Razna vprašanja (splošno)

Vse kar se tiče mopedov
Odgovori
Lantus_
kriva felna
Prispevkov: 56
Pridružen: So Avg 24, 2013 11:18 pm
Kraj: Žiri

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a Lantus_ »

Zanima me kakšna (če je) je razlika med original BT cilindrom in tem ,ki se prodajajoj novi (http://www.trgovina.obnovi-si.si/index. ... uct_id=517)
namen imam kupiti en komplet,ki naj bi bil original in malo rabljen...kako videti,da je res original?
tOmOs ATX - BT - APN
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a Pata »

Živjo nujno bi rabil vedet kje se da dobiti žmigavce za elektronika! lp! :)
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
jagnje
auspuh lager
Prispevkov: 17
Pridružen: So Sep 07, 2013 4:26 pm

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a jagnje »

Pozdrav, mene pa zanima kako spravite čez tehničnega vaše mopede? Baje zdej na veliko težijo, da ne sme čez 45km/h.
LP
franc
vplinjač
Prispevkov: 385
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a franc »

Podložko v izpuh.
lp
jagnje
auspuh lager
Prispevkov: 17
Pridružen: So Sep 07, 2013 4:26 pm

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a jagnje »

To sem si mislil, tudi kolega je isto nardil. Je pa reku da razmišlja, da bi podložko vtaknil med ferg in cly. Pravi da je s podložko v avspuhu tak slabo šlo, da se je komaj do tehničnega pripelal :D
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a macula »

s podložko v avspuhu lahko ribne, ker preveč zadržuje toploto.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Starie
zobnik
Prispevkov: 163
Pridružen: Ne Sep 19, 2010 8:11 pm

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a Starie »

jagnje napisal/-a:Pozdrav, mene pa zanima kako spravite čez tehničnega vaše mopede? Baje zdej na veliko težijo, da ne sme čez 45km/h.
LP
Spraviš ga nazaj v originalno stanje. Ta s podložko med izpuhom in cilindrom pa je najhitrejša rešitev. Tistih 5 minut na valarjih bo že zdržal, vstaviš jo lahko tudi za stavbo tehničnega in jo potem daš nazaj ven. Le počakati moraš da se motor ohladi, razen če želiš vsakič zamenjati tesnilo izpuha in se opeči.
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

to ni fajn ... bolše matice nad plovček v fergazerju in ko boš dau "poln gas" se ti ne bo odpru do kraja ... pa malo še zajlo odšpanaš da je malenkost ohlapna da se ne občuti tolk
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Kaj se ti ne bo odpru, plovček?

LP M
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
franc
vplinjač
Prispevkov: 385
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a franc »

"Omejevanje" vplinjača pri meni prav nič ne pomaga (malo slabše pospešuje, gre pa še zmerom prehitro, + preveč "šraufanja" in potem še zajebavanje z nastavitvami) . Podložka v izpuh je najmanj dela, kakšnega pregrevanja ni opaziti (za to niti ni časa, tistih par kilometrov do tehničnega in nazaj ni ravno problem) . Verjetno pa je tudi odvisno od tega kaj je predelano.
lp
Odgovori