ravno ..? ker z koleni se lepo ulovi, pa notranjost nima stopnic( ker pri rezanju cevi nastanejo)
niti nevem kako mora krivina delovat z izpuhom.. :P
če pa tako kot je ni vredu bom pa pač delal iz koncev cevi..
hvala za razumevanje glede mojega neznanja :P

Lp.
Ne pravim ti da bi mogla bit iz koncev, problem so dolžine... Za kakšne obrate je nastavlen izpuh ? Zdej si ti koleno naredu 30mm krajše kot ti je kalkulator zračunu -> to je že zelo občutna razlika v obratih, na katerih bo izpuh deloval.
Uporabniški avatar
puch/tomos
zažgan bat
Prispevkov: 75
Pridružen: Ne Nov 03, 2013 11:12 am
Kraj: Brežice

Re: tomos avtomatik/a5 projekt

Odgovor Napisal/-a puch/tomos »

KVAS napisal/-a:
puch/tomos napisal/-a:glej težko ti veliko povek ker o tuningu nimam tolko pojma.. zdej 9000 obratov je malo visoko se mi zdi.. a praviš da bi probal naredit kak drugače? sepravi krivino iz koncev cevi da bi blo bolj ravno ..? ker z koleni se lepo ulovi, pa notranjost nima stopnic( ker pri rezanju cevi nastanejo)
niti nevem kako mora krivina delovat z izpuhom.. :P
če pa tako kot je ni vredu bom pa pač delal iz koncev cevi..
hvala za razumevanje glede mojega neznanja :P

Lp.
Ne pravim ti da bi mogla bit iz koncev, problem so dolžine... Za kakšne obrate je nastavlen izpuh ? Zdej si ti koleno naredu 30mm krajše kot ti je kalkulator zračunu -> to je že zelo občutna razlika v obratih, na katerih bo izpuh deloval.

ja nevem za kakšne obrate je avspuh :P
čeprav program računa samo avspuh.. tako da lahko načeloma naredim tak ko je zračunal sepravi če dodam cev (header) sepravi tistih 230mm pa koleno takšno kot je..
vglavnem hvala no.. bom najbrž kr tako naredu pa če nebo vredu bomo pa rezal :p

hvala, Lp.
Uporabniški avatar
cerar
Mojster
Prispevkov: 1502
Pridružen: To Sep 22, 2009 5:26 pm

Re: tomos avtomatik/a5 projekt

Odgovor Napisal/-a cerar »

header je nastavljen na 8500rpm, celotna dolžina je pa nekoliko predolga > bom popravil diffuzor in mid, pa more špilat :)
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Odgovori