Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
ŠVAS
zariban cilinder
Prispevkov: 119
Pridružen: Po Dec 09, 2013 7:13 am
Kraj: okolica škofje loke

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ŠVAS »

Sej mogoče pa bo :)
Uporabniški avatar
mitjalikar14
zobnik
Prispevkov: 214
Pridružen: Ne Dec 12, 2010 6:25 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a mitjalikar14 »

ŠVAS napisal/-a:
DaNiLo napisal/-a:
mitjalikar14 napisal/-a:iz fleksarco odpič čist mal stran , ker je dost dolg navoj...
No pa če glih bi šel z fleksom odrezat stran rečmo 2mm, kako bi pa pol navoj popravil ?
ptem sploh nebi dubu matice vč gor,ker bi naredu "ostre" robove :P

kako pa pol šravf ko ga skrajšaš , pa dobiš matico gor...mal popiliš pa je...sem meu 1x isti problem na ctx gredi, navoj je bil nazačetku udarjen in matica ni šla gor , tapravga navojnega vrezala nisem mel za tak navoj , sm mal odpiču pa popilu pa je blo...sam ste pa carji ej.... :)
gasa do pleha!
jernej1997
vplinjač
Prispevkov: 268
Pridružen: Po Sep 24, 2012 6:11 pm
Kraj: spodnja Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jernej1997 »

Bi kdo vedu kaj bi biu lohk razlog da apn6 ne uzge...sem jo zalavfav pa je delala uredu pol pa ugasnu pa tut mal ne zalaufa. Ferg je ceu razdrt in spucan, pa je isto. Svecka je mokra, iskra je dobra. Kaj bi se lahko blo?
Two stroke only!!
Uporabniški avatar
cerar
Mojster
Prispevkov: 1502
Pridružen: To Sep 22, 2009 5:26 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a cerar »

jernej1997 napisal/-a:Bi kdo vedu kaj bi biu lohk razlog da apn6 ne uzge...sem jo zalavfav pa je delala uredu pol pa ugasnu pa tut mal ne zalaufa. Ferg je ceu razdrt in spucan, pa je isto. Svecka je mokra, iskra je dobra. Kaj bi se lahko blo?
menjaj svečko
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
jernej1997
vplinjač
Prispevkov: 268
Pridružen: Po Sep 24, 2012 6:11 pm
Kraj: spodnja Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jernej1997 »

cerar napisal/-a:
jernej1997 napisal/-a:Bi kdo vedu kaj bi biu lohk razlog da apn6 ne uzge...sem jo zalavfav pa je delala uredu pol pa ugasnu pa tut mal ne zalaufa. Ferg je ceu razdrt in spucan, pa je isto. Svecka je mokra, iskra je dobra. Kaj bi se lahko blo?
menjaj svečko
Kot si reku, z drugo svecko je uzgala v prvo.
Two stroke only!!
matejt
auspuh lager
Prispevkov: 9
Pridružen: Po Apr 15, 2013 12:36 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a matejt »

Zdravo,

Na BT-ju priklapljam elektriko in imam težave z obratomerom. Sledil sem shemi na tej povezavi: http://shrani.si/f/3T/NJ/1zB3Ok5/shema1.jpg Vse mi deluje povsem v redu, tudi obratomer, če le ne prižgem luči ali preklopim med dolgo in kratko. Če recimo motor teče (obratomer deluje normalno) in med delovanjem vklopim prednjo luč ali preklopim med dolgo in kratko mi kazalnik na obratomeru močo zaniha. Včasih malo manj včasih malo več. Če fizično odklopim žarnico te težave ni in vse deluje normalno tudi, ko preklopim stikalo za prednjo luč, vse lučke delujejo, obratomer normalno kaže obrate.

Ne vem, lahko da je takšno delovanje normalno, ko pač priklopiš prednjo luč (večji porabnik). Če je temu tako potem OK, če pa to ni v redu bi pa prosil za pomoč. Bi mogoče moral kaj zamenjati? Napeljavo sem po zgornji shemi preveril že vsaj 10X.

Hvala lepa.
tomaz30
zažgan bat
Prispevkov: 79
Pridružen: So Avg 13, 2011 8:49 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomaz30 »

matejt napisal/-a:Zdravo,

Na BT-ju priklapljam elektriko in imam težave z obratomerom. Sledil sem shemi na tej povezavi: http://shrani.si/f/3T/NJ/1zB3Ok5/shema1.jpg Vse mi deluje povsem v redu, tudi obratomer, če le ne prižgem luči ali preklopim med dolgo in kratko. Če recimo motor teče (obratomer deluje normalno) in med delovanjem vklopim prednjo luč ali preklopim med dolgo in kratko mi kazalnik na obratomeru močo zaniha. Včasih malo manj včasih malo več. Če fizično odklopim žarnico te težave ni in vse deluje normalno tudi, ko preklopim stikalo za prednjo luč, vse lučke delujejo, obratomer normalno kaže obrate.

Ne vem, lahko da je takšno delovanje normalno, ko pač priklopiš prednjo luč (večji porabnik). Če je temu tako potem OK, če pa to ni v redu bi pa prosil za pomoč. Bi mogoče moral kaj zamenjati? Napeljavo sem po zgornji shemi preveril že vsaj 10X.

Hvala lepa.
V kolikor imaš BT-jev štrom bi zadeva morala delat, le če nimaš premočno žarnico spredaj.
matejt
auspuh lager
Prispevkov: 9
Pridružen: Po Apr 15, 2013 12:36 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a matejt »

Imam eno, ki mislim, da je še od ene zastave 101 :). Bom poskusil dobiti original.

LP, Matej
Uporabniški avatar
ŠVAS
zariban cilinder
Prispevkov: 119
Pridružen: Po Dec 09, 2013 7:13 am
Kraj: okolica škofje loke

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ŠVAS »

pozdravljeni!
na svojega apn-ja bom montiral binga 18. sedaj me pa zanima,če lahko kaj povečam tisto "luknjo" oziroma vsisni kanal,ker je širina vhoda v cilinder 12. Morem potem jast piliti na 18 al lahko pustim?

kupil bom tako koleno:

http://www.frcomoto.si/index.php?route= ... rch=koleno

Glede "luknje" oz vhoda v cly pa sem mislil na to:

https://www.google.com/search?q=apn+vsi ... 1024%3B768


l.p
nejc5
kriva felna
Prispevkov: 51
Pridružen: Po Jun 21, 2010 5:47 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a nejc5 »

lp.
Zanima me ce bi bil tale cilinder vredi laufo na yamahi glede na to da ima vstavljeno pušo ?
http://www.avto.net/_OPREMA/ad.asp?ID=8001621
Odgovori