Tomos 15 SLC

Predstavite nam svojo starino
Odgovori
maticj80
zobnik
Prispevkov: 179
Pridružen: Po Okt 07, 2013 9:15 pm
Kraj: trebnje

Re: Tomos 15 SLC

Odgovor Napisal/-a maticj80 »

a mašino maš že?
lp.
bil sem normalen, dokler se nisem usedel na motor :P
Uporabniški avatar
DamjanO
batzajla
Prispevkov: 49
Pridružen: Sr Dec 18, 2013 8:03 pm

Re: Tomos 15 SLC

Odgovor Napisal/-a DamjanO »

Samo mašino že mam, trenutno najbolj iščem originalni SLC cilinder fi 38 ter glavo ;) Malo smo še migali, saj sem dobil še spodnji nosilec za sprednji blatnik, števec ter sprednje kolo :D Nosilec in števec sem očistil in zmontiral. Kolo sem razdrl ter spoliral sprednji boben, jo sestavil nazaj ter scentriral. Dobil sem tudi še kromirane lončke za sprednje vilice, ki sem jih zamenjal z pobarvanimi :)
Priponke
DSC_0619.jpg
DSC_0666.jpg
DSC_0668.jpg
DSC_0663.jpg
DSC_0678.jpg
DSC_0681.jpg
DSC_0686.jpg
DSC_0687.jpg
Verujem v enega Boga, Tomosa Koprskega
Ismon
batzajla
Prispevkov: 29
Pridružen: Po Avg 15, 2011 8:31 pm
Kraj: Vipava

Re: Tomos 15 SLC

Odgovor Napisal/-a Ismon »

upam, da se nisi tu ustavil, saj je super spremljati.
15 slc
Uporabniški avatar
DamjanO
batzajla
Prispevkov: 49
Pridružen: Sr Dec 18, 2013 8:03 pm

Re: Tomos 15 SLC

Odgovor Napisal/-a DamjanO »

Odločil sem se da obudim že to staro temo :D V tem času se na mopedu ni spremenilo kaj dosti, saj ni bilo več časa in ne € za njega :roll: Zaenkrat se je spoliralo, sestavilo in scentriralo zadnje kolo, nabavil se je originalni izpuh, ki sem ga dobil zelo lepo ohranjenega, uplinjač BING 18, cilinder BT fi 40 ter glava. Cilinder in glavo sem speskal z kremenovim peskom, cilinder pa zaščitil z temperaturno obstojnim premazom. Dobil sem tudi lepo ohranjene bloke, katere sem komplet prebrusil in prebarval. Z mopeda sem snel in ponovno razstavil sprednje vilice ker niso tesnile zaradi starih tesnilk. Tesnila sem dal izdelati v firmi Tesnila Bogadi, ki se nahaja v MB. Prinesel sem zraven staro tesnilo, krak ter teleskop. Vse komponente so premerili in mi tudi tesnila izdelali. So ugodni in zelo ustrežljivi :D Nadeljevanje in malo napredka sledi v nekaj tednih :D
Priponke
DSC_1620.jpg
DSC_1621.jpg
DSC_1707.jpg
DSC_1718.jpg
DSC_1716.jpg
DSC_1721.jpg
DSC_1754.jpg
DSC_1757.jpg
DSC_2001.JPG
Verujem v enega Boga, Tomosa Koprskega
tomosdirkač
zariban cilinder
Prispevkov: 107
Pridružen: Če Mar 24, 2011 4:29 pm

Re: Tomos 15 SLC

Odgovor Napisal/-a tomosdirkač »

Zelo lepa 15ka :) . Kje pa ti je uspelo dobit tako lepo ohranjen izpuh?
Uporabniški avatar
DamjanO
batzajla
Prispevkov: 49
Pridružen: Sr Dec 18, 2013 8:03 pm

Re: Tomos 15 SLC

Odgovor Napisal/-a DamjanO »

