apn6 WOLF TUNING by sitarsky racing

Predstavite nam svoj projekt
Zaklenjeno
zanek46
vplinjač
Prispevkov: 476
Pridružen: Če Feb 09, 2012 7:56 pm
Kraj: maribor

Re: apn6 WOLF TUNING by sitarsky racing

Odgovor Napisal/-a zanek46 »

bom probal se kaj poigrat pa bom videl... sicer tele vzvode za razstez paken sem že šraufal pa nima neke funkcijee.. mogoče kaj druga :) l.p
Uporabniški avatar
cerar
Mojster
Prispevkov: 1502
Pridružen: To Sep 22, 2009 5:26 pm

Re: apn6 WOLF TUNING by sitarsky racing

Odgovor Napisal/-a cerar »

zanek46 napisal/-a:bom probal se kaj poigrat pa bom videl... sicer tele vzvode za razstez paken sem že šraufal pa nima neke funkcijee.. mogoče kaj druga :) l.p
če imaš na drugi strani na sprednjem bobnu luknje, se da lepo nastavit, da obe obloge primeta enakomerno
mislim, da ti nimaš naštelanih obeh vzvodov, da enako pritisneta oblogi ob boben..

ti dam en nasvet: daj obnovit obloge, daj ti naredi debelejšo oblogo. Potem pa zmeri notranji fi bobna in postruži oblogo nekaj desetink pod to mero, nastavi še vzvode in tko more zadeva odlično bremzat, preverjeno ;)
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
zanek46
vplinjač
Prispevkov: 476
Pridružen: Če Feb 09, 2012 7:56 pm
Kraj: maribor

Re: apn6 WOLF TUNING by sitarsky racing

Odgovor Napisal/-a zanek46 »

veš, tak ko si rekel.. že v samem začetku sem sumil obloge(da nebodo dobro zavirale-že ob nakupu) ki so 3mm nekje debele in gladke ko steklo.. pa to ni problem.. mam doma ferode pa epoxi smolo pa sam doma to naredim :) ..jaz sem tudi prepričan da je krivo.. matevž.. daj povej mi kak točno se da vzvode naštelat? :)
Uporabniški avatar
cerar
Mojster
Prispevkov: 1502
Pridružen: To Sep 22, 2009 5:26 pm

Re: apn6 WOLF TUNING by sitarsky racing

Odgovor Napisal/-a cerar »

Oba vzvoda sta povezana z navojno palico in ti moraš nastavt da se obe oblogi enakomerno in z enako silo naslonita na boben. Brez lukenj je to malo težje, ampak se da.

Jaz sem najprej naredil tako, da sem oblogo pobarval s flumastrom (kako bolj svetla barva), sestavil skupaj in parkrat zabremzal. Kmalu vidiš sledi kje ti prijema in kje ne. Naj ti bo to izhodišče.
Potem pa glede na to štelaš ta vzvod; odšraufaš ali všraufaš povezovalno palčko.
Lahko tudi stisneš zavoro in vsako ročico odmikača posebaj porukaš, da vidiš, če ima kaj lufta in glede na to prialgodiš povezovalno palčko.

Mal poglej okol tega, pa ti bo takoj jasno ;)
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
zanek46
vplinjač
Prispevkov: 476
Pridružen: Če Feb 09, 2012 7:56 pm
Kraj: maribor

Re: apn6 WOLF TUNING by sitarsky racing

Odgovor Napisal/-a zanek46 »

aa te ze razumem :) ja brez lukn je :)bom probal ampak ne zaj ker moped počasi roma v šolo in jaa :D bom potem maja ko pride domov :D
zanek46
vplinjač
Prispevkov: 476
Pridružen: Če Feb 09, 2012 7:56 pm
Kraj: maribor

Re: apn6 WOLF TUNING by sitarsky racing

Odgovor Napisal/-a zanek46 »

Mimogrede.. maš slučajno ono literaturo , če si delal za 4 predmet ali raziskovalno nalogo.. tisto brošuro o motorju?.. pač v elektronski obliki bi si vzel za vzgled :) .. če si sploh delal :)
zanek46
vplinjač
Prispevkov: 476
Pridružen: Če Feb 09, 2012 7:56 pm
Kraj: maribor

Re: apn6 WOLF TUNING by sitarsky racing

Odgovor Napisal/-a zanek46 »

dober večer.. tole je od prejšnjega tedna.. ko je bil prvi vžig..,nenastavljen frgazer.. + slabih 0.9mm predvžiga :) skratka samo za delovanje.. jutri pa pride posnetek srednje fino nastavljenega motorja z pravilnim predvžigom :)

http://www.youtube.com/watch?v=2GuAwXM6 ... e=youtu.be
maticj80
zobnik
Prispevkov: 179
Pridružen: Po Okt 07, 2013 9:15 pm
Kraj: trebnje

Re: apn6 WOLF TUNING by sitarsky racing

Odgovor Napisal/-a maticj80 »

kukr se po posnetki sliš, bo mogu motor veliko lepše zapet in bit bol živahen glede na to kaj maš gor. pomoje ti fali še kar dost štelanja. drugače pa super da se še kdo spravi delat kaj takega. pa pvl elektrika pa to :D

lp.
bil sem normalen, dokler se nisem usedel na motor :P
zanek46
vplinjač
Prispevkov: 476
Pridružen: Če Feb 09, 2012 7:56 pm
Kraj: maribor

Re: apn6 WOLF TUNING by sitarsky racing

Odgovor Napisal/-a zanek46 »

kot sem napisal.. vžig nenastavljen,uplinjač nenastavljen..premočna mešanca.. itd :D skratka.. čisto čisto prvi štartt :D sedaj je moped že naštelan za polovico bolše..(nekje srednja nastvaitev) tak da ja :D pride posnetk gor novi.. :)
zanek46
vplinjač
Prispevkov: 476
Pridružen: Če Feb 09, 2012 7:56 pm
Kraj: maribor

Re: apn6 WOLF TUNING by sitarsky racing

Odgovor Napisal/-a zanek46 »

http://www.youtube.com/watch?v=6ntbcMZL ... e=youtu.be SREDNJE natstavljen uplinjač (preveč bencina zaradi utekanja), pravilen predvžig, mešanca 3% .

p.s prenos je 13-32 (drugih zobnikov nisem imel pri roki).. pride pa 13-40, ko bo motor pravilno utečen, in takrat tudi pravilno nastavljen :)
Zaklenjeno