Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
johnny95
kriva felna
Prispevkov: 71
Pridružen: Če Nov 21, 2013 8:14 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a johnny95 »

na sliki je orodje za honanje cilindra iz frčo moto trgovine...
Gas pa dovga luč!
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a macula »

ne kupuj tega, je precenjen. Na ebayu sem videl jih po 10eur, pa verjemi da ni nič slabši od tega.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
jagnje
auspuh lager
Prispevkov: 17
Pridružen: So Sep 07, 2013 4:26 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jagnje »

zanima me, če je že kdo sestavil apn motor na tak način, da bi bil cilinder pod havbo za hlajenje, glava cilindra(večja) bi pa ostala zunaj.
lp
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

jagnje napisal/-a:zanima me, če je že kdo sestavil apn motor na tak način, da bi bil cilinder pod havbo za hlajenje, glava cilindra(večja) bi pa ostala zunaj.
lp
Zakaj bi hotel to početi? Imač zračno prisilno hlajene cilindre in glave ter zračno obročno hlajene cilindre in glave. Zakaj bi jih kombiniral mi pa ni jasno :?:
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

johnny95 napisal/-a:na sliki je orodje za honanje cilindra iz ... trgovine...
Če je to tisti s tremi kamni na vzmeti, z tem ne boš kaj dosti naredil, ta bolj gladi. Če pa hočeš kaj bolj konkretnega, moraš dobiti pravo honalo ali pa si lahko pomagaš z justirnim trnom, ki pa ga lahko izdelaš sam če si kaj od foha.
jagnje
auspuh lager
Prispevkov: 17
Pridružen: So Sep 07, 2013 4:26 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jagnje »

zankrzan napisal/-a:
jagnje napisal/-a:zanima me, če je že kdo sestavil apn motor na tak način, da bi bil cilinder pod havbo za hlajenje, glava cilindra(večja) bi pa ostala zunaj.
lp
Zakaj bi hotel to početi? Imač zračno prisilno hlajene cilindre in glave ter zračno obročno hlajene cilindre in glave. Zakaj bi jih kombiniral mi pa ni jasno :?:
iz praktično estetskih razlogov. rad bi imel lamo cilinder, ampak mi ni všeč, ko je vse pokrito. če se ne motim smo imeli pred časi doma enkrat enega pucha, ki je imel tak sistem. pač zanimalo me je če je že kdo na tomosu to naredil.
johnny95
kriva felna
Prispevkov: 71
Pridružen: Če Nov 21, 2013 8:14 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a johnny95 »

lamotu boš moral porezati rebra, da ga spraviš pod pokrov, čene se ti bo pregreval.
Gas pa dovga luč!
nocni voznik
glava cilindra
Prispevkov: 641
Pridružen: Če Avg 18, 2011 9:23 pm
Kraj: domžale

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a nocni voznik »

mam namen menjati bat (am6 mašina,polini kit 70cc) trenutno je notr še prvi bat (ta k je biu zraven ob nakupu kita) zdaj pa sta na voljo bata A tolerance in B tolerance in nevem kerga uzet a če uzamem B a je potrebno dat cilinder pohonat za b toleranco al ni potrebno
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

nocni voznik napisal/-a:mam namen menjati bat (am6 mašina,polini kit 70cc) trenutno je notr še prvi bat (ta k je biu zraven ob nakupu kita) zdaj pa sta na voljo bata A tolerance in B tolerance in nevem kerga uzet a če uzamem B a je potrebno dat cilinder pohonat za b toleranco al ni potrebno
Izmeri kolikšen je fi vrtine sedaj, da ti ne izstopa kje preveč, pol se da B bat, ampak milim da ne moreš kar tako dat pohonat cilindra z nikasilom ali pač ?
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

nocni voznik napisal/-a:mam namen menjati bat (am6 mašina,polini kit 70cc) trenutno je notr še prvi bat (ta k je biu zraven ob nakupu kita) zdaj pa sta na voljo bata A tolerance in B tolerance in nevem kerga uzet a če uzamem B a je potrebno dat cilinder pohonat za b toleranco al ni potrebno
Pojdi do Jrasa da ti ga izmeri in ti pove kateri bat potrebuješ, uredi ti tudi honanje!
Odgovori