Obnova in predelava apn 4

Predstavite nam svoj projekt
Uporabniški avatar
Base
batzajla
Prispevkov: 25
Pridružen: Po Dec 16, 2013 9:56 pm

Obnova in predelava apn 4

Odgovor Napisal/-a Base »

Zdravo. Od novembra poteka obnova in predelava tomosovega apn 4. Dobil sem ga v nevoznem stanju in čez poletje uredil toliko da sem se vozil . Sedaj pa poteka generalna obnova vsega pogonskega sklopa ter izgleda (grušt, felge itd.). Motor je že generalno obnovljen in predelan in sicer menjani so vsi ležaji ter semeringi, blajerca (gred) ter nov 42mm bat. Motor je sicer do petka še na barvanju tako da slike pričakujte v petek. Upam pa da mi uspe danes naložiti slike od ličarskih del, ker od odprte mašine nimam nobene slike. Na motor pride tudi nov izpuh in čez čas tudi nov uplinjač. Motor je bil na začetku res v slabem stanju (brez bata ter cilindra, brez komplet elektronike, gum ter zajl) in upam da mi ga kljub vsemu uspe obnoviti v spodobno prevozno sredstvo. Naj še povem, da motor nima papirjem torej tudi registracija ni možna in ga predelujem za dušo in za preganjanje po travniških in gozdnih poteh. V ta namen imam tudi namen menjati zadnjo gumo z bolj grobo. Zanima me kakšne so vaše izkušnje s tem, ter če bi imel kljub temu moped dovolj moči. Upam da mi uspe slike naložiti zvečer.
Uporabniški avatar
Base
batzajla
Prispevkov: 25
Pridružen: Po Dec 16, 2013 9:56 pm

Re: Obnova in predelava apn 4

Odgovor Napisal/-a Base »

Evo objavljam obljubljene slike. Jutri dobim dele iz lakiranja, ker se je vse skupaj malo zavleklo tako da te slike objavim jutri. Slike pa so od brušenja do šprickita.

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Uporabniški avatar
Base
batzajla
Prispevkov: 25
Pridružen: Po Dec 16, 2013 9:56 pm

Re: Obnova in predelava apn 4

Odgovor Napisal/-a Base »

Potekalo pa je tako: Najprej sem rjaste dele premazal s ferosanom da je pobralo rjo, nato sem zbrusil barvo in rjo iz rjastih delov. Po ostalih delih pa sem le malo zdrgnil barvo, da sta se šprickit in barva prijela. Kot že omenjeno jutri prilepim slike od barvanja. V mašini imam 42mm bat in me zanima kolikšen fergazar bi moral dati gor. nekaj časa imam namen voziti še z bingom12 potem sem pa mislil dati dellorto 17.
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Obnova in predelava apn 4

Odgovor Napisal/-a macula »

Upam da si odstranil prej tablico s podatki..
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
Bigbore
batzajla
Prispevkov: 39
Pridružen: Po Avg 19, 2013 9:45 am

Re: Obnova in predelava apn 4

Odgovor Napisal/-a Bigbore »

macula napisal/-a:Upam da si odstranil prej tablico s podatki..
kolikor lahko razberem iz slike je ni odstranil.
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Obnova in predelava apn 4

Odgovor Napisal/-a tomosak »

macula napisal/-a:Upam da si odstranil prej tablico s podatki..
ni problema, odščipneš dol pa z razredčilom spucaš, šprickit bo šu dol tist bo pa ostal pomoje.. k vidm te stare barve držijo res super. sm pesku atx nihajke kr traja, kkšne novejše dele pa sm spuca... :)
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Obnova in predelava apn 4

Odgovor Napisal/-a Pich »

tomosak napisal/-a:
macula napisal/-a:Upam da si odstranil prej tablico s podatki..
ni problema, odščipneš dol pa z razredčilom spucaš, šprickit bo šu dol tist bo pa ostal pomoje.. k vidm te stare barve držijo res super. sm pesku atx nihajke kr traja, kkšne novejše dele pa sm spuca... :)
Pri novejših gruštih greš samo mimo peskalne komore, pa že ni več barve.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Obnova in predelava apn 4

Odgovor Napisal/-a macula »

Jaz sem si recimo speskal nosilec zobnika od apn ki sem ga kupil v trgovini, najprej se je barva že z roko luščila stran, ko pa sem peskal je na nekaterih delih bila zelo dobro zapečena. :D
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
Base
batzajla
Prispevkov: 25
Pridružen: Po Dec 16, 2013 9:56 pm

Re: Obnova in predelava apn 4

Odgovor Napisal/-a Base »

Tablico sem oblepil s krep trakom in je taksna kot je bila
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Obnova in predelava apn 4

Odgovor Napisal/-a macula »

To se povrta in odstrani ter namesti nazaj po barvanju.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Odgovori