portmap-tema

Odgovori
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: portmap-tema

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

Gor dol meriš z kotomerom, širino pa z šestilom in nato preneseš na kljunasto merilo, obstaja pa tudi kljunasto oziroma pomično merilo za notranje merjenje z dolgimi kraki. Merjenje gor dol z kljunastim merilom pa je kr nekej.
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: portmap-tema

Odgovor Napisal/-a macula »

Lojze, si mislil mogoče s kratkimi kraki ne z dolgimi.
Kote je najbolje z kotomerom oz stopinjskim kolesom (degree wheel), ki ga pritrdiš na glavno gred. Že z tem kolesom lahko dobiš odstopke do 1°, pri pomičnem merilu se lahko pa tudi za 5° zmotiš, če meriš z palčko za merjenje globine.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
franc
vplinjač
Prispevkov: 381
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: portmap-tema

Odgovor Napisal/-a franc »

Na stopinje lahko hitro "zjeb..." cilinder (če ne veš kako in kaj je bolj ziher meter) .
lp
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: portmap-tema

Odgovor Napisal/-a macula »

Zakaj bi na stopinje uničil cilinder?
Jaz dam samo stopinjsko kolo namesto magneta, pritrdim oznako nekam na rušt oz mašino pa pomerim..
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
franc
vplinjač
Prispevkov: 381
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: portmap-tema

Odgovor Napisal/-a franc »

Samo verjetno imaš kar nekaj prakse?
"Stopinje" lahko hitro "namamijo" v kakšno pretiravanje (pa je zadeva potem hudo "dirkalna" in čisto neuporabna) .
lp
jernej1997
vplinjač
Prispevkov: 268
Pridružen: Po Sep 24, 2012 6:11 pm
Kraj: spodnja Idrija

Re: portmap-tema

Odgovor Napisal/-a jernej1997 »

franc napisal/-a:Samo verjetno imaš kar nekaj prakse?
"Stopinje" lahko hitro "namamijo" v kakšno pretiravanje (pa je zadeva potem hudo "dirkalna" in čisto neuporabna) .
lp
To da te stopinje namamijo je mal mim...saj preden zacnes rabis vedet za kaj bos moped uporabljal in potem temu prilagodis vse kanale. Je pa res da te premami, tudi mene je ko sm prvic pilil sm mel use pocahnano pa sem raj sel cez mero da bo ja letel na koncu je blo pa neuporabno. :lol:
Two stroke only!!
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: portmap-tema

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

macula napisal/-a:Lojze, si mislil mogoče s kratkimi kraki ne z dolgimi.
Kote je najbolje z kotomerom oz stopinjskim kolesom (degree wheel), ki ga pritrdiš na glavno gred. Že z tem kolesom lahko dobiš odstopke do 1°, pri pomičnem merilu se lahko pa tudi za 5° zmotiš, če meriš z palčko za merjenje globine.
Mogoče sem se malo nerodno izrazi kar se tiče kljunastega merila sem mislil na merjenje širin npr:
https://docs.google.com/file/d/0B19tf7X ... Qwamc/edit merjenje z šestilom
https://docs.google.com/file/d/0B19tf7X ... ZVek0/edit odčitanje širine
https://docs.google.com/file/d/0B19tf7X ... pWWXc/edit merjenje širine z kljunastim merilom z dolgimi kraki.
Kar se pa tiče merjenja kotov pa se strinjam s tabo. Edino enoznačno in strokovno je merjenje z kotomerjom.
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: portmap-tema

Odgovor Napisal/-a macula »

Ja ma tako odčitavanje širine ni merodajno, ker tako meriš dolžino tetive krožnega odseka. Jaz raje podrgnem portmap, pa iz njega pomerim kar z pomičnim merilom.

Prej sem mislil da z kotomerom uničiš cilinder, sepravi s samim merjenjem. Ob pretiravanju s koti se seveda uniči cilinder, včasih se lahko popravi napako, včasih ne.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: portmap-tema

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

Včasih je potrebno kakšno stvar teoretično in praktično razčistit. To pa je pomembno zato da vsi vemo kakšen tehnični oziroma pogovorni pomen ima pojem. Tehnično je širina kanala pravokotni presek torej tetiva. Pretok skozi kanal se računa iz pravokotnega preseka, krožni lok ni podatek ki bi bil lahko kjerkoli pomemben. Torej kadar govorimo o širini kanala je to širina pravokotnega preseka kanala in nič drugega.
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: portmap-tema

Odgovor Napisal/-a macula »

Ja to ja. Seveda je pomembna sirina na portmapu. Pomembna je da ti ne grabi obrockov. Za pretoke je pomembna pa povrsina v pravokotnem preseku, ampak jo jaz drugace merim.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Odgovori