Hvala :D Izpuh sem dobil v dar od kolega, katerega je njegov oče snel z SLC zaradi okvare mašine. Izpuh se je hranil na podstrešje, kjer so na njega pozabili, dokler niso hiše prenavljali in je prišel v moje roke :D
Verujem v enega Boga, Tomosa Koprskega
Uporabniški avatar
DamjanO
batzajla
Prispevkov: 49
Pridružen: Sr Dec 18, 2013 8:03 pm

Re: Tomos 15 SLC

Odgovor Napisal/-a DamjanO »

Odločitev je padla, da bom zaradi nekaterih delov ki so bili pocinkani in so zarjaveli, motor razstavil do zadnjega vijaka in dal vse dele, ki so bili tovarniško cinkani ponovno cinkat :) Dele sem si zložil na mizo zaradi boljše preglednosti če še kaj manjka. Dele sem razcinkal s pomočjo Ferosana, odstranil rjo, ki je še ostala ter dele ločil, ki so bili belo pocinkani in tisti ki so bili rumeno pocinkani. Dele sem zapakiral in poslal v Galmo. Zanima me, kako dolgo približno potrebujejo, da pocinkajo dele in jih pošljejo nazaj :?: Nabavil sem še tudi nove 17" obroče, ker so stari bili že dodobra zviti. Javim ko bo kaj napredka :D
Priponke
DSC_1965.jpg
DSC_1966.jpg
DSC_1984.jpg
DSC_1985.jpg
DSC_1986.jpg
DSC_2313.jpg
DSC_2000.JPG
Verujem v enega Boga, Tomosa Koprskega
Uporabniški avatar
para34
kriva felna
Prispevkov: 50
Pridružen: To Avg 06, 2013 8:07 pm
Kraj: Divača

Re: Tomos 15 SLC

Odgovor Napisal/-a para34 »

Ko pošiljaš cinkat je pametno posamezne dele pretakniti z navadno žico da se držijo v mošnji kajti v bobnih kjer izvajajo postopek radi kakšen del zgubijo...načeloma pa naredijo v cca dveh tednih in so cenovno ugodni.
Uporabniški avatar
para34
kriva felna
Prispevkov: 50
Pridružen: To Avg 06, 2013 8:07 pm
Kraj: Divača

Re: Tomos 15 SLC

Odgovor Napisal/-a para34 »

Zanima me ali si dal cinkat tudi špice (napere) in privojke ali si nabavil druge?
Nožnika za sopotnika si razstavil ali si pustil tisto kovico noter?
Ko si čistil s ferosanom mi prosim povej kakšen postopek si ubral...sprašujem pa, ker mi ni jasno zakaj imaš v posodi mehurčke (kot da bi kuhalo)?
Uporabniški avatar
DamjanO
batzajla
Prispevkov: 49
Pridružen: Sr Dec 18, 2013 8:03 pm

Re: Tomos 15 SLC

Odgovor Napisal/-a DamjanO »

Špice in napere sem dal tudi ponovno cinkat, obojne sem nabavil lepo ohranjene. Nožnika za sopotnika sem pustil sestavljena. Za razcinkanje pa sem naredil tako: Najprej sem vse dele dobro opral z bencinom in jih z nitrom razmastil, kar je zelo pomembno da bo Ferosan pravilno deloval. Dele sem pustil da so se posušili in sem jih zbasal v to malo posodo. Notri sem nalil Ferosan in počakal nekaj minut da je ta reakcija potekla. Do teh mehurčkov pa pride zato, ker Ferosan vsebuje fosforno kislino, ta reagira z cinkom in ga začne raztapljat, zato je v posodi zgledalo kot da nekaj vre oz. se "kuha" :D Dele sem na koncu dobro opral z nitrom, jih namastil ter poslal v Galmo na ponovno cinkanje :)
Verujem v enega Boga, Tomosa Koprskega
Odgovori