registracija mopeda

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
pijemsok
zobnik
Prispevkov: 225
Pridružen: To Apr 05, 2011 3:22 pm
Kraj: okolica Ilirske Bistrice

registracija mopeda

Odgovor Napisal/-a pijemsok »

živjo. zanimam me sledeče: kupil sem moped in zraven dobil prometno dovoljenje od prejšnjega lastnika, prepisa nisva delala. Sedaj bom moped prodal in me zanima kako gre s papirji če hoče nov lastnik moped registrirat?
maticj80
zobnik
Prispevkov: 179
Pridružen: Po Okt 07, 2013 9:15 pm
Kraj: trebnje

Re: registracija mopeda

Odgovor Napisal/-a maticj80 »

motor more bit na tebe napisan, drugač ga bo un težko registriru, kukr je men jasno. probi dobit prejšnega lastnika, da prepišeta prvo nate, pol ga pa lohk ti prodaš, pa prepišeš na kupca, da ga bo lahko registriru.
lp.
bil sem normalen, dokler se nisem usedel na motor :P
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: registracija mopeda

Odgovor Napisal/-a si_me »

Lahko se tut direktno iz prejšnjega na novega, brezveze komplicirat pa vmes prepisovat, ker si samo stroške delaš razen če se ne morete dobit na isti lokaciji za prepis...
Še vedno je problem zavrtet številko prejšnjega lastnika pa se zmenit ? :roll:

Predlog za registracijo oz. spremembo podatkov pa je 4,54€ (po domače prepis na UE)
pijemsok
zobnik
Prispevkov: 225
Pridružen: To Apr 05, 2011 3:22 pm
Kraj: okolica Ilirske Bistrice

Re: registracija mopeda

Odgovor Napisal/-a pijemsok »

no sam to me je zanimal.. prepis ni problema nardit.. če prav razumem rabim samo kupoprodajno s prejšnim lastnikom in to je to?
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: registracija mopeda

Odgovor Napisal/-a si_me »

pijemsok napisal/-a:no sam to me je zanimal.. prepis ni problema nardit.. če prav razumem rabim samo kupoprodajno s prejšnim lastnikom in to je to?
Kupoprodajno pogodbo napišeta prejšnji in novi lastnik. Na nekaterih upravnih enotah jo dobiš že tam, na nekaterih pa jo moraš prinest s sabo izpolnjeno.. Oba prodajalec in kupec morata imeti veljavne osebne izkaznice, če je kupec mlajši od 18let praviloma morajo starši podpisat oz. bit zraven.
To je vse, če pa boš delal prepis na sebe boš pa 2x plačal 4,54€
Stvar dogovora kdo plača prepis kupec ali star lastnik..
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: registracija mopeda

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

si_me napisal/-a:
pijemsok napisal/-a:no sam to me je zanimal.. prepis ni problema nardit.. če prav razumem rabim samo kupoprodajno s prejšnim lastnikom in to je to?
Kupoprodajno pogodbo napišeta prejšnji in novi lastnik. Na nekaterih upravnih enotah jo dobiš že tam, na nekaterih pa jo moraš prinest s sabo izpolnjeno.. Oba prodajalec in kupec morata imeti veljavne osebne izkaznice, če je kupec mlajši od 18let praviloma morajo starši podpisat oz. bit zraven.
To je vse, če pa boš delal prepis na sebe boš pa 2x plačal 4,54€
Stvar dogovora kdo plača prepis kupec ali star lastnik..
Ponavadi prepis vedno plača prodajalec.............................vsaj taka je pri nas navada.
maticj80
zobnik
Prispevkov: 179
Pridružen: Po Okt 07, 2013 9:15 pm
Kraj: trebnje

Re: registracija mopeda

Odgovor Napisal/-a maticj80 »

haha čudno. pr nas je navada glih kontra... da kupec plača... :D
lp.
bil sem normalen, dokler se nisem usedel na motor :P
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: registracija mopeda

Odgovor Napisal/-a si_me »

Če pa kličeš starega lastnika za uslugo, da prepiše motor na tebe, pa tudi nemoreš zahtevat da ti plača še prepis in si dela dodatne stroške :)
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: registracija mopeda

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

si_me napisal/-a:Če pa kličeš starega lastnika za uslugo, da prepiše motor na tebe, pa tudi nemoreš zahtevat da ti plača še prepis in si dela dodatne stroške :)
To ne, ampak če pa bi to rešila takrat ko je prejšnji lastnik prodal motor pa to nebi bilo niič čudnega.
pijemsok
zobnik
Prispevkov: 225
Pridružen: To Apr 05, 2011 3:22 pm
Kraj: okolica Ilirske Bistrice

Re: registracija mopeda

Odgovor Napisal/-a pijemsok »

bom kar tule postavu vprašanje da ne odpiram nove teme... zanima me kako je sedaj s temi papirji za mopede. recimo da nimaš papirjev pa da jih nikjer ne dobiš itd.. nekje sem slišal da se da vseeno zrihtat ampak nevem kako. upam da zna kdo odgovorit :)
Odgovori