tomos avtomatik/a5 projekt

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: tomos avtomatik/a5 projekt

Odgovor Napisal/-a macula »

dobro se da zvit tudi na napravo za krivljenje pločevine, ampak ne na valje, na "rob" sepravi po obodu zakriviš recimo 20x po 18 stopinj in imaš nakoncu 20 kotnik ki ga samo obdelaš pa je stožec.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: tomos avtomatik/a5 projekt

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

macula napisal/-a:dobro se da zvit tudi na napravo za krivljenje pločevine, ampak ne na valje, na "rob" sepravi po obodu zakriviš recimo 20x po 18 stopinj in imaš nakoncu 20 kotnik ki ga samo obdelaš pa je stožec.
Na abkantarco po domače :D
Uporabniški avatar
puch/tomos
zažgan bat
Prispevkov: 75
Pridružen: Ne Nov 03, 2013 11:12 am
Kraj: Brežice

Re: tomos avtomatik/a5 projekt

Odgovor Napisal/-a puch/tomos »

vglavnem res sem probal pigat na roke..
različne dimenzije cevi sem vpel v primež in rolal okoli.. občasno sem si pomagal s kleščami :P
vglavnem postopek je kr težki, sem se kr orng namartal pa sem šele na polovici :P
kot sem zgoraj prebral.. največ težav je z dolgimi kosi majhnega premera.. oz je zelo zelo težko.. tri komadi na sliki so najlažji tak da težje šele prihaja..
se pa da...in sem vesel da sem se lotil tega :P
hvala vsem za podporo glede piganja..


Lp.
Priponke
inox 1mm (handmade :P)
inox 1mm (handmade :P)
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: tomos avtomatik/a5 projekt

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

Če nebi poizkusil nebi vedel. Prav je, da ne obupaš pri prvi težavi na katero naletiš. Pravijo : "vsaka palica ima dva konca", debelejšo pločevino težje kriviš jo boš pa lažje zvaril. Vendar pa bo izdelek vrhunski šele iz .6 pločevine. Veliko uspeha in le tako naprej.
lp
Uporabniški avatar
puch/tomos
zažgan bat
Prispevkov: 75
Pridružen: Ne Nov 03, 2013 11:12 am
Kraj: Brežice

Re: tomos avtomatik/a5 projekt

Odgovor Napisal/-a puch/tomos »

lojze-si napisal/-a:Če nebi poizkusil nebi vedel. Prav je, da ne obupaš pri prvi težavi na katero naletiš. Pravijo : "vsaka palica ima dva konca", debelejšo pločevino težje kriviš jo boš pa lažje zvaril. Vendar pa bo izdelek vrhunski šele iz .6 pločevine. Veliko uspeha in le tako naprej.
lp

hvala
po pravici povedano prav pride včasih kaka spodbuda...in kot rečeno mi ni žal da sem se lotil
namreč problem je tudi v meni.. včasih sploh nimam volje da bi karkoli na motorju počel čeprav vedno zlagam nekaj skupaj...
zdej me je prijelo da bi pa mogoče vseeno lahko prišel z mopedom na meeting...ampak dela je precej tako da nič ne obljubim :P gledal bom v vsakem primeru..ampak bi se blo fajn malo družit na progi ,čeprav nimam neke rakete težak je pa kot oklepnik, tako da konkurenčen ni ...

hvala,

Lp.
Uporabniški avatar
puch/tomos
zažgan bat
Prispevkov: 75
Pridružen: Ne Nov 03, 2013 11:12 am
Kraj: Brežice

Re: tomos avtomatik/a5 projekt

Odgovor Napisal/-a puch/tomos »

vglavnem zaključek je tak da je končni izdelek vredu.. čeprav je 1mm pleh pa na roke pigano..
kolena še nimam narjenga pa volno bo treba najdet nekje za v dušilec...
pravijo da gre noter kamena volna ne? ker stekleno bi skurlo hitro.. tako sem slišal..

LP.
Priponke
izpuhvarjen.PNG
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: tomos avtomatik/a5 projekt

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

Priporočam da daš v dušilec tiste rostfrei žične gobice ki jih gospodinje uporabljajo za drgnjenje kastrol. So neuničljive in mislim, da so v evrospinu zelo poceni.
lp
Uporabniški avatar
puch/tomos
zažgan bat
Prispevkov: 75
Pridružen: Ne Nov 03, 2013 11:12 am
Kraj: Brežice

Re: tomos avtomatik/a5 projekt

Odgovor Napisal/-a puch/tomos »

na to sploh nisem pomislil...
ker je bila pač v originalnem dušilcu volna sem nekako sklepal da je to najbolj učinkovito (gre se za leovince dušilec..)
pa hvala bom videl kaj se bo dalo uredit :P

pa hvala

lp.
Uporabniški avatar
brrm
glava cilindra
Prispevkov: 689
Pridružen: Ne Avg 15, 2010 10:13 pm
Kraj: Rinček

Re: tomos avtomatik/a5 projekt

Odgovor Napisal/-a brrm »

glede na to da si na roke zvijal lahko samo rečem...kapo dol :)
pazi da te pazi ne zapazi ker če te pazi zapazi se pazi :D
Jani počivaj v miru!
petrolhead! :D
a35
glava cilindra
Prispevkov: 579
Pridružen: Sr Sep 12, 2012 11:26 am
Kraj: ljubljana

Re: tomos avtomatik/a5 projekt

Odgovor Napisal/-a a35 »

a si tole na co2 švasu al an TIG? drgač pa res lepo, bi se jst tut lotu sam avspuh delat k mi gre že naživce to kupovanje avspuhou :D
Nemorem reči da nisem JUNKIE, ker sem zasvojen iz TOMOSOM <3
Če negre z majhnim, vzami VEČJE (kladivo)
Odgovori