Ctx ležaji

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Uporabniški avatar
peropodgurc
auspuh
Prispevkov: 849
Pridružen: Po Jun 14, 2010 1:57 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Ctx ležaji

Odgovor Napisal/-a peropodgurc »

macula napisal/-a:Potem pa poglej kakšen nateg stoletja je, ko ti kdo prodaja mašino, z novimi ležaji in semeringi za 100eur. Sepravi je dal notri najcenejše lažje kjer komad stane 1eur, da je bil potem samo materjal 25eur. Tako mašino pa raje kupiš za 50eur zjahano pa sam daš notri nove ležaje, ker bi moral jih tako ali tako zamenjat.
A to je mišljeno zame? :?
TOMOS
Uporabniški avatar
peropodgurc
auspuh
Prispevkov: 849
Pridružen: Po Jun 14, 2010 1:57 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Ctx ležaji

Odgovor Napisal/-a peropodgurc »

Lejte jst rihtam mašino zase in hočm da bo odlična.

Naj mi eden,ki se spozna napiše kake ležaje naj dam.Nočm neko kitajsko sranje k začne prec cvit,hočm dobre ležaje-skf,fag,...

Da šeenkrat povem.Imam ponudbo glava gred C4 ležaja(1 ležaj stane 26€ :?,ampak s popustom sm jid dobu za 16€),ostali ležaje pa C3.

Vse skup brez popusta bi me pršlo 126€.

Povejte če bo dobro tako,kakor imam ponudbo,da bo mašina delovala kakor mora...

Ja ležaje imajo zaprte so mi rekli,da se jih da komot odpret...
TOMOS
Uporabniški avatar
cerar
Mojster
Prispevkov: 1502
Pridružen: To Sep 22, 2009 5:26 pm

Re: Ctx ležaji

Odgovor Napisal/-a cerar »

dej praš še kje drugje, naj ti naredi predračun za vse ležaje
tista cena 26€ za 6203 C4 ležaj mi je nekam visoka

drugače pa vzami SKF/FAG pa nimaš kej falit ;)
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Ctx ležaji

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

peropodgurc napisal/-a:Lejte jst rihtam mašino zase in hočm da bo odlična.

Naj mi eden,ki se spozna napiše kake ležaje naj dam.Nočm neko kitajsko sranje k začne prec cvit,hočm dobre ležaje-skf,fag,...

Da šeenkrat povem.Imam ponudbo glava gred C4 ležaja(1 ležaj stane 26€ :?,ampak s popustom sm jid dobu za 16€),ostali ležaje pa C3.

Vse skup brez popusta bi me pršlo 126€.

Povejte če bo dobro tako,kakor imam ponudbo,da bo mašina delovala kakor mora...

Ja ležaje imajo zaprte so mi rekli,da se jih da komot odpret...
Pa kolikokrat ti je še treba povedati :? :? Za glavno gred uzemi 6203 C3 (cena v tinexu za FAG ležaj 2,7 evra + davek) ostale pa navadne se pravi samo številka ležaje brez kakršnihkoli oznak.

Malo poglej na tinexovi spletni strani, imaš spletno trgovino zraven use cene brez DDV. mislim da te tale tvoj trgovec rahlo nateguje :? :? :?
Uporabniški avatar
peropodgurc
auspuh
Prispevkov: 849
Pridružen: Po Jun 14, 2010 1:57 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Ctx ležaji

Odgovor Napisal/-a peropodgurc »

zankrzan napisal/-a:Pa kolikokrat ti je še treba povedati :? :? Za glavno gred uzemi 6203 C3 (cena v tinexu za FAG ležaj 2,7 evra + davek) ostale pa navadne se pravi samo številka ležaje brez kakršnihkoli oznak.

Malo poglej na tinexovi spletni strani, imaš spletno trgovino zraven use cene brez DDV. mislim da te tale tvoj trgovec rahlo nateguje :? :? :?
No ok.Pa bo to čist ok?Hočm,da zdržijo ležaji :)
TOMOS
tisti...
zariban cilinder
Prispevkov: 118
Pridružen: Sr Nov 10, 2010 6:28 pm

Re: Ctx ležaji

Odgovor Napisal/-a tisti... »

Jaz sem kupil tukaj: http://www.codex.si/

Za vse ležaje in semeringe v mašini sem dal nekje 45€ in mi v ctx-u še vedno vse drži. So pa SKF ležaji, vsi C3.
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Ctx ležaji

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

Tole vaše menjavanje ležajev in vseh semeringov mi gre rahlo na bruhanje. A ne znate nič bolj pametnega narest na motorjih kot menjat dobre ležaje za še boljše? Še nisem videl, da bi na tomosu kakšen ležaj crknil, razen na zelo starih trojkah ena serija L ležajev. Ne rečem, da bi dobil motor v katerega je prišla voda in je vse zarjaveto, ampak menjavat ležaje kar tako, zato da imaš mirno vest, lepo vas prosim.
LP
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Ctx ležaji

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

peropodgurc napisal/-a:
zankrzan napisal/-a:Pa kolikokrat ti je še treba povedati :? :? Za glavno gred uzemi 6203 C3 (cena v tinexu za FAG ležaj 2,7 evra + davek) ostale pa navadne se pravi samo številka ležaje brez kakršnihkoli oznak.

Malo poglej na tinexovi spletni strani, imaš spletno trgovino zraven use cene brez DDV. mislim da te tale tvoj trgovec rahlo nateguje :? :? :?
No ok.Pa bo to čist ok?Hočm,da zdržijo ležaji :)
odlično ;)
Uporabniški avatar
A5f
glava cilindra
Prispevkov: 547
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 8:04 pm
Kraj: Celje

Re: Ctx ležaji

Odgovor Napisal/-a A5f »

lojze-si napisal/-a:Tole vaše menjavanje ležajev in vseh semeringov mi gre rahlo na bruhanje. A ne znate nič bolj pametnega narest na motorjih kot menjat dobre ležaje za še boljše? Še nisem videl, da bi na tomosu kakšen ležaj crknil, razen na zelo starih trojkah ena serija L ležajev. Ne rečem, da bi dobil motor v katerega je prišla voda in je vse zarjaveto, ampak menjavat ležaje kar tako, zato da imaš mirno vest, lepo vas prosim.
LP
lansko leto sem menjal sosedu ležaje na glavni gredi (moped star 6let) sesulo jih je do te mere da se mašina ni sukala
pa tudi meni jih je že sesulp na glavni gredi ;)
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Ctx ležaji

Odgovor Napisal/-a macula »

Ne tisto ni bilo mišljeno zate o prodajanju mašine, je bilo mišljeno nasploh.

Se pa strinjam z lojzetom, ko bi kdo kdaj ležaj preračunal na življenjsko dobo bi videl koliko to dejansko zdrži.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Odgovori