cilinder kit na atx mašino

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: cilinder kit na atx mašino

Odgovor Napisal/-a koroman »

izpuh po merah ima več pomenov. v večini primerov je govora o komplet na novo narejenem izpuhu, kar pa v večini primerov sploh ni nujno potrebno!!

če vsaj približno veš kakšen izpuh bi rad potem najdeš kakega ki mu je čimbolj podoben in prirediš dolžino kolena, dolžino srednjega dela in narediš primeren premer stingerja če je to sploh potrebno. dostikrat vidiš po meri narejene izpuhe ki so zelo podobni serijskim.

sicer je res da se pri zelo navitih mašinah pozna vsaka malenkost, ampak takih mašin je mogoče 5%, vsem ostalim pa bi predelani serijski popolnoma zadostovali.
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
pijemsok
zobnik
Prispevkov: 225
Pridružen: To Apr 05, 2011 3:22 pm
Kraj: okolica Ilirske Bistrice

Re: cilinder kit na atx mašino

Odgovor Napisal/-a pijemsok »

Zivjo. Zadeva ne gre ravno po nacrtu, moajstr k nej bi kanale posvasu je reku da si ne upa ker lahko bloki pocijo.. Kolega bo kontaktiral se nekoga, zanima me pa ce mi lahko kdo malo bolj podrobno pove o tem proxyu o katerem ste se pogovarjali... Cena, kje se dobi...
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: cilinder kit na atx mašino

Odgovor Napisal/-a koroman »

pijemsok napisal/-a:Zivjo. Zadeva ne gre ravno po nacrtu, moajstr k nej bi kanale posvasu je reku da si ne upa ker lahko bloki pocijo.. Kolega bo kontaktiral se nekoga, zanima me pa ce mi lahko kdo malo bolj podrobno pove o tem proxyu o katerem ste se pogovarjali... Cena, kje se dobi...
http://www.bison.net/en/products/666-fi ... formation/

5€, maš pa v vsaki boljše obloženi trgovini, ki prodaja razne kite (obi, merkur, bauhaus, baumax, ...)
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
pijemsok
zobnik
Prispevkov: 225
Pridružen: To Apr 05, 2011 3:22 pm
Kraj: okolica Ilirske Bistrice

Re: cilinder kit na atx mašino

Odgovor Napisal/-a pijemsok »

pa je možno da ohrani obliko kljub delovanju in visokim temperaturam ?
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: cilinder kit na atx mašino

Odgovor Napisal/-a golnar »

je možno. sicer pa 130°C niso visoke temperature
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
pijemsok
zobnik
Prispevkov: 225
Pridružen: To Apr 05, 2011 3:22 pm
Kraj: okolica Ilirske Bistrice

Re: cilinder kit na atx mašino

Odgovor Napisal/-a pijemsok »

ja ampak kokr sm jst gledu so vse manj kot 130
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: cilinder kit na atx mašino

Odgovor Napisal/-a koroman »

seveda ohrani obliko. blok motorja nima nekih visokih temperatur tako da se ni za bat. je treba bit malo prebrisan pri izvedbi da če zadeva vseeno spusti nič ne poškoduje. jaz sem to nalepil na zunanjo stran bloka da če odstopi pade dol in je to to. ampak po 2h letih mi še ni odpadlo in mislim da bo to držalo za vedno
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: cilinder kit na atx mašino

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Nočem neki pametovat, ampak meni je že mojster zavaril pretočne v enem bloku in ni nič počilo. Poznam še par primerov in je bilo povsod ok. Mislim da je strah pred pokanjem odveč.
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: cilinder kit na atx mašino

Odgovor Napisal/-a si_me »

zankrzan napisal/-a:Nočem neki pametovat, ampak meni je že mojster zavaril pretočne v enem bloku in ni nič počilo. Poznam še par primerov in je bilo povsod ok. Mislim da je strah pred pokanjem odveč.
+1
Mojstrov, ki lahko to naredijo je malo morje... Tudi na forumu jih je kar nekaj, ki lahko to naredijo....
pijemsok
zobnik
Prispevkov: 225
Pridružen: To Apr 05, 2011 3:22 pm
Kraj: okolica Ilirske Bistrice

Re: cilinder kit na atx mašino

Odgovor Napisal/-a pijemsok »

ja sej tut jst vem da se bloke švasa samo povem da je taprvi kateremu sem nesel rekel da ne bo švasal, ker noče odgovarjat če bloki počijo... sej bloki so že pri drugemu, ki švasa alu tako da bomo vidli kaj bo rekel. če ne bo šlo drugač pa epoxy al pa alpino bloki :)
Odgovori