APN6 Avtomatska sklopka

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Uporabniški avatar
folc
auspuh
Prispevkov: 818
Pridružen: So Okt 29, 2011 7:42 pm
Kraj: okolica Idrije

Re: APN6 Avtomatska sklopka

Odgovor Napisal/-a folc »

maticj80 napisal/-a:če menjaš brez kuplenge, moreš brzino ujet z gasom. pravi čas moraš spustit gas, nato prestaviti, in zatem pravi čas dodat gas, da menjalnik ne cuka.
lp.
a veš una ročica ki je na levi strani balance? no tisto stisneš, spustiš gas, daš v želeo prestavo spustiš tisto ročico in dodaš gas. za to so pa sklopko tut pogruntal...
dizel sploh ne! :)
maticj80
zobnik
Prispevkov: 179
Pridružen: Po Okt 07, 2013 9:15 pm
Kraj: trebnje

Re: APN6 Avtomatska sklopka

Odgovor Napisal/-a maticj80 »

to je vse res. sam če šaltaš brez kuplenge imaš manše izgube med prestavami. zakaj potem krose nobena ne šalta z kuplengo, al pa cestni motorji, jih poznam ogrmomno, ki ne šaltajo z kuplengo, razen speljevanje.
lp.
bil sem normalen, dokler se nisem usedel na motor :P
Uporabniški avatar
folc
auspuh
Prispevkov: 818
Pridružen: So Okt 29, 2011 7:42 pm
Kraj: okolica Idrije

Re: APN6 Avtomatska sklopka

Odgovor Napisal/-a folc »

maticj80 napisal/-a:to je vse res. sam če šaltaš brez kuplenge imaš manše izgube med prestavami. zakaj potem krose nobena ne šalta z kuplengo, al pa cestni motorji, jih poznam ogrmomno, ki ne šaltajo z kuplengo, razen speljevanje.
lp.
jst pa ne poznam nobenga ki ne bi brez sklopke šaltov. sej je zato tam
dizel sploh ne! :)
maticj80
zobnik
Prispevkov: 179
Pridružen: Po Okt 07, 2013 9:15 pm
Kraj: trebnje

Re: APN6 Avtomatska sklopka

Odgovor Napisal/-a maticj80 »

pozanimi se kdo npr. pr krosah z kuplengo šalta.
lp.
bil sem normalen, dokler se nisem usedel na motor :P
Uporabniški avatar
folc
auspuh
Prispevkov: 818
Pridružen: So Okt 29, 2011 7:42 pm
Kraj: okolica Idrije

Re: APN6 Avtomatska sklopka

Odgovor Napisal/-a folc »

maticj80 napisal/-a:pozanimi se kdo npr. pr krosah z kuplengo šalta.
lp.
ene 3 poznam da majo za hobi. vsi 100% z sklopko.
eden izmed njih, je nekej cajta šaltov brez. ko je dau 700e za menjalnik, samo še s sklopko...
dizel sploh ne! :)
maticj80
zobnik
Prispevkov: 179
Pridružen: Po Okt 07, 2013 9:15 pm
Kraj: trebnje

Re: APN6 Avtomatska sklopka

Odgovor Napisal/-a maticj80 »

no jst ti pa povem, da če znaš šaltat brez kuplenge menjalniki nemore bit nič oz. res skor nič.
lp.
bil sem normalen, dokler se nisem usedel na motor :P
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: APN6 Avtomatska sklopka

Odgovor Napisal/-a tomosak »

za hobi lahko z sklopko.. na dirki pa ko se gre za vsako sekundo pa ne uporabljajo sklopke..
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
maticj80
zobnik
Prispevkov: 179
Pridružen: Po Okt 07, 2013 9:15 pm
Kraj: trebnje

Re: APN6 Avtomatska sklopka

Odgovor Napisal/-a maticj80 »

tomosak napisal/-a:za hobi lahko z sklopko.. na dirki pa ko se gre za vsako sekundo pa ne uporabljajo sklopke..
se strinjam s tabo tomosak...
lp.
bil sem normalen, dokler se nisem usedel na motor :P
Uporabniški avatar
maatej
auspuh
Prispevkov: 819
Pridružen: So Dec 25, 2010 7:28 pm

Re: APN6 Avtomatska sklopka

Odgovor Napisal/-a maatej »

mal preveč komplicirate...brez problema lahko šaltaš brez sklopke, brez da bi kaj uniču. to da je dav 700e za nov menjalnik ker ni z sklopko šaltu je pa neumnost ki jo lahko otrokom govoriš ;)
Uporabniški avatar
trebor
kriva felna
Prispevkov: 67
Pridružen: Po Okt 31, 2011 8:19 pm
Kraj: Ljubljana

Re: APN6 Avtomatska sklopka

Odgovor Napisal/-a trebor »

Na vseh motorjih se da prestavljat brez sklopke. To je počel že moj ati, ko je imel Jawo 250, pa tudi jaz sem potem na tomosovi šestki prestavljal brez sklopke, čeprav je vsaj na tem motorčku bolj udobno prestavljati s sklopko. Ko pa sem si nabavil težje motorje, od Honde VF750F, Yamahe Thunder-ace in sedaj R1 pa ne prestavljam s sklopko, razen pri menjavi iz prve v drugo, pa še to ne vedno, saj pri močnem pospeševanju samo za trenutek popustim plin, da ruknem v drugo, potem pa spet polno pospešujem. Od druge prestave naprej do šeste pa mora biti že praznik, da uporabim sklopko. Tudi pri prestavljanju navzdol jo redkokdaj uporabim. Je pa treba biti pri tem natančen s plinom, da ne cuka. Aja, vsi menjalniki so in še vedno delajo brez kakšnih koli težav, vsaj ta na R1, ki jo sedaj vozim, pa ima motor prevoženih že 61000 km. Brez sklopke sem prestavljal tudi na osebnem avtu in na avtobusu in je šlo povsod gladko.
Tudi tu se da marsikaj izvedeti: http://www.youtube.com/results?search_q ... t%201&sm=3
pa tudi tule: http://youtu.be/DIYEakIX5iA


LP Robert
Zadnjič spremenil trebor, dne Ne Jan 19, 2014 8:46 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Odgovori